Peklo / Reporty / Hráči Devils zakončili prípravu výhrou nad Capitals!

Hráči Devils zakončili prípravu výhrou nad Capitals!

Tím z Newarku dnes nastúpil na súboj proti Washingtonu Capitals, ktorým sa skončila príprava Devils pred sezónou 2017/18. Diabli predvádzali zaujímavý, rýchly a útočný hokej s dobrou podporou zadných radov a brankárov. Predsezónne obdobie zakončili s bilanciou 5-1-1!

Diabli sa prezentovali perfektným nasadením od úvodného vhadzovania. Capitals na ich tempo nevedeli reagovať, robili zbytočné fauly a súper to dokázal ľahko potrestať. Diabli strelili v prvej tretine štyri góly, pričom tri z nich prišli v presilovej hre. Skóre zápasu otvoril v 3. minúte Nico Hischier, na ktorý nadviazal Will Butcher pri signalizovanom vylúčení a následne sa do streleckej listiny zapísal aj Jimmy Hayes. Brankár Braden Holtby len krútil hlavou a ťažko povedať, čo si myslel, keď inkasoval aj štvrtý gól z hokejky Drewa Stafforda.

V druhej časti sa tempo hry o niečo spomalilo, ale šance si vytvárali oba celky. Brankár Devils Cory Schneider nemal v prvej tretine takmer žiadnu prácu, no druhá tretina priniesla pohľad na odlišný výkon Capitals. Schneidera dokázal prekonať z dorážky Tyler Graovac, čo domácich ešte viac nabudilo a začali si vytvárať čoraz viac gólových príležitostí. Pomohlo im aj prvé vylúčenie na strane Devils. Defenzíva na čele so Schneiderom ale dokázala odolať, a tak bol stav po dvoch tretinách 4-1 z pohľadu hostí.

Posledná časť zápasu nebola v znamení smrteľného tlaku domácich, práve naopak, Capitals ohrozili súperovu bránku len 6 streleckými pokusmi. Okrem toho bolo na ľade vidieť pár šarvátok medzi hráčmi, najmä pred bránkoviskom oboch tímov, ale nijako to neovplyvnilo záver zápasu a výhru Devils. Kouč John Hynes a jeho kolegovia teraz majú dostatok času na to, aby si premysleli zostavu na prvý zápas základnej časti. Hráči im dali svojimi výkonmi neľahkú úlohu.

WASHINGTON CAPITALS 1-4 NEW JERSEY DEVILS

Góly: 23. Graovac (Beagle) – 3. PPG – Hischier (Johansson, Severson), 6. Butcher (Hischier, Henrique), 10. PPG – Hayes, 15. PPG -Stafford (Hischier, Severson)

Strely na bránu: 23-33 (6-12, 11-9, 6-12)

Vylúčenia: 6-2, navyše Orpik (WSH) 5 min. + 10. min., Noesen (NJD) 5 min. za bitku; Presilové hry: 0/2-3/6

ZOSTAVY

Washington Capitals – Holtby (Grubauer); Orlov-Niskanen, Ness-Carlson, Orpik-Bowey; Ovečkin-Kuznetsov-Connolly, Burakovsky-Bäcsktröm-Oshie, Vrána-Eller-Boyd, Graovac-Beagle-Peluso

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid); Moore-Severson, Butcher-Lööv, Müller-Santini (Strait); Hall-Zacha-Stafford, Johansson-Hischier-Henrique, Quenneville-Coleman-Noesen, Wood-Rooney-Hayes

V zápase plném zvratů berou body Devils

První třetinu začali domácí velmi dobře. Po několika pokusech se ve třetí minutě k puku dostal Drew Stafford a nevinným náhozem z pravé strany překvapil slovenského gólmana Petera Budaje a otevřel skóre. Devils poté ještě dále tlačili, ale pokusy Halla a tyčka Palmieriho úspěch nepřinesly. Naopak v osmé minutě se po samostaném úniku za obranu …