Peklo / Reporty / Devils zametli se Senators a vstřelili 8 gólů!

Devils zametli se Senators a vstřelili 8 gólů!

První třetina patřila bezesporu hře Devils. Byl jich plný led a Senators se do přečíslení prakticky nedostali. O převaze New Jersey napovídal i stav po koci první části, který se zastavil na 5:0 z pohledu Ďáblů. Dvě branky vstřelil český točník Pavel Zacha, po jedné pak nováčci v týmu Nico Hischier a Marcus Johansson. Za zmínku stojí i dvouminutové uzavření hráčů Senators v jejich obranném pásmu, které vyvrcholilo ve 20. minutě dalším gólem, jenž vstřelil Drew Stafford.

Ve druhé třetině se Ďáblové uchýlili spíše k obranné hře. Dávali si pozor na soupeřův přechod do pásma a poctivě se vraceli z útočných štací. V sedmé minutě druhého dějství hráli Devils dvou minutovou přesilovou hru 5 na 3, kterou po necelé minutě využil John Quenneville krásnou sřelou pod horní tyčku. Ten samý hráč využil i pokračující přesilové hry a přidal další branku. Tím „vyhnal“ z branky Mikea Condona, nahradil jej Andrew Hammond. Domácí ještě stihli upravit skóre a znemožnili tak Corymu Schnederovi záskal čísté komto. Branku ve 34. minutě střílel Thomas Chabot.

Do třetí třetiny opět Ďáblové vlétli jako blesk. Hned v první minutě se podruhé v zápase trefil Drew Stafford, když mu nahrávali Hischier a Johansson. Další průběh třetiny nápadně připomínal průběh té první. Devils hodně útočili a nepouštěli Senators do své třetiny. Hráči New Jersey se pokoušeli stav ještě navýšit, ale z jejich stylu hry se stala spíše exhibice a trénink. Do konce utkání se již stav neměnil, a tak si Devils mohli připsat další výhru v přípravných zápasech. Další nás čeká v noci ze středy na čtvrtek proti Washingtonu.


Ottawa Senators  1:8  New Jersey Devils (0:5, 1:2, 0:1)
34. Chabot (PPG) (Brown, Turris) – 2. Johansson, 4. Zacha (PPG) (Hall, Palmieri), 8. Hischier (Stafford, Johansson), 11. Zacha (PPG) (Palmieri, Hall), 20. Stafford (Santini, Johansson), 29. Quenneville (PPG), 29. Quenneville (PPG) (Bratt, Zacha), 41. Stafford (Hischier, Johansson)

Cory Schneider – 92,3% úspěšnost. Přesilové hry:  Senators 1/1 – Devils 4/6


SESTAVY

New Jersey Devils: Schneider (Blackwood) – Greene, Santini, Butcher, Lööv, Müller, Prout – Hall, Zacha, Palmieri – Johansson, Hischier, Stafford – Quenneville, Henrique, Bratt – Kujawinski, Coleman, Bastian.

Ottawa Senators: Condon (od 29. Hammond) – Phaneuf, Chabot, Borowiecki, Harpur, Claesson, Wideman – Formenton, Turris, Smith – McCormick, Brown, Pyatt – Burrows, Pageau, Chlapík – VandeVelde, Thompson, Randall.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …