Peklo / Hlavní zprávy / Našli jsme svou identitu, říká Hischier po výhře nad Washingtonem

Našli jsme svou identitu, říká Hischier po výhře nad Washingtonem

Ze sedmi zápasů vyhráli Devils pět utkání, jednou padli až v prodloužení. Nejvíce sledovaný muž, Nico Hischier, byl opět vidět! Proti Washingtonu vstřelil gól a na dva přihrál. Jeho střelecký výkon znamená, že se trefil v každém přípravném zápase. O výhry však současně nikomu nejde. Devils potřebují najít pevný způsob, jak hrát. Potřebují se naučit získat vedení a udržet ho. Vyprofilovat svůj útok.

“Myslím, že pro nás byla nejdůležitější vyrovnanost. Toho, jak jsme hráli, jak jsme trénovali. Jedním z našich cílů bylo vyprofilovat svou identitu, hrát s ní,” říká trenér John Hynes. Velkou část týmové identity zastávají mladíci. Počínaje Nico Hischierem. Na ledě mladá švýcarská hvězda působí sebevědomě. Samozřejmě se očekávají výkyvy, ale trenéři Nicovi věří.

“Věděl jsem hned od začátku, že mi pomůže každé utkání, které odehraji. Cítím se pohodlně a naštěstí mi pomohli ostatní v kabině. Naši identitu jsme našli, musíme v ní pokračovat, protože jde jen o přípravná utkání. Stále máme nula bodů,” upozorňuje Hischier. Příklad lze najít u Colorada. Do sezóny 2016-17 vstupovalo s bilancí šesti výher a žádné porážky. Následně skončili zoufale poslední

Velkou šanci dostat se do sestavy má John Quenneville. Loni odehrál za Devils dvanáct zápasů. Letos přichází s větším sebevědomím. A především zná prostředí. “Cítím se jinak. Tím, že všechny znám, se mi změnila perspektivita,” je spokojený synovec slavného trenéra Blackhawks.

Do Washingtonu se po čase vrátil Marcus Johansson. V roli hosta. U Devils nejspíš bude nosit na dresu “A” (stejně jako Taylor Hall). Nastupoval společně s Hischierem a Henriquem. Hischier se podílel také na gólu Willa Butchera.

Kouč Hynes se vyjádřil také k Boylovi, kterého zatím z přípravných utkáních vyřadila leukémie. “Je možnost,že opravdu nastoupí na první utkání. Ve čtvrtek půjde na led a uvidíme, jak se přes týden vyvine. Nic nevylučujeme. Myslím, že Brian ví, kdy je připravený. Nebudeme na něj spěchat. Pokud zvládne celý týden tréninků, bude to v pořádku. Pevně věřím, že to zvládne. Ještě si spolu sedneme a promluvíme,” věří Hynes.

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …