Peklo / Ohlasy / Trenér John Hynes: V týmu bojujeme jeden za druhého
New Jersey Devils center Nico Hischier (13) skates with the puck as Colorado Avalanche defenseman Nikita Zadorov (16) defends during the second period of an NHL hockey game Saturday, Oct. 7, 2017, in Newark, N.J. (AP Photo/Bill Kostroun)

Trenér John Hynes: V týmu bojujeme jeden za druhého

New Jersey má za sebou perfektní začátek sezóny, když na vlastním ledě porazilo Colorado 4:1. Devils se radovali hlavně z přesilových her, ale to vše mohlo přijít vniveč, kdyby se nedařilo skvěle bránit v oslabení.

Ďáblové ubránili všechny čtyři hry v početní nevýhodě, včetně skoro šesti minut v kuse ve třetí třetině, kdy byl za sekání vyloučen Coleman a 2+2 dostal Marcus Johansson za hru vysokou holí. To vše tedy vedlo ke konečné výhře 4:1 na Lavinami. Ba co víc, v oslabení se trefil i John Moore.

Nesmíme opomenout ani kvalitní výkon Coryho Schneidera, jenř předvedl hned čtyřicet zákroků na rozjezd sezóny.

„Puky mě trefovaly, věřil jsem sobě a věřil jsem svým spoluhráčům,” chválil si první zápas brankář Devils Cory Schneider. „Dostal jsem se do rytmu hodně rychle a pak jsem se celý zápas bavil.

Bylo i pár negativních událostí, které se při zápasu odehrály. Kvůli zranění musel odstoupit Drew Stafford a Kyle Palmieri. Kouč Hynes těsně po zápase nevěděl, jak to s nimi vypadá. V průběhu dneška se však zjistilo, že oba budou pravděpodobně v pořádku a s týmem pojedou na trip, který je nyní čeká.

Obránce Ben Lovejoy odehrál minulou sezónu všechna utkání v sezóně. Bylo tak velmi překvapivé, že do zápasu vůbec nenastoupil. Spolu s Daltonem Proutem se tak na ledě neobjevil a ani útočník Miles Wood neměl to štěstí. Na svou první bitvu v této sezóně si tak budou muset počkat.

„Hráči nás donutili udělat nějaká těžká rozhodnutí” řekl kouč John Hynes. „Bylo to složité, ale rozhodli jsme se podle soutěživosti na tréninkovém kempu a podle toho,  jak se nám hráči zdáli na tréninku.”

Velká chvála se nesla i na triko debutanta Nica Hischiera, který rozhodně nezklamal a ze všech stran se hrnula jenom pozitiva. Sice nedal gól ani asistenci, ale hrál velmi aktivně, tvořil šance, a když bylo potřeba, nebál se pomstít svého spoluhráče Palmieriho.

„Bylo to skvělé,” nešetřil chválou Jesper Bratt. „Nico ukázal, že tu hrajeme jeden za druhého. Bylo to od něj velmi dobré, že takto Palmse podpořil.”

Potěšen byl i trenér New Jersey.
„Myslím si, že to ukazuje, že to není jen o Nicovi, ale i o jeho spoluhráčích,” nechal se slyšet kouč John Hynes. „Je to jedna z věcí, která nás zdobí od začátku přípravy. Kluci bojují za sebe a jsou si vzájemně podporou. Fakt, že šlo o osmnáctiletého klučinu, který hrál první zápas v NHL,  je důkazem toho, jaký je on a jaký je náš celý tým. Mít tým, ve kterém jeden bojuje za druhého, je to nejlepší, co může být.” 

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …