Peklo / Ohlasy / Kouč Hynes pochválil Schneidera, mužstvo vie, že musí hrať lepšie

Kouč Hynes pochválil Schneidera, mužstvo vie, že musí hrať lepšie

New Jersey začalo kanadský trip výhrou 2-0 nad Vancouverom, pri ktorom zažil útočník Brian Boyle emotívny debut v drese Devils. Mužstvo kouča Johna Hynesa zaknihovalo ďalšie víťazstvo, ktoré znamenalo najlepší štart do sezóny v histórii organizácie.

„Skúšal som na to príliš nemyslieť,“ povedal Brian Boyle po zápase. „Medzi rozkorčuľovaním a začiatkom prvej tretiny som premýšľal o tom, čím všetkým sme si museli prejsť s manželkou a našimi deťmi od februára. Prirovnal by som to ku jazde na horskej dráhe. Je fajn byť zase späť.“

Boyle sa pripojil k tímu a zostava Devils získala veterána s cennými skúsenosťami, ale možno stratila ďalšieho. Marcus Johansson pravdepodobne utrpel otras mozgu počas prvého striedania v prvej tretine a viac sa v zápase neukázal. Okrem neho chýba naďalej aj ďalší skúsený hráč – Kyle Palmieri.

Z kabíny Diablov prišla správa, že utrpel zranenie hornej časti tela v 57. sekunde stretnutia a kouč Hynes povedal, že švédsky útočník bol z preventívnych dôvodov stiahnutý zo zápasu. Zároveň dodal, že o jeho zdravotnom stave a ďalšom pokračovaní sa rozhodne vo štvrtok.

Hrdinom zápasu bol však brankár Cory Schneider.

„Cory bol dnes rozdielový hráč,“ povedal kouč Hynes. „Chytal fantasticky. Nerobili sme v zápase veci, ktoré sme chceli a dnešný výsledok by nebol, keby Cory nepredviedol taký výborný výkon.“

Schneider urobil v zápase 37 úspešných zákrokov, pričom Diabli boli počas druhej a tretej tretiny viackrát zavretí vo svojom obrannom pásme a hráči domáceho celku sa prezentovali dobrou útočnou hrou. Americký brankár však podržal tím a pripísal si svoje prvé čisté konto v sezóne, celkovo 24. v kariére.

O výsledku zápasu nebolo rozhodnuté až do poslednej minúty, kedy poistku v podobe gólu do prázdnej brány strelil Drew Stafford 16 sekúnd pred koncom zápasu.

Diabli musia v nasledujúcom zápase hrať proti Oilers o niečo lepšie, pretože ich výkon nebol taký, ako by si predstavovali. Vie to aj útočník Jimmy Hayes.

„Je fajn, že sme vyhrali tento zápas, ale nebolo to spôsobom, ktorým by sme chceli hrať,“ priznáva Hayes. “Nie je to náš štýl. Musíme sa uistiť, že hráme proti ostatným celkom dostatočne tvrdo. Máme výborných brankárov. Dnes to však nebolo uspokojujúce víťazstvo.“

zdroj: Andrew Gross (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Jeff Vinnick/GettyImages, NHL.com

Na Ďábly čeká Minnesota, kdo vylepší bodový zisk?

Zápas s Jets je minulostí a Devils se již plně soustředí na duel, který uzavře jejich kanadsko-americký trip. Stane se tak proti Minnesotě Wild. Celek Centrální divize se nachází na posledním místě své skupiny s 20 body na svém kontě. Ďáblové stále drží první pozici, na záda jim ale dýchají naprosto všichni soupeři z Metropolitní divize. Počítá se …