Peklo / Reporty / O prehre s Islanders rozhodla prvá tretina

O prehre s Islanders rozhodla prvá tretina

Devils inkasovali hneď na začiatku zápasu. Prvý útok domácich skončil gólom, keď sa presadil po dorážke Brock Nelson. Počas celej prvej tretiny boli domáci aktívnejší a chvíľami to vyzeralo, že je na ľade len jedno mužstvo. V 15. minúte hrali domáci svoju druhú presilovú hru a tú pretavili do druhého gólu, keď sa pekne po ľavom krídle predral Mathew Barzal a nedal Kinkaidovi šancu.

Na začiatku druhej tretiny sa hra začala vyrovnávať, ale vážnejšie šance nebolo vidieť.  V polovici druhej tretiny sa do samostatného úniku dostal Nick Lappin, ale Thomas Greiss jeho pokus zneškodnil. Celkovo ale druhá tretina moc hokejovej krásy nepriniesla, keďže bola plná nepresností na oboch stranách. V závere tretiny mohol po dorážke znížiť Jimmy Hayes, ale aj jeho Greiss vychytal.

V poslednej tretine si Islanders zahrali presilovku 5 na 3, ale hráči Devils odolali a stále boli v hre o dobrý výsledok. Domáci hráči boli strelecky aktívnejší, ale do vyložených šancí sa nedostávali. V samom závere domáci strelili gól do prázdnej brány, o ktorý sa postaral Johnny Boychuk.

New York Islanders 3:0 New Jersey Devils (2:0, 0:0,1 :0)

Góly a prihrávky: 2. Nelson (Ho-Sang, Boychuk), 15. Barzal (Tavares), 59. Boychuk (Kuljomin, Clutterbuck)

Vylúčenia: 1:6, navyše Mayfield (Islanders) a Thomson (Devils) 5 min. za bitku. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:5 615. Strely na bránu: 45:25 (17:6, 10:15, 18:4).

Hviezdy stretnutia: 3. Brock Nelson, 2. Mathew Barzal, 1. Thomas Greiss

Zostava Islanders: Greiss (Halák) – Leddy, Boychuk, Hickey, Mayfield, Pelech, de Haan – Lee, Tavares, Eberle – Gionta, Nelson, Ho-Sang – Chimera, Barzal, Bernier – Kuljomin, Cizikas, Clutterbuck.

Zostava Devils: Kinkaid (Wedgewood) – Strait, Severson, Kapla, Jacobs, Dyblenko, Lovejoy – Gibbons, Blandisi, Hayes – Pietila, McLeod, Noesen – Wood, Kearns, Lappin – Thomson, Rooney, Speers.

V zápase plném zvratů berou body Devils

První třetinu začali domácí velmi dobře. Po několika pokusech se ve třetí minutě k puku dostal Drew Stafford a nevinným náhozem z pravé strany překvapil slovenského gólmana Petera Budaje a otevřel skóre. Devils poté ještě dále tlačili, ale pokusy Halla a tyčka Palmieriho úspěch nepřinesly. Naopak v osmé minutě se po samostaném úniku za obranu …