Peklo / Reporty / Devils ztratili neporazitelnost, Capitals si odvážejí dva body

Devils ztratili neporazitelnost, Capitals si odvážejí dva body

Začátek utkání se nesl ve volnějším stylu a první velká šance přišla až po pěti minutách hry, kdy měli Devils možnost otevřít skóre po závaru před Holtbym. Oba týmy si vyzkoušeli hru v početní výhodě, ale nedokázaly je využít. Obrana Ďáblů si dobře hlídala střelce Capitals Ovečkina, ten vystřelil za celou třetinu pouze jednou. Skóre otevřel v 15.minutě T.J.Oshie po obrovské chybě obránce Johna Moora, který ztratil kontrolu nad pukem.

Druhá třetina byla o dost aktivnější hlavně ze strany Ďáblů. Vytvářeli si postupně několik šancí a dokonce jednu i příležitostný střelec Dalton Prout. Další gól ovšem přidali opět hosté, když v přesilové hře Bäckström našel Ovečkina na jeho obvyklém místě a ten střelou zápěstím zvyšoval na 2:0. Svou střeleckou smůlu protrhl v 37. minutě Taylor Hall, který v přesilové hře snižoval po nahrávce Palmieriho. Radost měl ale jen pár minut, v poslední minutě se po další chybě v obraně prosadil český útočník ve službách Washingtonu Jakub Vrána.

Poslední třetinu začali Devils skvěle, hned v první minutě se po nádherné přihrávce Seversona trefil Kyle Palmieri a připsal si tak stý gól v NHL. Od té doby se hra otevřela a začalo se hodně faulovat. Nejprve si za bitku šli odpočinout Burakovsky a Coleman a poté zbytečným faulem Pavel Zacha poslal Devils do 4 minutového oslabení. V tom se podruhé v zápase trefil Oshie a po něm Bäckström. V závěru třetiny měli domácí ještě šanci střelit gól ve dvou přesilových hrách, ale nedokázali je využít.

New Jersey Devils   2:5  Washington Capitals
(0:1, 1:2, 1:2)

Góly a přihrávky: 37. Hall (Palmieri, Butcher), 41. Palmieri (Severson, Moore) – 15. Oshie (Bäckström), 29. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 40.Vrána (Smith-Pelly, Kuzněcov), 46. Oshie (Bäckström, Kuzněcov), 48. Bäckström (Ovečkin, Oshie)

Vyloučení: 5:5; navíc Coleman (NJD) 10 minut za bitky, Wilson (WSH) 5 minut za bitku a Burakovsky (WSH) 5 + 10 minut za bitku a nesportovní chování. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 13.458. Střely na bránu: 23:28 (8:8,9:12,6:8)

Sestava Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Orpik, Carlson, Djoos, Ness – Ovečkin, Kuzněcov, J. Vrána – Burakovsky, Bäckström, Oshie – Connolly, Eller, T. Wilson – Chiasson, Beagle, Smith-Pelly.

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Prout, Butcher – Hall, Zacha, Palmieri – Johansson, Hischier, Bratt – Wood, Henrique, Hayes – Gibbons, Coleman, Noesen.

Rozhodčí: Pochmara, McIsaac – Kovachik, Nowak

Jegor Jakovlev: Umím hrát jak defenzivně, tak ofenzivně, záleží na trenérovi

Ďáblové po konci mistrovství světa představili novou posilu – ruského obránce Jegora Jakovleva (anglický zápis Egor Yakovlev). Šestadvacetiletý zadák podepsal s týmem roční jednocestný kontrakt. Posledních 6 sezon působil v KHL. Tři sezony v Jaroslavli, tři sezony v Petrohradu. Celkově zde odehrál 301 duelů s 26 vstřelenými góly a 42 asistencemi. Nejvíce se mu vydařila …