Peklo / Ohlasy / Po zápase se nesly chvály na Santiniho. Jeho výkony jdou nahoru, všiml si trenér

Po zápase se nesly chvály na Santiniho. Jeho výkony jdou nahoru, všiml si trenér

Páté výhry z úvodních šesti zápasů v sezoně dosáhli Devils proti dosavadnímu nejlepšímu týmu – Tampě Bay Lightning – po nájezdech. V utkání bylo k vidění několik skvělých výkonů. Fanoušky pochopitelně upoutal například dvougólový Drew Stafford, případně jednogólový a autor vítězného nájezdu Kyle Palmieri.

Rozhodně ale nelze přehlížet dvaadvacetiletého beka Stevena Santiniho. Ten si sice připsal „pouze“ jednu asistenci, ale za to podal skvělý výkon. Na ledě strávil téměř 26 minut, z toho přes pět minut v oslabení! Pomohl ubránit klíčové momenty v závěru třetí třetiny a v prodloužení.

„Aspoň byl ten konec zápasu vzrušující,“ řekl Santini. „Je to součást hry. V každém zápase máte přesilovky a oslabení. Nikdo nehraje pasivně, takže to tak zkrátka je.“

Výkony Santiniho si velmi pochvaluje i kouč John Hynes. „Už v utkání proti Rangers zahrál skvěle. Steven se opravdu posouvá kupředu,“ nechal se slyšet hlavní trenér.

Pakliže by americký bek v nastoleném trendu pokračoval, pro Devils by to bylo jen dobře. Obrannou hru chtěli vylepšit. Velký přínos již má mladík Will Butcher, který si jako první obránce-nováček v historii NHL připsal v šesti zápasech devět asistencí. Butcher pomohl hlavně na přesilovce, kde Ďáblové skórovali osmkrát z 26 případů, ve třech domácích zápasech dokonce šestkrát z 12 případů.

Za Tampu v ofenzivě zářily hvězdy jako Stamkos, Kučerov a Naměstnikov. „Mají skvělý tým,“ říká Santini. „Možná byli lehce unavení z předchozího dne (výhra 3:2 v Detroitu), ale ti hráči jsou natolik dobří, že se s tím vypořádali. My se snažili hrát svou hru, ale oni předváděli pěkné akce. Jejich první lajna má aktuálně asi nejlepší formu z celé soutěže. Upřímně, když jsou proti vám na ledě Kučerov, Naměstnikov a Stamkos, tak raději vyhazujete a nahazujete puky, než abyste se snažili nějak dlouze tvořit hru,“ přiznává.

Výkon Santiniho chválil i gólman Cory Schneider. „Tvrdě dře a jako mladík se vydal po správné cestě. Vždy mu záleží na tom, aby byl co nejlépe připraven, což je u mladých hráčů vlastnost k nezaplacení. Samozřejmě, že občas udělá nějakou chybu, ale umí se z nich poučit. Nehraje si na nic, co není, což je na něm velmi dobré,“ uzavřel rozhovor brankář Ďáblů.

 

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …