Peklo / Reporty / V zápase plném zvratů berou body Devils

V zápase plném zvratů berou body Devils

První třetinu začali domácí velmi dobře. Po několika pokusech se ve třetí minutě k puku dostal Drew Stafford a nevinným náhozem z pravé strany překvapil slovenského gólmana Petera Budaje a otevřel skóre. Devils poté ještě dále tlačili, ale pokusy Halla a tyčka Palmieriho úspěch nepřinesly. Naopak v osmé minutě se po samostaném úniku za obranu prosadil Vladislav Naměstnikov a vyrovnal. V první třetině se i vylučovalo a kvůli vyloučení Milese Wooda se dostali hosté do přesilové hry, kterou využil ve 13.minutě český útočník Ondřej Palát. Domácí se nenechali zahanbit a krátce na to odpověděli gólem Kylea Palmieriho. V poslední minutě otáčel skóre Brian Gibbons.

V druhé části se oba týmy soustředily spíše na obranu a přesnost. Byly vidět krásné akce, například spolupráce Henriquea a Palmieriho, ale Peter Budaj byl na svém místě. I přes perfektní obranu Devils se podařilo hostům vyrovnat a to zásluhou Nikity Kučerova, který tak učinil pět minut před druhou sirénou. Obrat zakončil o dvě minuty později kapitán hostí Steven Stamkos. Svůj první gól v NHL si mohla připsat jednička draftu ve službách New Jersey Nico Hischier, ale Peter Budaj vytáhl nádherný zákrok.

Nico Hischier měl na začátku třetího dějství další obrovské šance na vstřelení gólu, ale jakoby mu dnes nebylo přáno. Domácí moc chtěli vyrovnat zápas a zkusit štěstí v nastaveném čase. To se jim povedlo v 56.minutě, kdy se po nádherné nahrávce Hischiera nadvakrát svým druhým gólem v zápase trefil Drew Stafford.

V nastaveném čase se hrál hokej nahoru dolů, oba týmy se vypracovaly několik šancí. Na konci prodloužení zbytečně fauloval Ondřeje Paláta Adam Henrique a Devils se dostali do nebezpečného oslabení 4 na 3. V tom se dokázali ubránit a zápas se rozhodoval v samostaných nájezdech.

1. Stafford (NJD) – Chycen (zákrok vyrážečkou)
  2. Point (TBL) – Mimo
  3. Hall (NJD) – Chycen (zákrok hokejkou)
  4. Kučerov (TBL) – Chycen (zákrok ramenem)
  5. Palmieri (NJD) – Gól
  6. Callahan (TBL) – Chycen (zákrok betony)

New Jersey Devils  5:4sn  Tampa Bay Lightning
(3:2, 0:2, 1:0 – 0:0)
3. Stafford (Hischier, Butcher), 17. Palmieri (Hall, Henrique), 20. Gibbons (Santini, Wood), 56. Stafford (Hischier, Severson), rozhodující nájezd Palmieri – 8. Naměstnikov (Kučerov, Stamkos), 13. Palát (Johnson, Gourde), 35. Kučerov (Stamkos), 38. Stamkos (Gourde)

Střely: 34:37 (15:11, 9:11, 8:12 – 2:2). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 13,176

– Will Butcher je prvním obráncem-nováčkem, v historii NHL, který v prvních šesti zápasech zaznamenal 9 asistencí
– New Jersey zaznamenalo gól v přesilové hře v 5 ze 6 zápasů

Lightning: Budaj (Vasilevskij) – Hedman, Dotchin, Sergačjov, Girardi, Coburn, Strålman, Šustr – Naměstnikov, Stamkos, Kučerov – Killorn, Johnson, Palát – Kunitz, Paquette, Callahan – Gourde, Point.

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Moore, Santini, Müller, Butcher – Hall, Hischier, Stafford – Johansson, Henrique, Palmieri – Gibbons, Zacha, Bratt – Wood, Coleman, Hayes.

Rozhodčí: O’Halloran – Hebert, Amell – Galloway

Jegor Jakovlev: Umím hrát jak defenzivně, tak ofenzivně, záleží na trenérovi

Ďáblové po konci mistrovství světa představili novou posilu – ruského obránce Jegora Jakovleva (anglický zápis Egor Yakovlev). Šestadvacetiletý zadák podepsal s týmem roční jednocestný kontrakt. Posledních 6 sezon působil v KHL. Tři sezony v Jaroslavli, tři sezony v Petrohradu. Celkově zde odehrál 301 duelů s 26 vstřelenými góly a 42 asistencemi. Nejvíce se mu vydařila …