Peklo / Reporty / To byla paráda! Ďáblové si smlsnuli na Buffalu, Bratt opět zářil

To byla paráda! Ďáblové si smlsnuli na Buffalu, Bratt opět zářil

Nádhera. Jedním slovem nádhera. Devils ve druhém zápase sezony opět vyhráli, na ledě Buffala Sabres navíc sehráli krásnou partii, která byla oku fanouška týmu z Newarku skutečně lahodící!

Ďáblové šli do vedení v 7. minutě, kdy Gibbons nahazoval puk před branku a ten se od helmy Stefana Noesena šťastně odrazil za záda Chada Johnsona. Další gól přidalo New Jersey 64 sekund před koncem první třetiny – tentokráte ho vstřelil Brian Gibbons sám, když těžil z velmi dobré práce Nica Hischiera, pro něhož to byl první bod v NHL. Ve druhé třetině vykřesal naději pro domácí Evander Kane, ale pak přišel ďábelský koncert. Nejprve skóroval nováček Jesper Bratt, poté jeho krajan Marcus Johansson. Ten těžil ze skvělého pasu Halla, stejně jako o chvíli později znovu Jesper Bratt. A aby toho nebylo málo, tak na 6:1 navyšoval po úniku 2 na 1 díky pasu Bratta Marcus Johansson. Třetí třetina už toho příliš nenabídla – Sabres do ní poslali místo brankáře Chada Johnsona jeho náhradníka Robina Lehnera a ten již neinkasoval. Hostující Schneider obdržel ještě branku z hole Evandera Kanea. Zápas tak skončil 6:2 pro Devils!

Buffalo Sabres 2:6 New Jersey Devils
26. Kane (Ristolainen), 58. Kane (Pominville) – 7. Noesen (Gibbons), 19. Gibbons (Hischier, Johansson), 26. Bratt (Henrique, Müller), 28. Johansson (Hall), 33. Bratt (Hall, Greene), 39. Johansson (Bratt)

Sestavy
Sabres: Johnson (od 41. Lehner) – Beaulieu, Ristolainen, Scandella, Tennyson, McCabe, Antipin – Girgensons, O’Reilly, Griffith – Kane, Eichel, Pominville – Pouliot, Reinhart, Okposo – Larsson, Josefson, Moulson.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Moore, Butcher, Müller, Santini, Lovejoy – Hall, Zacha, Bratt – Johansson, Hischier, Hayes – Wood, Henrique, Noesen – Gibbons, Coleman.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …