Peklo / Ohlasy / Nico Hischier: Jsem rád za první bod

Nico Hischier: Jsem rád za první bod

Nico Hischier by už nemusel být nejvěhlasnější nováček týmu Devils, alespoň dokud bude Jesper Bratt přepisovat rekordy jako nyní. Stal se prvním nováčkem, který zaznamenal pět bodů v prvních dvou zápasech. Na druhou stranu, i Nico, který hraje velmi dobře, se už dočkal bodu za perfektní asistenci, když zpoza branky našel Briana Gibbonse.

„Povedlo se to. Dnes jsme všichni odehráli výborné utkání,” sdělil po zápase Nico Hischier. „Jsem rád za první bod. O to lepší to je, že jsme vyhráli.”

„Pokusil jsem se vysmýknout obránci, uviděl jsem Gibbonse a poslal jsem na něj puk,” popisoval situaci švýcarský mladík. „Doufal jsem, že to projde. Stalo se a krásně to trefil.”

Kouč New Jersey Devils doufá, že Kyle Palmieri a Drew Stafford budou dostupní na středeční zápas v Torontu.

„Proto tu jsou oba s námi,” promluvil k situaci ohledně hráčů trenér Devils. „Oba to mají ze dne na den. Máme zhruba den a půl před tím, než budeme hrát další zápas. Uvidíme jak na tom kluci v úterý budou a snad proti Torontu budou připraveni.”

Gibbons, který přidal ke gólu i asistenci, měl ze všech hráčů nejvíce střel – 5 za 16 minut a 16 sekund na ledě. Proti New Jersey si poprvé zahrál i jeho bývalý hráč Jacob Josefson, jenž měl ve statistikách +- zápornou dvojku a odehrál jedenáct minut. Dalton Prout je nyní jediný hráč, který je v sestavě a ještě nenastoupil.

Jesper Bratt nepřestává udivovat. Zajímavé je ovšem i to, že jeden gól dal v oslabení a k tomu přidal v oslabení i jednu asistenci.

„Jsou to zatím jen dva zápasy, ale je skvělé sledovat jak celá příprava vedla k tomuto,” řekl potěšený brankář Cory Schneider. „Nebyly to špatné zápasy. Je to výsledek toho, jak si tvoříme identitu a myslím si, že naše vize se začíná plnit. Každý zapadá do mozaiky a začínají být vidět výsledky.”

„Našim úkolem teď je postarat se o to, abychom tyto výkony udrželi,” dodal klíč k úspěchu brankář Ďáblů. „Myslím si však, že to jak hrajeme, je více udržitelné než minulé roky. Zvládneme to.”

Bratt sice nehrál originálně ve formaci s Johanssonem, ale přeci jen si vyzkoušeli hru i spolu a byl z toho dokonce gól na 6:1.

„Myslím, že je to tím, že jsme oba Švédi,” svěřil se před novináři Johansson. „Vidíme tu hu stejně a myslíme podobně, protože jsme vyrostli ve stejném systému. Je opravdu dobrý hokejista. Už tak mladý se do toho parádně dostal. Pokud tak bude pokračovat, bude to úžasné.

„Samozřejmě, že jsem si užil si s ním zahrát,” vracel pozitivní slova svému spoluhráči Jesper Bratt. „Je to skvělý hokejista, skvělý člověk. Přesně ví, kam chci puk. Je mezi námi určitá chemie.”

S tím, jak se prezentuje tým, je spokojený i kouč John Hynes.

„Je to nakažlivé,” mluvil o situaci v týmu John Hynes. „Abyste byli dobří v této lize, musíte mít dobré vůdce, což máme. Máme skvělou skupinu starších hráčů, kteří mají vliv na tým jako celek. Ale abyste byli ještě lepší, musíte dobře draftovat a vyvíjet hráče.”

Čtěte také

Devils vyzvú tretíkrát v sezóne Islanders

Hráči Devils po výbornom výkone proti Chicagu neuspeli na ľade Columbusu, ktorým podľahli vo všetkých troch vzájomných zápasoch. Dnes Diabli nastúpia na ľade Nassau Coliseum proti miestnym Islanders, ktorí odohrajú tento zápas na svojom starom štadióne. Podarí sa zverencom trénera Hynesa pripísať ďalšie dva body do tabuľky? New York Islanders okupujú v tabuľke Východnej konferencie …