Peklo / Ohlasy / Ne všechny výhry jsou krásné, ví Hall. Následující trip bere jako obrovskou zkoušku pro tým

Ne všechny výhry jsou krásné, ví Hall. Následující trip bere jako obrovskou zkoušku pro tým

Ďáblové v desátém utkání sezony porazili Arizonu Coyotes, která stále čeká na první vítězství. Zápas v Prudential Center ale rozhodně nebyl jednoduchý, šlo o pořádné drama, ve kterém Kojoti několikrát sahali po bodech.

„Výhry zkrátka nejsou vždy pěkné,“ řekl po zápase Taylor Hall, kterému se podařilo dvakrát skórovat a přihrát na vítězný gól Jespera Bratta. „Šlo o back-to-back zápas proti motivovanému soupeři. Občas se stane, že vám spoustu věcí nevychází, ale s tím se musíte poprat. Našli jsme způsob, jak vyhrát, dařily se nám přesilovky a to vždy moc pomůže,“ dodal hvězdný forvard.

Před zápasem přitom Devils počítali ztráty. Andy Greene nenastoupil, protože jeho žena Rachel porodila syna Maddocka Davida (David bylo jméno Andyho otce, který v březnu zemřel). Kvůli zranění chyběl Kyle Palmieri, během rozbruslení musel odstoupit také Marcus Johansson. V akci tak bylo 11 útočníků a 7 obránců.

Pozitivním byl ovšem návrat Coryho Schneidera, který si po svém zranění připsal hned 34 zásahů. Chytat teoreticky mohl již včera proti Ottawě, jenže i rodina Schneiderů přivítala nový přírůstek do rodiny. „Trenér se mě už předtím ptal, jak jsem na tom. Já jsem mu jednoznačně řekl, že už o žádný zápas nechci přijít,“ prozradil americký brankář.

Arizona v zápase dvakrát vedla (1:0 a 3:2), přesto na konci slavili jen hráči New Jersey. „Je velký rozdíl mezi minulou a aktuální sezonou – i přes negativní skóre si věříme, že máme šanci to zvrátit a vyhrát,“ těšilo Blakea Colemana. „Dnes nám to vyhrály speciální týmy,“ narážel na dva přesilovkové góly a jednu trefu v oslabení, kterou dal nejlepší střelec týmu Brian Gibbons z trestného střílení.

Devils nyní čeká trip po Kanadě. Postupně se představí ve Vancouveru, v Edmontonu a v Calgary. Doma budou hrát až v noci ze 7. na 8. listopadu proti St. Louis Blues. „Bude to hodně těžký trip, mnoho cestování, změna času… Teď se může rozhodnout, jestli máme na play-off nebo zatím máme jen štěstí,“ uzavřel Taylor Hall před tripem.

Čtěte také

Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Druhý den Development kempu New Jersey Devils se nesl ve znamení turnaje tří hráčů proti třem. Celky byly rozděleny na čtyři týmy (Team Niedermayer, Stevens, Eliáš a Brodeur). Z výhry se nakonec radoval tým pojmenovaný po třebíčském rodákovi. Ty Smith zaujal a mohl by být velkou posilou do obrany Devils, nabízíme rozhovor.