Peklo / Ohlasy / Keith Kinkaid: Jsem ve skvělé formě, cítím se výborně

Keith Kinkaid: Jsem ve skvělé formě, cítím se výborně

Pokud bychom hledali nějaké velké pozitivum v zápase proti Islanders, byl by to jednoznačně Keith Kinkaid. Ten totiž opět zachytal famózně a z 45 střel pustil za svá záda pouhé dvě.

Celý přípravný kemp se zatím nese v pozitivním duchu, včera se na něm však přeci jen jedna černá kaňka udělala. Michael McLeod se totiž při zápase zranil a utkání již nedohrál. Tým později oznámil, že utrpěl zranění v dolní části těla. McLeodovi kemp příliš nevyšel a teď je tak již jisté, že v úterý neprojde zúžením kádru.

„Ještě mi k tomu nikdo nic neřekl,” prohlásil trenér Geoff Ward, který byl na střídačce místo Johna Hynese, jenž byl s týmem na zápase proti Ottawě. „Vůbec jsem to neviděl, takže ani nevím, co se vlastně stalo. Podíváme se na video a pak zjistíme více.”

Zatímco jedna polovina týmu hrála proti Ostrovanů, ta druhá si smlsla na Senátorech. Vyhrála totiž 8:1 a mohla se tak radovat z velmi výrazného vítězství.

Nico Hischier dal tři góly ve třech zápasech a k tomu přidal i asistenci. Velmi hlasitě si tak řekl o místo v týmu. Obdobně si vedl i John Quenneville, který je jeden z adeptů na to, aby v úterý prošel již zmíněným zúžením. Quenneville se dvakrát prosadil v přesilovce, stejně jako Pavel Zacha, jenž v přípravě také hraje opravdu skvěle. Nezklamalo ani pravé křídlo Drew Stafford, které se opět dokázalo prosadit. V bráně nastoupil Cory Schneider a pustil pouze jeden gól z osmnácti střel.

Sestava proti Islanders bylo poskládána spíše z hráčů, kteří by měli začít sezónu v AHL nebo někde jinde. Tihle Ďáblové začali pomalu, v první třetině hned dostali dva góly a ocitli se v těžké pozici.

„Myslím si, že jsme hráli proti hodně dobrému týmu,” nechal se slyšet trenér Geoff Ward. „První třetinu jsme jim nechávali příliš místa a doplatili jsme na to. Ve druhé třetině se ale kluci přizpůsobili a bylo to daleko lepší. V té poslední nás brzdilo vyloučení a už jsme se nedokázali dostat úplně do hry. Největším problém byla však ta první třetina, ve které jsme špatně bruslili a soupeř nám nedovolil vůbec nic.”

Na druhou stranu výkon, který předvedli hráči ve druhé třetině, dal vědět, že všem záleželo na tom, aby ještě ohromili trenéry a zabojovali o místo v sestavě.

„V první třetině nám to nešlo a proto to tak dopadlo,” řekl obránce Michael Kapla. „I tak jsme se ale nevzdali. Dali nám dvě branky a to nás trochu probudilo. Uvědomili jsme si, že musíme hrát svou hru a zabojovat. To se nám dařilo hlavně ve druhé třetině, kdy jsme se hodně zlepšili.”

Devils přestříleli v prostřední periodě soupeře 15:10 a ten jen díky skvělým zákrokům Thomase Greisse neinkasoval. Poté ale tlak opadl poté, co Wood a Pietila byli vyloučeni za sekání a do hry se již nevrátili.

Zajímavosti na konec:

1. New Jersey bylo za sekání vyloučeno hned čtyřikrát. Už se ale nedá mluvit o novém pravidlu, ale o tom, že si na něj hráči již měli zvyknout. Dobrou známkou však bylo to, že nikdo nebyl vyloučen při vhazování.
  2. Andrew Desjardins byl potrestán na dva zápasy po hitu na Wooda v zápase proti Rangers. Wood řekl, že jej to nepřekvapilo a že to po ataku na jeho hlavu očekával.
  3. Keith Kinkaid zatím chytá bravurně. Celkově dostal pouhé čtyři branky z 89 střel. „Cítím se být ve skvělé formě,” nechal se sám slyšet. „Ve všech zápasech jsem si byl jistý a jsem rád, že jsem jich mohl být součástí.”
  4. Jimmy Hayes pokračuje v dobrých výkonech a dá se očekávat, že s New Jersey přeci jen podepíše.
  5. Lovejoy a jeho výkony šly trochu dolů, ale stále se počítá s tím, že v týmu bude. Nejspíše ale ne v prvním páru s Andy Greenem. Což by ale pro něj mělo být lepší. Když stráví na ledě méně času, předvádí o něco lepší výkony.
  6. Ben Thomson nejspíše začne v AHL, avšak bylo by překvapením, kdyby se alespoň na pár zápasů v NHL neobjevil. Jeho fyzická hra se může hodně hodit.
  7. New Jersey blokovalo 15 střel, 16 šlo mimo. Kinkaid tak mohl mít i přes padesát zásahů. Celkové byly šance na střely 75:47.

V zápase plném zvratů berou body Devils

První třetinu začali domácí velmi dobře. Po několika pokusech se ve třetí minutě k puku dostal Drew Stafford a nevinným náhozem z pravé strany překvapil slovenského gólmana Petera Budaje a otevřel skóre. Devils poté ještě dále tlačili, ale pokusy Halla a tyčka Palmieriho úspěch nepřinesly. Naopak v osmé minutě se po samostaném úniku za obranu …