Peklo / Ohlasy / Ne všechny výhry jsou krásné, ví Hall. Následující trip bere jako obrovskou zkoušku pro tým

Ne všechny výhry jsou krásné, ví Hall. Následující trip bere jako obrovskou zkoušku pro tým

Ďáblové v desátém utkání sezony porazili Arizonu Coyotes, která stále čeká na první vítězství. Zápas v Prudential Center ale rozhodně nebyl jednoduchý, šlo o pořádné drama, ve kterém Kojoti několikrát sahali po bodech.

„Výhry zkrátka nejsou vždy pěkné,“ řekl po zápase Taylor Hall, kterému se podařilo dvakrát skórovat a přihrát na vítězný gól Jespera Bratta. „Šlo o back-to-back zápas proti motivovanému soupeři. Občas se stane, že vám spoustu věcí nevychází, ale s tím se musíte poprat. Našli jsme způsob, jak vyhrát, dařily se nám přesilovky a to vždy moc pomůže,“ dodal hvězdný forvard.

Před zápasem přitom Devils počítali ztráty. Andy Greene nenastoupil, protože jeho žena Rachel porodila syna Maddocka Davida (David bylo jméno Andyho otce, který v březnu zemřel). Kvůli zranění chyběl Kyle Palmieri, během rozbruslení musel odstoupit také Marcus Johansson. V akci tak bylo 11 útočníků a 7 obránců.

Pozitivním byl ovšem návrat Coryho Schneidera, který si po svém zranění připsal hned 34 zásahů. Chytat teoreticky mohl již včera proti Ottawě, jenže i rodina Schneiderů přivítala nový přírůstek do rodiny. „Trenér se mě už předtím ptal, jak jsem na tom. Já jsem mu jednoznačně řekl, že už o žádný zápas nechci přijít,“ prozradil americký brankář.

Arizona v zápase dvakrát vedla (1:0 a 3:2), přesto na konci slavili jen hráči New Jersey. „Je velký rozdíl mezi minulou a aktuální sezonou – i přes negativní skóre si věříme, že máme šanci to zvrátit a vyhrát,“ těšilo Blakea Colemana. „Dnes nám to vyhrály speciální týmy,“ narážel na dva přesilovkové góly a jednu trefu v oslabení, kterou dal nejlepší střelec týmu Brian Gibbons z trestného střílení.

Devils nyní čeká trip po Kanadě. Postupně se představí ve Vancouveru, v Edmontonu a v Calgary. Doma budou hrát až v noci ze 7. na 8. listopadu proti St. Louis Blues. „Bude to hodně těžký trip, mnoho cestování, změna času… Teď se může rozhodnout, jestli máme na play-off nebo zatím máme jen štěstí,“ uzavřel Taylor Hall před tripem.

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …