Peklo / Reporty / Hráči Devils zakončili prípravu výhrou nad Capitals!

Hráči Devils zakončili prípravu výhrou nad Capitals!

Tím z Newarku dnes nastúpil na súboj proti Washingtonu Capitals, ktorým sa skončila príprava Devils pred sezónou 2017/18. Diabli predvádzali zaujímavý, rýchly a útočný hokej s dobrou podporou zadných radov a brankárov. Predsezónne obdobie zakončili s bilanciou 5-1-1!

Diabli sa prezentovali perfektným nasadením od úvodného vhadzovania. Capitals na ich tempo nevedeli reagovať, robili zbytočné fauly a súper to dokázal ľahko potrestať. Diabli strelili v prvej tretine štyri góly, pričom tri z nich prišli v presilovej hre. Skóre zápasu otvoril v 3. minúte Nico Hischier, na ktorý nadviazal Will Butcher pri signalizovanom vylúčení a následne sa do streleckej listiny zapísal aj Jimmy Hayes. Brankár Braden Holtby len krútil hlavou a ťažko povedať, čo si myslel, keď inkasoval aj štvrtý gól z hokejky Drewa Stafforda.

V druhej časti sa tempo hry o niečo spomalilo, ale šance si vytvárali oba celky. Brankár Devils Cory Schneider nemal v prvej tretine takmer žiadnu prácu, no druhá tretina priniesla pohľad na odlišný výkon Capitals. Schneidera dokázal prekonať z dorážky Tyler Graovac, čo domácich ešte viac nabudilo a začali si vytvárať čoraz viac gólových príležitostí. Pomohlo im aj prvé vylúčenie na strane Devils. Defenzíva na čele so Schneiderom ale dokázala odolať, a tak bol stav po dvoch tretinách 4-1 z pohľadu hostí.

Posledná časť zápasu nebola v znamení smrteľného tlaku domácich, práve naopak, Capitals ohrozili súperovu bránku len 6 streleckými pokusmi. Okrem toho bolo na ľade vidieť pár šarvátok medzi hráčmi, najmä pred bránkoviskom oboch tímov, ale nijako to neovplyvnilo záver zápasu a výhru Devils. Kouč John Hynes a jeho kolegovia teraz majú dostatok času na to, aby si premysleli zostavu na prvý zápas základnej časti. Hráči im dali svojimi výkonmi neľahkú úlohu.

WASHINGTON CAPITALS 1-4 NEW JERSEY DEVILS

Góly: 23. Graovac (Beagle) – 3. PPG – Hischier (Johansson, Severson), 6. Butcher (Hischier, Henrique), 10. PPG – Hayes, 15. PPG -Stafford (Hischier, Severson)

Strely na bránu: 23-33 (6-12, 11-9, 6-12)

Vylúčenia: 6-2, navyše Orpik (WSH) 5 min. + 10. min., Noesen (NJD) 5 min. za bitku; Presilové hry: 0/2-3/6

ZOSTAVY

Washington Capitals – Holtby (Grubauer); Orlov-Niskanen, Ness-Carlson, Orpik-Bowey; Ovečkin-Kuznetsov-Connolly, Burakovsky-Bäcsktröm-Oshie, Vrána-Eller-Boyd, Graovac-Beagle-Peluso

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid); Moore-Severson, Butcher-Lööv, Müller-Santini (Strait); Hall-Zacha-Stafford, Johansson-Hischier-Henrique, Quenneville-Coleman-Noesen, Wood-Rooney-Hayes

Devils poprvé v sezoně ve dvou zápasech po sobě nebodovali, podlehli Rangers

Derby o řeku Hudson vyhráli domácí Rangers, kteří více trestali chyby v obraně soupeře. Navíc vše velmi dobrým výkonem podpořil brankář Henrik Lundqvist. Do vedení šli po aktivním startu obou týmů domácí Rangers, kdy se povedenou střelou na vzdálenější tyč prosadil Jimmy Vesey. Ve druhé třetině byli blízko vyrovnání Devils, když v oslabení Gibbons již překonal …