Peklo / Ohlasy / Keith Kinkaid: Jsem ve skvělé formě, cítím se výborně

Keith Kinkaid: Jsem ve skvělé formě, cítím se výborně

Pokud bychom hledali nějaké velké pozitivum v zápase proti Islanders, byl by to jednoznačně Keith Kinkaid. Ten totiž opět zachytal famózně a z 45 střel pustil za svá záda pouhé dvě.

Celý přípravný kemp se zatím nese v pozitivním duchu, včera se na něm však přeci jen jedna černá kaňka udělala. Michael McLeod se totiž při zápase zranil a utkání již nedohrál. Tým později oznámil, že utrpěl zranění v dolní části těla. McLeodovi kemp příliš nevyšel a teď je tak již jisté, že v úterý neprojde zúžením kádru.

„Ještě mi k tomu nikdo nic neřekl,” prohlásil trenér Geoff Ward, který byl na střídačce místo Johna Hynese, jenž byl s týmem na zápase proti Ottawě. „Vůbec jsem to neviděl, takže ani nevím, co se vlastně stalo. Podíváme se na video a pak zjistíme více.”

Zatímco jedna polovina týmu hrála proti Ostrovanů, ta druhá si smlsla na Senátorech. Vyhrála totiž 8:1 a mohla se tak radovat z velmi výrazného vítězství.

Nico Hischier dal tři góly ve třech zápasech a k tomu přidal i asistenci. Velmi hlasitě si tak řekl o místo v týmu. Obdobně si vedl i John Quenneville, který je jeden z adeptů na to, aby v úterý prošel již zmíněným zúžením. Quenneville se dvakrát prosadil v přesilovce, stejně jako Pavel Zacha, jenž v přípravě také hraje opravdu skvěle. Nezklamalo ani pravé křídlo Drew Stafford, které se opět dokázalo prosadit. V bráně nastoupil Cory Schneider a pustil pouze jeden gól z osmnácti střel.

Sestava proti Islanders bylo poskládána spíše z hráčů, kteří by měli začít sezónu v AHL nebo někde jinde. Tihle Ďáblové začali pomalu, v první třetině hned dostali dva góly a ocitli se v těžké pozici.

„Myslím si, že jsme hráli proti hodně dobrému týmu,” nechal se slyšet trenér Geoff Ward. „První třetinu jsme jim nechávali příliš místa a doplatili jsme na to. Ve druhé třetině se ale kluci přizpůsobili a bylo to daleko lepší. V té poslední nás brzdilo vyloučení a už jsme se nedokázali dostat úplně do hry. Největším problém byla však ta první třetina, ve které jsme špatně bruslili a soupeř nám nedovolil vůbec nic.”

Na druhou stranu výkon, který předvedli hráči ve druhé třetině, dal vědět, že všem záleželo na tom, aby ještě ohromili trenéry a zabojovali o místo v sestavě.

„V první třetině nám to nešlo a proto to tak dopadlo,” řekl obránce Michael Kapla. „I tak jsme se ale nevzdali. Dali nám dvě branky a to nás trochu probudilo. Uvědomili jsme si, že musíme hrát svou hru a zabojovat. To se nám dařilo hlavně ve druhé třetině, kdy jsme se hodně zlepšili.”

Devils přestříleli v prostřední periodě soupeře 15:10 a ten jen díky skvělým zákrokům Thomase Greisse neinkasoval. Poté ale tlak opadl poté, co Wood a Pietila byli vyloučeni za sekání a do hry se již nevrátili.

Zajímavosti na konec:

1. New Jersey bylo za sekání vyloučeno hned čtyřikrát. Už se ale nedá mluvit o novém pravidlu, ale o tom, že si na něj hráči již měli zvyknout. Dobrou známkou však bylo to, že nikdo nebyl vyloučen při vhazování.
  2. Andrew Desjardins byl potrestán na dva zápasy po hitu na Wooda v zápase proti Rangers. Wood řekl, že jej to nepřekvapilo a že to po ataku na jeho hlavu očekával.
  3. Keith Kinkaid zatím chytá bravurně. Celkově dostal pouhé čtyři branky z 89 střel. „Cítím se být ve skvělé formě,” nechal se sám slyšet. „Ve všech zápasech jsem si byl jistý a jsem rád, že jsem jich mohl být součástí.”
  4. Jimmy Hayes pokračuje v dobrých výkonech a dá se očekávat, že s New Jersey přeci jen podepíše.
  5. Lovejoy a jeho výkony šly trochu dolů, ale stále se počítá s tím, že v týmu bude. Nejspíše ale ne v prvním páru s Andy Greenem. Což by ale pro něj mělo být lepší. Když stráví na ledě méně času, předvádí o něco lepší výkony.
  6. Ben Thomson nejspíše začne v AHL, avšak bylo by překvapením, kdyby se alespoň na pár zápasů v NHL neobjevil. Jeho fyzická hra se může hodně hodit.
  7. New Jersey blokovalo 15 střel, 16 šlo mimo. Kinkaid tak mohl mít i přes padesát zásahů. Celkové byly šance na střely 75:47.

Devils poprvé v sezoně ve dvou zápasech po sobě nebodovali, podlehli Rangers

Derby o řeku Hudson vyhráli domácí Rangers, kteří více trestali chyby v obraně soupeře. Navíc vše velmi dobrým výkonem podpořil brankář Henrik Lundqvist. Do vedení šli po aktivním startu obou týmů domácí Rangers, kdy se povedenou střelou na vzdálenější tyč prosadil Jimmy Vesey. Ve druhé třetině byli blízko vyrovnání Devils, když v oslabení Gibbons již překonal …