Peklo / Reporty / Devils ztratili neporazitelnost, Capitals si odvážejí dva body

Devils ztratili neporazitelnost, Capitals si odvážejí dva body

Začátek utkání se nesl ve volnějším stylu a první velká šance přišla až po pěti minutách hry, kdy měli Devils možnost otevřít skóre po závaru před Holtbym. Oba týmy si vyzkoušeli hru v početní výhodě, ale nedokázaly je využít. Obrana Ďáblů si dobře hlídala střelce Capitals Ovečkina, ten vystřelil za celou třetinu pouze jednou. Skóre otevřel v 15.minutě T.J.Oshie po obrovské chybě obránce Johna Moora, který ztratil kontrolu nad pukem.

Druhá třetina byla o dost aktivnější hlavně ze strany Ďáblů. Vytvářeli si postupně několik šancí a dokonce jednu i příležitostný střelec Dalton Prout. Další gól ovšem přidali opět hosté, když v přesilové hře Bäckström našel Ovečkina na jeho obvyklém místě a ten střelou zápěstím zvyšoval na 2:0. Svou střeleckou smůlu protrhl v 37. minutě Taylor Hall, který v přesilové hře snižoval po nahrávce Palmieriho. Radost měl ale jen pár minut, v poslední minutě se po další chybě v obraně prosadil český útočník ve službách Washingtonu Jakub Vrána.

Poslední třetinu začali Devils skvěle, hned v první minutě se po nádherné přihrávce Seversona trefil Kyle Palmieri a připsal si tak stý gól v NHL. Od té doby se hra otevřela a začalo se hodně faulovat. Nejprve si za bitku šli odpočinout Burakovsky a Coleman a poté zbytečným faulem Pavel Zacha poslal Devils do 4 minutového oslabení. V tom se podruhé v zápase trefil Oshie a po něm Bäckström. V závěru třetiny měli domácí ještě šanci střelit gól ve dvou přesilových hrách, ale nedokázali je využít.

New Jersey Devils   2:5  Washington Capitals
(0:1, 1:2, 1:2)

Góly a přihrávky: 37. Hall (Palmieri, Butcher), 41. Palmieri (Severson, Moore) – 15. Oshie (Bäckström), 29. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 40.Vrána (Smith-Pelly, Kuzněcov), 46. Oshie (Bäckström, Kuzněcov), 48. Bäckström (Ovečkin, Oshie)

Vyloučení: 5:5; navíc Coleman (NJD) 10 minut za bitky, Wilson (WSH) 5 minut za bitku a Burakovsky (WSH) 5 + 10 minut za bitku a nesportovní chování. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 13.458. Střely na bránu: 23:28 (8:8,9:12,6:8)

Sestava Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Orpik, Carlson, Djoos, Ness – Ovečkin, Kuzněcov, J. Vrána – Burakovsky, Bäckström, Oshie – Connolly, Eller, T. Wilson – Chiasson, Beagle, Smith-Pelly.

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Prout, Butcher – Hall, Zacha, Palmieri – Johansson, Hischier, Bratt – Wood, Henrique, Hayes – Gibbons, Coleman, Noesen.

Rozhodčí: Pochmara, McIsaac – Kovachik, Nowak

Kyle Palmieri: Byl to velký den pro Patrika, chtěli jsme vyhrát za každou cenu

Pokud jste náhodou zapomněli, jak vypadá atmosféra na zápasech play off (což by se za tu dobu nešlo divit), v noci jste si to zcela jistě připomněli. Před utkáním totiž došlo na dlouho očekávaný ceremoniál, během kterého vystoupal ke stropu haly dres s číslem 26. Dres, který patřil Patriku Eliášovi. Českému hráči, který se narodil …