Peklo / Reporty / Devils ubojovali výhru nad Arizonou, rozhodl mladíček Jesper Bratt

Devils ubojovali výhru nad Arizonou, rozhodl mladíček Jesper Bratt

Ďáblové odehráli druhý zápas ve dvou dnech, tentokráte proti smolařům z Arizony. Ti nedokázali vyhrát od začátku sezóny jediné utkání.
Prvních deset minut zápasu i díky oslabení Jespera Bratta kočírovali hosté. Ďáblové spíše bránili střední pásmo, ale Arizonu pustili i před branku, kde čaroval navrátilec po zranění Cory Schneider. První gól vstřelil hostující Christian Fischer právě v přesilové hře. Domácí ale vzápětí vyrovnali díky trestnému střílení Briana Gibbonse, který byl při úniku hákován. Stalo se tak při oslabení, na trestné lavici seděl český útočník Pavel Zacha. Domácí byli vyloučeni poté ještě třikrát, ovšem stav dokázali udržet.

První polovina druhé periody byla spíše klouzáním po ledové ploše, více ze hry měli hosté. Až ve druhé polovině nahrál švédský mladík Jesper Bratt na Taylora Halla a ten prostřelil hostujícího gólmana. Coyotes se ale nedali a jen pár vteřin na to dokázali vyrovnat zásluhou Brendana Perliniho. Vyrovnávací gól Arizonu nabudil, a tak se mohli o pár minut později těšit z dalšího gólu, který vstřelil nováček Clayton Keller.

Perfektní návrat do zápasu Devils zaznamenali na začátku poslední dvacetiminutovky. Ve 45.minutě Adam Henrique našel nalevo Taylora Halla, který svým třetím gólem v sezóně zařídil vyrovnání. Závěr utkání se hrál ve velkém tempu, oba týmy chtěly strhnout vedení na svou stranu. To se nakonec povedlo domácím a švédský zázrak Jesper Bratt v přesilové hře dokonal obrat a získal pro svůj tým výhru.

New Jersey Devils  4:3  Arizona Coyotes
(1:1, 1:2, 2:0)
12. Gibbons, 32. Hall (Bratt), 45. Hall (Henrique, Bratt), 56. Bratt (Hall, Butcher)  – 11. Fischer (Dvorak, Demers), 32. Perlini (Goligoski), 36. Keller.

Střely: 25:37 (10:9, 9:13, 6:15) Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 15 132. Rozhodčí: Peel, Luxmore – Racicot, Mach

ZAJÍMAVOSTI
1) Brian Gibbons gólem v trestném střílení vyrovnal své gólové maximum v jedné sezóně NHL.
2) Arizona si drží bilanci 0-7-1, v případě, že skóruje v zápase jako první.
3) V dresu hostí se dnes představili dva bývalí Ďáblové. V roli asistenta kouče útočník John MacLean a jako náhradník gólmana Scott Wedgewood. Ten byl vyměněn dnes za pátou volbu v draftu 2018.
4) Taylor Hall zaznamenal 9 bodů v posledních pěti zápasech.
5) Cory Schneider drží bilanci 5-1-0 s 90,9% úspěšností

Devils: Schneider  – Moore, Severson, Butcher, Santini, Müller, Lovejoy, Prout – Hall, Hischier, Stafford – Henrique, Bratt, Noesen – Zacha, Hayes, Gibbons – Coleman, Wood.

Coyotes: Domingue – Ekman-Larsson, Demers, Goligoski, L. Schenn, Hjalmarsson, Connauton – Domi, Stepan, Keller – Rieder, Dvorak, Perlini – Duclair, Richardson, Martinook – Kempe, Rinaldo, Fischer.

Nás už nic nepřekvapí, říká Schneider o brzkém odvolání Dubnyka

Devils právě absolvovali čtyřzápasový trip, v němž získali 5 bodů. Slušná bilance, 62.5% úspěšnost, nestačili jen na Winnipeg a v prodloužení na Toronto. Ďáblové hráli v noci z pondělí na úterý proti Minnesotě, se kterou si poradili 4:3 po prodloužení. Divočáci neprožívají zrovna povedený vstup do sezóny, avšak jejich skalp se počítá, mají větší potenciál …