Peklo / Reporty / První derby bylo vítězné! Devils otočili průběh utkání s Rangers

První derby bylo vítězné! Devils otočili průběh utkání s Rangers

Porážka s Washingtonem je napravena, Devils vyhráli první derby v sezoně na ledě Rangers! Skvělým výkonem se o to zasloužil brankář Keith Kinkaid, další dvě asistence posbíral Will Butcher a první gól za Devils vstřelil Drew Stafford.

Úvodní třetinu jasně ovládli Rangers, střelecky 14:3 a šancí měli požehnaně, hosty držel pouze gólman Kinkaid. Domácí ve 26. minutě po nedůslednosti obrany Devils otevřeli skóre zápasu, když se poprvé v sezoně prosadil Rick Nash. Pár minut poté však díky skvělé práci Briana Gibbonse vyrovnával na 1:1 Adam Henrique. Do vedení New Jersey poslal ve 37. minutě tečováním střely Bena Lovejoye Miles Wood. Vstup do třetí třetiny vyšel Ďáblům skvěle, přesilovou hru 4 na 3 využil bekhendovým blafákem Drew Stafford a bylo to 3:1. Tři minuty a čtyři sekundy před koncem zkusili domácí hru bez brankáře. V čase 59:03 snížil střelou od modré čáry Kevin Shattenkirk a Rangers vycítili naději. Prosadit se už ale nedokázali, a tak si oba body odvezli Devils.

New York Rangers 2:3 New Jersey Devils
26. Nash (Desharnais), 60. Shattenkirk (Miller) – 31. Henrique (Gibbons), 37. Wood (Lovejoy, Butcher), 42. Stafford (Butcher, Hischier)

Střely: 31:19 (14:3, 3:12, 14:4). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 18 006.

Rangers: Pavelec (Lundqvist) – Holden, McDonagh, Skjei, Smith, Staal, Shattenkirk, DeAngelo – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Miller, K. Hayes, Zuccarello – Nash, Desharnais, Fast – Grabner, Vesey.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Severson, Moore, Santini, Butcher, Lovejoy – Hall, Zacha, Palmieri – Johansson, Hischier, Stafford – Bratt, Henrique, J. Hayes – Wood, Coleman, Gibbons.

Jegor Jakovlev: Umím hrát jak defenzivně, tak ofenzivně, záleží na trenérovi

Ďáblové po konci mistrovství světa představili novou posilu – ruského obránce Jegora Jakovleva (anglický zápis Egor Yakovlev). Šestadvacetiletý zadák podepsal s týmem roční jednocestný kontrakt. Posledních 6 sezon působil v KHL. Tři sezony v Jaroslavli, tři sezony v Petrohradu. Celkově zde odehrál 301 duelů s 26 vstřelenými góly a 42 asistencemi. Nejvíce se mu vydařila …