Peklo / Ohlasy / Kyle Palmieri: Výhry nám dodávají sebevědomí, i když jde jen o přípravu

Kyle Palmieri: Výhry nám dodávají sebevědomí, i když jde jen o přípravu

Je to sice zatím pouze příprava, ovšem New Jersey se daří a je potěšením Ďábly sledovat. Soupeři sice samozřejmě ještě nemají nejsilnější sestavy, ale dravost a snaha, s jakou hraje tým z Newarku, je radost sledovat.

„Je skvělé vidět, jak všichni makají,“ řekl Kyle Palmieri. „Je to jen příprava, ale je to těžké, každý den pracujeme velmi tvrdě. To, že se nám pak daří i na ledě, nám dodává sebevědomí a vůli jít dál. Všichni jsme nastoupili a plnili jsme to, co nám bylo řečeno. Hráli jsme dobře a byla zábava být toho součástí.“

Hodně hráčů zanechalo v posledních zápasech na ledě dobrý dojem. Například jednička draftu Nico Hischier dal již svůj druhý gól. Zahrál si v první lajně i s Kylem Palmierim a Taylorem Hallem a zdálo se, že hlavně s Taylorem si hodně rozumí. Díky tomu dal i svou druhou branku.

„Jen jsem to chtěl tečovat někde před bránou. Pootočil jsem se a puk byl v síti,“ mluvil o svém gólu Nico Hischier. „Hodně to pomáhá, když hrajete s tak dobrým hráčem jako je Taylor Hall. Je to pro vás jednoduší a posunuje vás to.“

Potěšením byl i Keith Kinkaid, který byl prvním brankářem, jenž odehrál celé utkání. Kryl 28 z 29 střel a udělal rozhodně dojem. „Líbilo se mi jak hrál,“ svěřil se kouč John Hynes. „Viděl puky, dělal velké zákroky a dal nám šanci na výhru.“

„Cítil jsem se skvěle,“ potvrdil slova trenéra Keith Kinkaid. „Znovu se na přípravném kempu cítím velmi dobře. Chci pracovat na tom, aby můj dobrý minulý rok byl překonán a já letos chytal ještě lépe. Myslím si, že má hra zraje a já se stále zlepšuji. Musím se soustředit na svůj výkon a starat se o to, abych dal týmu šanci na vítězství.“

Velmi dobře se prezentovali i obránci. Podepsání Mirco Müllera a Willa Butchera udělalo z obranné linie New Jersey Devils daleko větší postrach. První jmenovaný dal včera již svůj druhý gól a Butcher měl ze všech hráčů v týmu druhým nejdelší čas v přesilovce, navíc byl zvolen třetí hvězdou utkání.

Poznatky na závěr:
1. Blake Coleman odehrál pouze 2:30 v pěti střídáních, na konci utkání však říkal, že se nezranil.
2. Obránce Dalton Prout měl ve statistice +- tři kladné body a s Müllerem vypadali jako opravdu dobrý pár.
3. Müller nejen, že dobře střílí, ale i skvěle přemýšlí o hře. Jeho přihrávky vždy mají oči.
4. Moc se o něm nemluví, ale obránce Brian Strait hraje velmi dobře. Dobře se pohybuje, vybírá si dobrá místa a nechybuje.
5. Nováčci Will Butcher a Nico Hischier hrají opravdu skvěle, zatím naplňují očekávání.

V zápase plném zvratů berou body Devils

První třetinu začali domácí velmi dobře. Po několika pokusech se ve třetí minutě k puku dostal Drew Stafford a nevinným náhozem z pravé strany překvapil slovenského gólmana Petera Budaje a otevřel skóre. Devils poté ještě dále tlačili, ale pokusy Halla a tyčka Palmieriho úspěch nepřinesly. Naopak v osmé minutě se po samostaném úniku za obranu …