Peklo / Reporty / Devils pokračujú na víťaznej vlne, presadili sa aj v troch!

Devils pokračujú na víťaznej vlne, presadili sa aj v troch!

Začiatok zápasu priniesol aktívny hokej na oboch stranách. Ako prvý v zápase si presilovú hru zahrali domáci. V oslabení pohrozil Bratt, keď jeho strela skončila na tyčke. Toronto ale dokázalo svoju prvú presilovku využiť, keď sa presadil James van Riemsdyk. Odpoveď zo strany Devils bola rýchla, keď po 34 sekundách vystrelil od modrej Santini a jeho strelu tečoval Miles Wood. O malú chvíľu sa do úniku dostal Miles Wood a svojim druhým gólom poslal Devils do vedenia. Toronto si zahralo v prvej tretine aj druhú presilovku, v ktorej pridali svoj druhý gól, keď strelu pred Schneiderom tečoval Dominic Moore.

Druhá tretina pokračovala v nastolenom trende a hra malo dobre tempo. Domáci na začiatku tretiny trafili tyč Schneiderovej brány. Devils mali v polovici tretiny dobrú šancu, ale Henrique Andersena neprekonal. Hosťujúcim hráčom sa podarilo dostať do vedenia, keď sa im podarilo využiť svoju štvrtú presilovú hru. Bratt našiel pred bránou voľného Pavla Zachu a ten sa nemýlil. Henrique mohol navýšiť skóre, keď sa dostal do úniku, ale v rozhodujúcom okamihu sa pošmykol a nezakončil podľa svojich predstáv. 5 minút pred koncom druhej tretiny dostali domáci možnosť 2 minútovej presilovky o dvoch hráčov. Na prekvapenie všetkých sa po 10 sekundách v oslabení o dvoch hráčov presadili hráči Devils. Henrique zobral puk na modrej a išiel sám na bránu pri zakončení bol dobre bránený a tak Andersen vyrazil puk pred seba a tam sa ocitol Brian Gibbons a poslal puk do brány. Toronto sa následne v presilovke presadiť nedokázalo.

Toronto začalo poslednú tretinu tlakom a vytvorili si aj šance, ale obrana Devils odolávala. A boli to práve Devils, ktorý pridali ďalší gól. Zlú rozohrávku domácich zachytil Blake Coleman a z medzikružia strelou prekonal Andersena. Domáci hráči sa aj naďalej snažili so zápasom niečo urobiť, ale hostia umne bránili. Toronto si zahralo presilovku o dvoch hráčov aj v tejto časti a tento krát ju využili, keď sa po prihrávke Nylandera presadil Auston Matthews. No hostia ešte v závere pridali ďalší gól, keď strelu J. Moora tečoval Pavel Zacha.

Toronto Maple Leafs 3:6 New Jersey Devils
Góly a prihrávky:  9. van Riemsdyk (Marner, Rielly), 14. D. Moore (Hainsey, Zajcev), 54. Matthews (W. Nylander, Marleau) – 10. Wood (Santini, Butcher), 11. Wood (Henrique, Butcher), 30. Zacha (Bratt, Johansson), 35. Gibbons (Henrique), 44. Coleman, 58. Zacha (J. Moore)

Vylučenia: 5:8, navyše Martin (TOR), Noesen(NJD) 5 min. za bitku, Noesen(NJD) 10 min. za nešportové správanie. Využitie: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 19 103. Strely na bránu: 50:31 (13:10, 17:12, 20:9).

Zostava Toronto: Andersen (McElhinney) – Rielly, Hainsey, Gardiner, Zajcev, Borgman, Rosén – Hyman, Matthews, W. Nylander – van Riemsdyk, Bozak, Marner – Marleau, Kadri, Komarov – Martin, D. Moore, Brown.
Zostava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Müller, Butcher – Hall, Zacha, Palmieri – Johansson, Hischier, Bratt – Wood, Henrique, Hayes – Gibbons, Coleman, Noesen.

V zápase plném zvratů berou body Devils

První třetinu začali domácí velmi dobře. Po několika pokusech se ve třetí minutě k puku dostal Drew Stafford a nevinným náhozem z pravé strany překvapil slovenského gólmana Petera Budaje a otevřel skóre. Devils poté ještě dále tlačili, ale pokusy Halla a tyčka Palmieriho úspěch nepřinesly. Naopak v osmé minutě se po samostaném úniku za obranu …