Peklo / Hlavní zprávy / Brian Boyle se vrátil do tréninku. Jeho vedení v šatně je obrovské, pronesl Taylor Hall

Brian Boyle se vrátil do tréninku. Jeho vedení v šatně je obrovské, pronesl Taylor Hall

Když mu byla pár týdnů před začátkem sezóny diagnostikována chronická myeloidní leukémie, byl hokejový svět šokován. Ještě více poté, co prozradil, že se chce vrátit a začít sezónu v New Jersey. 22.10 se bojovník vrátil do tréninku a myslí na návrat. Dámy a pánové, Brian Boyle.

Za necelé dva měsíce třiatřicetiletý útočník se vrátil do tréninku poté, co v září vyšel na svět se zprávou o své nemoci. Brian Boyle se objevil na nedělním tréninku, jenž byl otevřen pro veřejnost. Do malé haly v Newarku přišlo mnoho lidí, kteří byli překvapeni jedním jménem – právě tím Boylovo.

„Bylo skvělé vidět fanoušky. To přivítání mě potěšilo, takže jsem se cítil dobře. Snažil jsem se být hlavou na tréninku, ale fanoušky jsem slyšel, což opravdu oceňuji,“ dodával po prvním tréninku rázný, ale neskutečně sympatický útočník.

Brian Boyle je i přes svou osobní situaci pozitivní a sklízí ze všech stran uznání a respekt. Oblíbili si jej fanoušci Lightning, Maple Leafs i Rangers. Nyní přirostl svou bojovností k srdci snad každému fanoušku NHL. „Přivedli jsme jej do New Jersey z důvodu, aby byl důležitou součástí na ledě i mimo něj,“ naznačoval na adresu amerického hokejisty trenér John Hynes.

Zaslouženou chválou na adresu neskutečného bojovníka nešetřila ani jednička draftu z roku 2010 Taylor Hall. „Bude nejen velkou podporou na ledě, ale jeho morálka a vedení v šatně jsou obrovské vlastnosti,“ pronesl dvojnásobný mistr světa. „I kdyby neprocházel leukémií, stále by byl lídrem této kabiny,“ dodal kanadský hokejista.

Stále je ale velmi brzy na určení data, kdy si Brian Boyle odbude debut v černočerveném dresu. Načasování návratu Briana Boyla je ovšem skvělé, Devils totiž hrají až o víkendu, což je mimořádná situace v celé sezóně. Dvaatřicetiletý útočník má tak celkem dost času na trénink.

„Věděl jsem, že to bude silový trénink,“ hodnotil trénink Ďáblů Boyle. „Kluci by měli vědět,  že když jste na ledě, měli byste tvrdě pracovat. Kluci k tomu tak přistoupili, a tak jsem pohodově zapadl,“ pokračoval v rozhovoru se zámořskými novináři rodák z Massachusetts.

Boyleova léčba probíhá konzumací pilulek, dietními změnami a testy, které nazývá drobnou úpravou. „Pro mě je to nyní normální, je velmi lehké si na to zvyknout,“ dodává bez zábran. Vypadá to spíše jakoby se vracel po chřipce, ne po léčbě rakoviny.

„Je to aktuálně těžké v několika způsobech. Lidé tady jsou ovšem fenomenální – hráči i trenéři. Zvláště pak generální manažer Ray Shero, všichni jsou skvělí. Lékaři na mě byli drsní, ale jsou neskuteční. Bylo skvělé poznat je v tomto světle,“ uzavírá povídání o těch, kdo mu nejvíce pomáhají.

Až se Boyle vrátí, bude to bezpodmínečně obrovská věc. Jak moc dojemný konec bude mít pohádka o Brianu Boylovi, štístku do vyřazovacích bojů? #BoyleStrong

Foto: nhl.com, původní článek vypracoval Jesse Spector.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …