Peklo / Ohlasy / Hynes: Je to velká část úspěchu. Hráči bojují jeden za druhého a podrží se navzájem

Ďáblům se podařilo zvládnout další důležitý přípravný souboj, tentokrát proti Rangers. Stále se jedná o přípravná utkání, ale na týmu jsou vidět slova Kyla Palmieriho – i tato přípravná utkání dodávají hráčům sebevědomí, což bylo znát i ve včerejším utkání. Ďáblů byl plný led a díky výhře 2-1 je nyní bilance v přípravě 3-0-1.

Obdobně jako Palmieri hovořil po zápase také Cory Schneider, který odchytal první celé přípravné utkání a úspěšně lapil 17 z 18 střel: „Je to důležité, rozhodující. Víme, jsou to přípravné zápasy, ale zkoušíme si vytvořit nějakou identitu, tvář a podle toho budeme hrát určité herní situace. Pokud nebudeme hrát dobře přesilové hry nebo budeme mít horší disciplínu, najdeme jiný způsob jak vyhrát. Myslím, že to se nám podařilo ve třetí třetině a dostali jsme za to odměnu. První dvě třetiny se nám to nedařilo, ale ve třetí jsme byli silní na puku, napadali jsme, vytvořili si dobré šance a podařilo se nám ustát oslabení. To je typ týmu, který chceme ve třetí třetině.“

Na vrcholu budování jakési současné tváře týmu můžeme vidět další dva pozitivní momenty. John Moore pomstil v první třetině nebezpečnou hru Andrewa Desjardinse a stejně se pak postavil k situaci John Hayes, který se postavil za Johna Quennevilla po úderu loktem od Brendana Smithe. Stejně to vidí také trenér Hynes: „Je to velká část úspěchu. Hráči bojují jeden za druhého a podrží se navzájem.“

Hynes dále vyzdvihnul další důležité okamžiky, především 11 zblokovaných střel, ze kterých si tři připsal Ben Lovejoy – třetí asistent kapitána v tomto zápase. Hynes to označil za další znak budování nové tváře – především nesobeckou hru. Kompletní highlighty si můžete připomenout zde!

Poznatky z utkání:

• Ďáblové včera hráli bez kapitána Andyho Greena. Na ledě jsme viděli tři asistenty, kterými byli Adam Henrique, John Moore a Ben Lovejoy.
    • Cory Schneider odchytal první celé utkání v přípravě, ve kterém zneškodnil 17 z 18 střel.
    • Miles Wood musel v polovině první třetiny odstoupit po nebezpečném hitu Andrew Desjardinse, který si za svůj atak vysloužil trest za faul na oblast krku a hlavy. V první třetině Wood naskočil do čtyř střídání s odehraným časem jen 1:14. Do zápasu se ale naštěstí vrátil a nebezpečná hra Desjardinse tak snad nebude mít následky.

• Ďábelská střídačka má zatím trochu problém s technickými tresty, když v první třetině obdržela dva menší tresty za příliš mnoho hráčů na ledě. Speciální týmy však dokázaly udržet skóre na nule.
  • Ďáblové přestříleli Rangers v každé třetině. S bilancí 9-15-9, celkově 33 střel přestříleli svého soupeře, který vystřelil pouze 18 střel.
  • Nepříjemný atak musel snést také John Quenneville. Od Brendana Smithe dostal vysoký loket ve druhé třetině, který pomstil Jimmy Hayes.

• Svůj první gól v přípravě vstřelil Joseph Blandisi po pěkné práci nohou a rukou! Asistovali mu Henrique a Quenneville při přesilové hře.
  • Drew Stafford se gólově prosadil již v první třetině, ale kvůli brzskému hvizdu rozhodčího nemohl být gól uznán. Stafford však tuto křivdu odčinil a to vítězným gólem pět minut do konce 3. třetiny.

• Nejaktivnějším střelcem byl Adam Henrique, který vyslal na soupeřovu bránu celkem 7 střel.

Ďábly nyní čekají “split squad games”, kdy část týmu odehraje zápas v Ottawě a část o hodinu později proti Ostrovanům.

V zápase plném zvratů berou body Devils

První třetinu začali domácí velmi dobře. Po několika pokusech se ve třetí minutě k puku dostal Drew Stafford a nevinným náhozem z pravé strany překvapil slovenského gólmana Petera Budaje a otevřel skóre. Devils poté ještě dále tlačili, ale pokusy Halla a tyčka Palmieriho úspěch nepřinesly. Naopak v osmé minutě se po samostaném úniku za obranu …