Peklo / Reporty / Diabli zvíťazili na domácom ľade a vrátili Rangers prehru z minulého zápasu!

Diabli zvíťazili na domácom ľade a vrátili Rangers prehru z minulého zápasu!

Prvá tretina začala nevyužitou početnou výhodou domácich. Tento trest naznačil, akým smerom sa bude asi uberať priebeh stretnutia. Aj sa tak stalo. Domáci hráči museli následne stráviť štyri oslabenia. Dve z nich boli adresované striedačke domácich za veľa hráčov na ľade. Súper však hral o niečo čistejšie, až na moment z 9. minúty, ktorý priniesol nebezpečný úder Desjardinsa na Milesa Wooda, za čo si vyslúžil vyšší osobný trest + trest do konca zápasu. Prvých 20 minút zápasu neprinieslo žiadny gól a hráči odišli do kabín za bezgólového stavu.

V druhej tretine sa Diabli prezentovali zlepšenou disciplínou a rozhodca im udelil len dva tresty. Naopak, hráči Rangers strávili v oslabení viac času ako v prvej tretine a domáci sa ujali vedenia tak, že využili jednu z ponúknutých presiloviek. Brankár Henrik Lundqvist pustil za svoj chrbát puk, ktorý sa tam ocitol po dobrej hre Josepha Blandisiho v priestore pred bránou. Domáci celok si dokázal ustrážiť vedenie o jeden gól a po 40. minútach stretnutia mal veľkú šancu poraziť divízneho rivala!

Hostia prišli ešte pred začiatkom tretej tretiny so zásadnou zmenou – Lundqvista vystriedal v bráne hostí Brandon Halverson. Domáci museli postrehnúť pokles disciplíny hráčov New Jersey, ktorý priniesol dve vylúčenia za sebou. Hostia sa v prvom prípade nedokázali strelecky presadiť,  ale brankár Cory Schneider napokon stratil šancu na čisté konto v 43. minúte. Rangers skúsili rýchlu rozohrávku v útočnom pásme, obranca Brandon Crawley získal viac času, aby sa pripravil na ohrozenie brány. Schneider urobil v zápase niekoľko solídnych zákrokov, ale na spomínanú strelu sa nedalo včas zareagovať. Diabli sa poučili z gólu v oslabení a nikto z domácich sa už nenechal vylúčiť. O víťazovi stretnutia sa napokon rozhodlo bez toho, aby sa muselo predlžovať. Pavel Zacha prešiel s pukom do stredného pásma, prihral ho Jesperovi Brattovi, ktorý sa ocitol v útočnom pásme a prihrávkou našiel Drewa Stafforda. Stafford sa dokázal nájsť voľné miesto a strelou zápästím rozhodol o osude dnešného zápasu!

New Jersey Devils 2:1 New York Rangers (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 29. PPG – Blandisi (Henrique, Quenneville), 55. Stafford (Bratt, Zacha) – 43. PPG – Crawley (Andersson, Holden)

Strely: 33-18 (9:5, 15:8, 9:5); Vylúčenia(PIM): 8(16) – 8(24);  Presilové hry: Devils 1/7 – Rangers 1/6;

Hviezdy stretnutia: 3. Jesper Bratt, 2. Joseph Blandisi, 1. Drew Stafford (všetci NJD)

ZOSTAVY

New Jersey Devils – Schneider (Blackwood); Moore-Lööv, Butcher-Santini, Strait-Lovejoy; Quenneville-Henrique-Hayes, Bratt-Zacha-Stafford, Wood-McLeod-Lappin, Pietila-Blandisi-Gibbons

New York Rangers – Lundqvist (Halverson); McDonagh-Shattenkirk, Staal-Smith, Holden-Crawley; Kreider-Zibanejad-Zuccarello, Grabner-Andersson-Nash, Catenacci-Nieves-Kosmachuk, Schneider-Desjardins-Fontaine

zdroj obrázku: devils.NHL.com

V zápase plném zvratů berou body Devils

První třetinu začali domácí velmi dobře. Po několika pokusech se ve třetí minutě k puku dostal Drew Stafford a nevinným náhozem z pravé strany překvapil slovenského gólmana Petera Budaje a otevřel skóre. Devils poté ještě dále tlačili, ale pokusy Halla a tyčka Palmieriho úspěch nepřinesly. Naopak v osmé minutě se po samostaném úniku za obranu …