Peklo / Reporty / Diablom vyšiel úvod sezóny, Avalanche porazili 4:1!

Diablom vyšiel úvod sezóny, Avalanche porazili 4:1!

Prvý zápas sezóny priniesol kvalitný hokej Devils, ktorí sa napokon tešili z výhry nad Coloradom Avalanche v pomere 4:1. Obranca Will Butcher zaznamenal pri svojom debute tri asistencie a útočník Jesper Bratt sa dočkal premiérového gólu v NHL a k tomu pridal aj asistenciu!

Diabli začali prvú tretinu úvodného zápasu sezóny tým najlepším spôsobom – v 5. minúte sa ujali vedenia gólom Adama Henriquea v presilovej hre. Prvý bod v NHL si pripísal obranca Will Butcher za asistenciu. Domáci hráči nepúšťali súpera do vyložených šancí a Lavíny dokázali vyslať prvú strelu na Coryho Schneidera až po 8. odohraných minútach! Hráči Devils nepoľavili počas celej prvej tretiny, ktorú napokon zakončili so 17 streleckými pokusmi. Druhá tretina začala v rovnakom duchu ako prvá. Najprv sa dokázal v početnej výhode domácich zorientovať pred súperovou bránou Jimmy Hayes a zaznamenať svoj prvý gól v drese Devils, no o pár minút neskôr sa zo zníženia radovalo aj Colorado, o ktoré sa postaral útočník Carl Söderberg. Lenže to nebolo všetko! Obranca Erik Johnson si musel odsedieť trest za nedovolenú hru na Palmieriho. Palmieri musel odísť do šatne kvôli zraneniu kolena. Diabli dokázali využiť aj tretiu presilovku, keď svoj premiérový gól v NHL strelil Jesper Bratt! Mimochodom, Butcher mal prsty vo všetkých troch góloch a do tretej tretiny vstupoval s tromi asistenciami. Posledná tretina sa niesla v réžii brankára Jonathana Berniera, ktorý vychytal na začiatku tri veľké šance domácich. Diabli zatlačili súpera v útočnej tretine, ale nedokázali z toho vyťažiť žiadny gól. Rovnako ako Bernier, tak aj Schneider pôsobil veľmi isto a svojimi zákrokmi držal tím z Newarku počas celého zápasu. Diabli napokon dokázali ustrážiť aj 4-minútove oslabenie a navyše dokázali aj skórovať! O štvrtý gól sa postaral John Moore po prihrávke od Bratta. Domáci hráči tak dokráčali k pohodlnému víťazstvu 4:1 a prvým dvom bodom v ročníku!

New Jersey Devils 4:1 Colorado Avalanche

Góly: 5. PPG – Henrique (Butcher, Palmieri), 23. PPG – Hayes (Palmieri, Butcher), 40. PPG – Bratt (Hall, Butcher), 55. SHG – Moore (Bratt)  – 33.  Söderberg (Jost, Compher)

Zostavy
New Jersey Devils

Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Moore, Butcher, Müller, Santini – Hall, Zacha, Palmieri – Johansson, Hischier, Stafford – Bratt, Henrique, Hayes – Gibbons, Coleman, Noesen.

Colorado Avalanche

Bernier (Varlamov) – Barberio, Johnson, Nemeth, Barrie, Zadorov, Bigras – Andrighetto, MacKinnon, Rantanen – Kerfoot, Duchene, Jakupov – Wilson, Compher, Landeskog – Söderberg, Jost, Comeau.

zdroj obrázku: Bruce Bennett/GettyImages, NHL.com

V zápase plném zvratů berou body Devils

První třetinu začali domácí velmi dobře. Po několika pokusech se ve třetí minutě k puku dostal Drew Stafford a nevinným náhozem z pravé strany překvapil slovenského gólmana Petera Budaje a otevřel skóre. Devils poté ještě dále tlačili, ale pokusy Halla a tyčka Palmieriho úspěch nepřinesly. Naopak v osmé minutě se po samostaném úniku za obranu …