Peklo / Reporty / Devils otočili průběh zápasu s Ottawou a pošesté vítězí!

Devils otočili průběh zápasu s Ottawou a pošesté vítězí!

Hráči Devils dnes odehráli zápas proti Ottawě Senators a bylo z toho pořádné drama. Po druhé třetině domácí celek vedl 4:2, ale Ďáblové se zmohli na skvělý obrat a vyhráli v prodloužení!

Zápas začal rozprávkovo pre mladíka Nica Hischiera, ktorý v 3. minúte zápasu strelil úvodný a prvý gól v NHL, ale jeho radosť dokázali domáci hráči prekaziť skôr ako za minútu. Švajčiarsky mladík sa nenechal odradiť a už o dve minúty neskôr strhol vedenie znovu na stranu Devils! Hra oboch tímov sa o niečo zmenila, oba celky sa snažili hrať defenzívnejšie, ale naďalej sa cez nich dostávali hráči do vyložených šancí a na oboch stranách bol rozdiel jedného gólu vítanou východiskovou pozíciou pred ďalšou časťou hry. Po prvej časti tak Diabli držali nad súperom tesný jednogólový náskok 2:1.

Druhá tretina patrila jednoznačne domácemu celku, ktorý sa dokázal vrátiť do zápasu, vyrovnať ho a otočiť vo svoj prospech. To všetko sa odohralo v priebehu nasledujúcich 20 minút.

V 6. minúte prostrednej hry dokázala Ottawa opäť vyrovnať stav stretnutia, tentoraz na 2-2. Kým sa hostia stihli vrátiť a pohroziť rýchlym vyrovnaním, nestihli v tom ošiali zabrániť ďalšiemu inkasovanému gólu, a tak sa Senátori ujali vedenia vôbec po prvýkrát v stretnutí. Domáci naložili s presilovkou tak, ako sa patrí a Alexandre Burrrows bol napokon zapísaný ako strelec gólu v presilovej hre. Diabli sa v podstate nedostali do tempa v druhej tretine alebo aspoň malej vyloženej gólovej šanci, po využitej presilovke prišiel ešte gól Toma Pyatta a zvýšenie náskoku domácich na rozdiel dvoch gólov. Stav 4:2 zostal až do začiatku tretej časti hry.

Pred treťou tretinou došlo ku striedaniu v bránke hostí, Cory Schneider musel opustiť zápas pre zranenie a v bráne ho vymenil Keith Kinkaid. Diabli trpeli počas zápasu na zlú disciplínu, museli sa snažiť najmä ubrániť v početnej nevýhode a ich prečíslenia neboli príliš nebezpečné pre súperovho brankára. Hosťujúci celok ale bol v poslednej časti naozaj aktívny, skúšal sa dostať do stretnutia čo najrýchlejšie a napokon sa mu to aj podarilo! Fanúšikovia Devils pomaly prestávali veriť na nejaký zázrak, ale všetko to začal Kyle Palmieri a jeho gól v 6. minúte naštartoval kolotoč Devils v útočnom pásme. Senators si strážili nadobudnuté vedenie, ale aj tak musel Anderson vyťahovať puk zo svojej siete. Necelých 5 minút do konca zápasu vyrovnal skóre stretnutia Marcus Johansson a Diabli boli späť v hre o dva body, čo by čakal len málokto!

V prodloužení pak v 62. minutě po pasu Halla ujel po pravém křídle obránce John Moore, který svou pátou brankou v kariéře v prodloužení rozhodl o výhře New Jersey!

Ottawa Senators 4:5OT New Jersey Devils

Góly: 3. Turris (Karlsson, Smith), 26. Brassard (Ryan, Karlsson),  28. Burrows (Karlsson, Hoffman), 36. Pyatt (Pageau) – 3. Hischier (Stafford, Hall), 5. Hischier (Hall, Moore), 45. Palmieri (Hall), 56. Johansson (Palmieri), 62. Moore (Hall, Hischier)

ZAUJÍMAVOSTI

• Nico Hischier strelil premiérový gól v drese Devils vo veku 18 rokov a 288 dní, čím sa stal najmladším hráčom New Jersey Devils s jubilejnou trefou od zápasu, v ktorom strelil Craig Wolanin gól proti North Stars (9. december 1985, vek: 18 rokov a 135 dní)!!
  • Hischier strelil následne aj svoj ďalší gól, čím sa stal druhým najmladším hráčom tímovej histórie s dva a viac presnými zásahmi. Najmladší je naďalej Kirk Muller (18y-251d).
  • John Moore vstřelil pátý gól v kariéře v prodloužení.
  • Devils zatím v této sezoně na ledě soupeře neprohráli.

Zostavy

Devils: Schneider (od 41. Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Butcher, Prout – Hall, Hischier, Stafford – Johansson, Henrique, Palmieri – Gibbons, Zacha, Bratt – Wood, Coleman, Noesen.

Senators: Anderson (Condon) – Phaneuf, Karlsson, Oduya, Ceci, Claesson, Wideman – Ryan, Brassard, Stone – Smith, Turris, Dzingel – Hoffman, Pageau, Pyatt – Thompson, Brown, Burrows.

zdroj obrázku: Andre Ringuette/GettyImages, NHL.com