Peklo / Hlavní zprávy / Mysleli jste si, že srdce Taylora Halla hoří pro Calgary? Omyl! Patří městu Kingston

Mysleli jste si, že srdce Taylora Halla hoří pro Calgary? Omyl! Patří městu Kingston

Taylor Hall se narodil v Calgary, vyrůstal zde, byl fanouškem Flames…do doby, než mu bylo 13. Za svůj domov ale považuje zcela jiné místo. To, které leží na půl cesty mezi Torontem a Montrealem…

Kingston, město v Ontariu, se hemží fanoušky Toronta, Montrealu a Ottawy. Bez hokeje by sem Taylor dle svých slov těžce zapadal. „Kdybych tady nehrál hokej, těžko bych se adaptoval. Potkal jsem zde pár skvělých přátel, spoustu trenérů a mentorů. Proto se sem v létě snažím vracet a splatit tomuto místu něco zpět,“ naráží na charitativní turnaj v pozemním hokeji.

Jak ale začala Taylorova cesta k jednomu z neoblíbenějších sportů? „Taylora jsem přivedla k hokeji já.  V pěti letech jeho věku jsem viděla inzerát v novinách, který vyzýval, abychom přihlásili své děti na hokej. Říkala jsem si, že je mu pět, je Kanaďan, je zima, je čas hrát hokej,“ uvedla začátek příběhu maminka Kim.

“Bydleli jsme tu ve dvou domech a oba domy měli na svém dvorku hřiště, které postavil můj táta,” řekl pyšně Hall. „Taylor tohle postavené kluziště miloval, trávil tam veškerý svůj čas,“ přikyvuje maminka.

Spolu se svými spoluhráči měl Taylor od svých nejbližších také skvělý catering. „Co mi vždy zůstane v paměti, to je moment, kdy jsem chodila na Nový rok s tácem a horkou čokoládou k místu, kde hráli a Taylor vždycky volal: „Kluci, mamka má pro nás horkou čokoládu,“ vzpomíná Kim.


Jak na Nový rok, tak po celý rok. To v podání Taylora Halla znamenalo jediné – hokej

To, že byl Hall pro hokej doslova stvořený, potvrzují i její další slova o naprostých začátcích jeho hokejové kariéry. „Prostě to miloval. Nikdy si nestěžoval, že musí jít na trénink nebo na zápas. Nevím, občas si prostě myslím, že to byl osud,“ přiznává s úsměvem na tváři.

Taylor je za podporu svých rodičů vždy neskonale vděčný. Oblíbená hráčská věta – k hokeji mě přivedli rodiče – dostává v jeho podání zcela jiný význam. „Víte, všichni hráči říkají, že nejvíce je podporují rodiče. Já v tom vidím tu největší pravdu, co se mě týká. Tomu, abych hrál, obětovali hrozně moc, přestěhovali se z Calgary do Kingstonu. Vše, co dělali, bylo pro mé hokejové dobro. Snažím se jim to splácet nejvíce, jak mohu.“

 „Když se začal blížit draft, to je ten moment, kdy si uvědomíte, že se to opravdu děje,“ připouští otec Steve. „Doufáte, že váš syn bude zdravý, víte, že bude draftován do NHL. Chce se vám tancovat z toho, že dostal šanci,“ dodal.

Městu svého srdci se Hall snaží pomáhat a i proto organizuje charitativní turnaj pro chlapce a děvčata v pozemním hokeji. Výtěžek z turnaje se každým rokem zvyšuje a pro Halla je to šance udržet se ve styku se svým oblíbeným místem, ačkoliv je většinu času v New Jersey. „Já jsem vlastně vyrostl na hokeji mimo led. Hrával jsem s míčkem na silnici. Ať už organizovaně, nebo neplánovaně, bez ohledu na to, co přijde,“ pokračuje Hall. “Měl jsem jednodenní hokejovou školu, do které jsem chodil čtyři, pět let,“ vzpomíná.


Každoročně se v Kingstonu koná turnaj v pozemním hokeji, na kterém Hall vyrostl

K pojítkům mezi Hallem a Kingstonem patří i jeho nejlepší kamarádi. „Přestěhoval jsem se sem na samém začátku střední školy, kde jsem nikoho neznal. Těmi, koho jsem znal, byli kluci z mého hokejového týmu, kteří jsou stále mými nejlepšími kamarády. To vypovídá hodně nejen o Kingstonu samém, ale také o hokejové komunitě zde.“

„Je to komunita čítající 150 tisíc lidí, když v létě není škola, je to ještě méně. Jsem pyšný, že jsem odsud a jsem pyšný, že mohu říkat, že je to mé domovské město. Rád se sem vždy vracím,“ uzavřel Hall.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …