Peklo / Ohlasy / Kouč John Hynes: Vždy jsme věděli, že to Pavel v sobě má

Kouč John Hynes: Vždy jsme věděli, že to Pavel v sobě má

Devils ve druhém přípravném utkání prohráli na ledě Rangers čtyři sekundy před koncem prodloužení. Byl to typický přípravný zápas, který přinesl hodně zajímavých věcí, ale také ukázal, že oba týmy ještě mají před sebou hodně práce. Tou hlavní bylo na straně Devils vyloučení, hned deset trestů je totiž opravdu mnoho.

Na druhou stranu, Pavel Zacha předvedl skvělou hru, dobře se předvedl i Drew Stafford a Brian Gibbons. Tahle trojka zahrála ze všech hráčů nejlépe a přidal se k nim i Jimmy Hayes, jenž byl také chválen ze všech stran.

„Myslím, že hrál dnes velmi dobře,” řekl Hynes na adresu Hayese. „Dokázal použít svou postavu a dobře bruslil. Byl velmi silný na pucích v útočné třetině.”

„Byl to týmový výkon, kdy jsem ve formaci hrál s výbornými kluky, kteří dokázali zatlačit,” svěřil se skromný Jimmy Hayes, jenž hrál s Michaelem McLeodem a Blakem Pietilou.

Hayes v prvním zápase seděl hned čtyřikrát na trestné lavici. Byl vyloučen dvakrát za hákování, jednou za sekání a jednou za špatné vhazování. Dnes ale vypadal daleko lépe.

„Dost mi to pomohlo,” svěřil se. „Zvykl jsem si na systém. Je lepší když se jen nesnažíte dělat vše tak, jak má být, ale když si na to zvykáte a nemusíte nad tím už tolik přemýšlet.”

Drew Stafford se také předvedl ve skvělém světle, ale právě on doplatil na nová pravidla, která vedla ke dvěma trestům. Jeden z nich byl osudným právě v prodloužení.

„Padá to na mě jako hráče,” zpytoval svědomí Stafford. „To samé s vhazováním, musíme být více disciplinovaní a zvyknout si na to. Nesnáším prohrávat, i v přípravě. Měl jsem pár hloupých vyloučení, musím se jim pro příště vyvarovat.”

Hlavní trenér John Hynes sice pochválil Zachovu formaci, ovšem Stafford nebyl spokojený s tím, jak bránili.

„Hráli jsme OK,” řekl Stafford. „V obraně jsme ale občas měli problémy. Časem se to ovšem zlepší a bude to více konzistentní.”

Hynes tak moc kritický nebyl.

„Vždy jsme věděli, že to Pavel v sobě má,” chválil kouč Devils. „Drew byl silný na puku v rozích, Pavel bojoval ve středu a tahal puky před bránu. Hráli spolu dobře. Zacha se nebojí jít před bránu a to mu hodně pomáhá. Dostanete puk a talent se pak už projeví s ním.”

Poprvé se v bráně předvedl i Cory Schneider, který chytil 14 ze 17 střel a odchytal přesně polovinu utkání. Fanoušci byli samozřejmě hodně natěšeni na to, co předvede. Po minulé sezóně totiž byla většina možná trochu zklamaná.

Je důležité si uvědomit, že to byl jeho první zápas a také se nedívat na čísla, ale na to, jak v bráně vypadal. Po většinu času chytal velmi dobře. Góly, které dostal, se jen těžko daly chytat.

„Někdy výsledek není takový, jaký byste chtěli,” řekl Schneider. „Celkově jsem se ale cítil velmi dobře. Stále jsem měl nějaké nedostatky, ale nic, s čím by se nedalo pracovat. Jinak to ale i přes obdržené góly bylo dobré a věřím, že se budu jen zlepšovat.”

Několik poznatků na konec:

  1. Devils sice úplně nechytili začátek zápasu, ale postupem času se do toho dostávali a hráči si zvykali na hru. Stejně jako v prvním zápase.
  2. Hayes udělal obrovský krok k tomu, aby si vysloužil kontrakt. Bude samozřejmě záležet na tom, zdali budou chtít Ďáblové dát přednost mladíčkovi a také na tom, zdali Boyle stihne začátek sezóny.
  3. Adam Henrique vyhrál 13 z 19 vhazování, ovšem za 18 minut ani jednou nevystřelil. Ani on, ani Johansson tak o pozici prvního centra nezačali bojovat nejlépe.
  4. Další šanci tak pravděpodobně dostane Zacha, kterému se zatím dost daří. Pokud by dokázal v této sezóně pozvednout svou hru ještě více, bylo by to pro tým fantastické.
  5. Ben Lovejoy odehrál 20 minut, z toho 8 v přesilovce.
  6. Naopak Blake Speers dostal hodně času na oslabení, ve kterém odehrál 7 minut z celkových 15.
  7. Devils dali jeden gól ze sedmi přesilovek. Momentálně ve dvou utkáních dali jeden gól ze čtrnácti příležitostí. Není to ale nic nečekaného a neobvyklého v přípravných zápasech. Nejdříve se trénuje systém pět na pět, poté přichází na řadu přesilovky a oslabení.
  8. Tři asistence Shattenkirka nebylo pro fanoušky New Jersey asi to, co by chtěli vidět.
  9. Michael McLeod zatím moc neoslnil, dá se tak čekat, že se vrátí k juniorům.
  10. Bitka mezi Nickem Lappinem a Mattem Puempelem byla opravdu parádní.

Čtěte také

Andy Greene: Musíme bránit úplně jinak

Pouze 17 střel na branku, nepřesvědčivý výkon a zasloužená prohra 1:4. Na utkání v Nassau Coliseum nebudou Ďáblové vzpomínat rádi. Co byly hlavní příčiny porážky? „Už jsme o tom několikrát mluvili, musíme být silnější před vlastní brankou,“ rozčílilo trenéra Johna Hynese. „Ty kluky to musíme lépe naučit. Hráči musí být ochotní se pohybovat v tomto …