Peklo / Reporty / Devils sa v príprave tešia z ďalšej výhry, Canadiens zdolali 4:1!

Devils sa v príprave tešia z ďalšej výhry, Canadiens zdolali 4:1!

Hráči Devils zamierili po prehre proti New Yorku Rangers do Montrealu na ďalší prípravný zápas. V hale Bell Centre vyhrali nad Canadiens pomerom 4:1. V zostave domácich dostal príležitosť aj Eric Gélinas, bývalý hráč tímu z Newarku. Mužstvo trénera Hynesa si v predsezóne pripísalo druhú výhru.

Diabli začali zápas tým najlepším spôsobom, hneď na začiatku prvej tretiny sa ujali vedenia, keď svoj druhý gól v príprave strelil obranca Mirco Müller. Jeho gól prišiel už po 47 sekundách! Brankár Keith Kinkaid v bránke hostí podával spoľahlivý výkon a poradil si s niekoľkými ťažkými situáciami a strelami. Rovnako aj domáci Carey Price, ktorý rýchlo zabudol na inkasovaný gól. Diabli hrali v dobrom tempe a nasadení, ale tak ako súper nedokázali využiť ponúknutú hru v početnej výhode.

Prostredná časť nebola pre hráčov Devils príliš ideálna. Rozhodcovia v nej udelili hosťujúcemu celku dovedna 5 trestov a jeden z nich patril dokonca aj trénerom tímu. Montreal to dokázal využiť v 8. minúte druhej tretiny zásluhou Gélinasa, ktorý tvrdou strelou od modrej čiary prekonal bezmocného Kinkaida. Nerozhodný stav však netrval príliš dlho, Nico Hischier sa presunul do prvého útoku a v 16. minúte druhej tretiny tečoval nahodenie Taylora Halla za Priceov chrbát. Diabli následne ubránili dve oslabenia 5 proti 3 a zvládli ich bravúrne. Kouč Hynes aj Kinkaid hráčov určite pochválili za to, ako si počínali v tejto situácii.

Kinkaid držal mužstvo počas zápasu a na začiatku tretej tretiny v tom pokračoval. Hostia naďalej viedli a svojou aktivitou sa dopracovali aj ku tretiemu strelenému gólu. Postaral sa oň Jesper Bratt. Domáci sa opakovane dopúšťali faulov a nechali sa zbytočne vylučovať, čím stratili cenné minúty a nemohli vrhnúť všetky sily do útočenia. V závere stretnutia skúšali hru bez brankára, ale doplatili na to, pretože svoj druhý gól v zápase strelil Jesper Bratt a upravil skóre na konečných 4:1!

Montreal Canadiens 1:4 New Jersey Devils (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 28. PPG – Gélinas (Morrow, Byron) – 1. Müller (Coleman), 36. Hischier (Hall, Palmieri), 50. Bratt (Noesen, Blandisi), 60. EN – Bratt (Noesen, Johansson)

Strely: 29-32 (7-10, 14-10, 8-12)

Vylúčenia: 6-5

Zostavy

Montreal Canadiens – Price; Jeřábek-Petry, Gélinas-Redmond, Morrow-Lernout; Galchenyuk-Danault-Gallagher, Byron-Audette-Scherbank, Martinsen-De la Rose-McCarron, Carr-Mitchell-Waked

New Jersey Devils – Kinkaid; Prout-Müller, Strait-Santini, Butcher-Kapla; Hall-Johansson-Palmieri, Bratt-Hischier-Noesen, Blandisi-Coleman-Quenneville, Gignac-Rooney-Bastian

Ďáblové dnes proti Stars zahájí šnůru domácích zápasů

Ďáblové dnes poprvé v sezoně vyzvou soupeře z dalaského Texasu a tím zahájí dlouhou šnůru domácích zápasů, která čítá celkem 6 zápasů. K dalšímu venkovnímu zápasu Devils nastoupí až na Silvestra ve Washingtonu. Tato série domácích zápasů bude velmi důležitá, protože si mohou Devils díky této výhodě pojistit svoji roli v Metropolitní divizi a do …