Peklo / Reporty / New Jersey trefovalo tyče a brankáře, San Jose dávalo góly

New Jersey trefovalo tyče a brankáře, San Jose dávalo góly

Ďáblové podruhé v sezoně prohráli, když na domácím ledě podlehli San Jose Sharks. V utkání měli i dost smůly – třikrát trefili tyčku, několikrát je pak vychytal gólman Martin Jones. Na výkonu se ovšem podepsala i únava ze zápasu a cesty z Ottawy.

V první třetině bylo akvitnější hostující mužstvo, které se také po zásluze ujalo vedení. V 15. minutě po parádním pasu Hertla překonal Kinkaida střelou o tyč Melker Karlsson. Šance New Jersey ztroskotávaly na brankáři Jonesovi, případně na brankové konstrukci! Další část hry zahájilo San Jose aktivní hrou a zaslouženě šlo do dvougólového vedení, kdy se po střele Brauna tečí mezi betony gólmana prosadil Joe Pavelski. Krátce poté v oslabení trefil Henrique tyčku, třetí v utkání. Smůla se na hokejky hráčů Devils lepila. Domácím mohlo vlét krev do žil ubráněné čtyřminutové oslabení, během něhož Žraloci ani jednou nevystřelili. Bohužel ale krátce poté dal Joonas Donskoi již na 3:0 pro San Jose. Třetí třetina již branku nenabídla, a tak si oba body odvezl tým trenéra Petera DeBoera.

New Jersey Devils 0:3 San Jose Sharks
15. Karlsson (Hertl, Heed), 26. Pavelski (Braun, Thornton), 39. Donskoi (Braun)

Střely: 28:33 (13:13, 6:11, 9:9). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 14 381. Rozhodčí: Hebert, Joannette – Murray, Nowak.

Sestavy
Devils: Kinkaid (Wedgewood) – Greene, Severson, Moore, Lovejoy, Müller, Butcher – Hall, Hischier, Stafford – Johansson, Henrique, Palmieri – Bratt, Zacha, Gibbons – Wood, Coleman, Hayes.
Sharks: Jones (Dell) – Vlasic, Braun, Ryan, Burns, Dillon, Heed – Labanc, Thornton, Pavelski – Hertl, Couture, Karlsson – Meier, Tierney, Bødker – Donskoi, Carpenter, Hansen.

Zajímavosti

  1. Devils na domácím ledě naposledy porazili Sharks 11. 2. 2011. Tedy v době, kdy byl v brance Johan Hedberg a Peter DeBoer (současný trenér Sharks, bývalý trenér Devils) koučoval Panthers.
  2. Zatímco Ďáblové šli do utkání v rámci back-to-back zápasů, Sharks měli třídenní přestávku a v New Jersey byli dříve než domácí tým.
  3. Obránce Sharks Joakim Ryan, jenž nastupoval po boku Brenta Burnse, je rodákem z New Jersey. Má ale švédské kořeny, v mládežnických kategoriích reprezentoval právě zemi „tří korunek“.
  4. Devils letos v oslabení strávili nejvíce času ze všech týmů v NHL, současně také inkasovali nejvíce branek při početní nevýhodě (9) a společně s dalšími týmy jich v oslabení nejvíce vstřelilo (3).
  5. Ďáblové poprvé v této sezoně nedali gól během prvních dvou třetin, samozřejmě tedy také během celého utkání.
  6. Miles Wood se ve třetí třetině vůbec neobjevil na ledě, zůstal pouze na střídačce.

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …