Peklo / Reporty / Zápas plný zvratů a Devils znovu vyhráli 5:4 po nájezdech!

Zápas plný zvratů a Devils znovu vyhráli 5:4 po nájezdech!

Po týdenní pauze jsme sledovali napínavý zápas s Ottawou! Hosté sice vedli 2:0, ale o toto vedení přišli a rázem to byli Ďáblové, kteří se těšili z dvoubrankového náskoku. Jenže Senators v posledních minutách vyrovnali a zápas dospěl až do nájezdů.

Navzdory tomu, že v úvodních minutách byli na ledě hlavně Devils, šli do vedení v osmé minutě hosté – přečíslení dva na jednoho zakončil Mike Hoffman. Ještě více frustrující to bylo deset minut poté, prosadil se totiž Johnny Oduya (Kinkaid vůbec neviděl), 2:0. Poté se ale prosadili Ďáblové. V 19. minutě snížil po parádní akci Zachy Jimmy Hayes, ve 31. pak během přesilové hry po ráně Butchera srovnal na 2:2 Adam Henrique. Obrat v předposlední minutě druhé třetiny dokonal po bekhendovém pasu od Pavla Zachy forvard Brian Gibbons. Třetí třetina byla velmi napínavá. Šance se rodily na obou stranách, lépe si ale počínalo New Jersey, které také bylo odměněno brankou na 4:2 – poprvé v sezoně se prosadil Damon Severson po velmi dobré práci v útočném pásmu od Taylora Halla. V závěru zkusili hosté hru bez brankáře, a vyplatilo se. Nejprve snížil Mark Stone a zhruba 37 sekund před koncem vyrovnal Chris DiDomenico. Zápas dospěl až do nájezdů, ve kterých nejprve uspěl hostující Tom Pyatt, poté s nožem na krku Drew Stafford. Ve čtvrté sérii všechny svým umem opět šokoval Jesper Bratt, který ve spolupráci s gólmanem Kinkaidem zařídil vítězství pro New Jersey!

New Jersey Devils 5:4SN Ottawa Senators
19. Hayes (Zacha, Santini), 31. Henrique (Butcher, Bratt), 39. Gibbons (Zacha, Hayes), 55. Severson (Hall), rozh. náj. Bratt – 8. Hoffman (DiDomenico, Pageau), 18. Oduya (Karlsson, Smith), 59. Stone (Hoffman, Phaneuf), 60. DiDomenico (Brassard, Stone)

Střely: 25:27 (9:9, 7:6, 6:10 – 2:2). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 13 763. Rozhodčí: Meier, Dwyer – Mach, Racicot.

ZAJÍMAVOSTI
1) Český útočník Pavel Zacha si připsal první asistence v této sezoně – a stály za to!
2) Na zápas se osobně přišel podívat Patrik Eliáš.
3) Will Butcher si připsal již desátou asistenci. Nadále tak má ze všech nováčků nejvíce asistencí.
4) Nico Hischier byl vyloučen poprvé v kariéře v NHL.
5) Super-Senátor Erik Karlsson si ve 24 zápasech proti New Jersey připsal 4 góly a 18 asistencí.
6) Jimmy Hayes si dnes připsal dva body, což se mu naposledy povedlo 11. 2. 2016. Více než jeden bod v zápase se mu podařilo získat dvacetkrát.
7) Přesně před 10 lety hráli Devils první utkání v Prudential Center. A shodou náhod ho odehráli také proti Ottawě Senators.
8) Dva nejproduktivnější hráči Devils (Butcher a Hall) mají dohromady 20 bodů, z toho ale jen jeden gól.
9) Drew Stafford byl při absenci Palmieriho poprvé asistentem kapitána.

Devils: Kinkaid (Wedgewood) – Greene, Severson, Moore, Santini, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Stafford – Johansson, Henrique, Bratt – Gibbons, Zacha, Hayes – Wood, Coleman, Noesen.
Senators: Condon (Anderson) – Oduya, Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Rodewald, Borowiecki – Dzingel, Brassard, Stone – Hoffman, Pageau, Pyatt – Burrows, Thompson, DiDomenico – McCormick, Smith.