Peklo / Reporty / Schneider zazářil čistým kontem, výhru zařídili Hayes a Stafford

Schneider zazářil čistým kontem, výhru zařídili Hayes a Stafford

Po třídenní pauze začíná pro Devils kanadský trip, kde postupně nastoupí ve Vancouveru, Edmontonu a Calgary. Dnešní zápas byl zajímavý pro Coryho Schneidera, protože nastoupil proti svému bývalému zaměstnavateli.

V první minutě zápasu musel odstoupit ze hry Marcus Johansson, protože se nepříjemně zranil při nárazu na mantinel. Celá třetina se nesla ve znamení rychlého hokeje na obou stranách a vynikajících zákroků Schneidera a Markströma. V přesilové hře Ďáblů byl hodně viděl švédský talent Jesper Bratt a celkově si v první třetině připsal 4 střelecké pokusy. Jelikož se v prvním dějství žádný hráč neradoval z gólu, skončilo bez branek.

Druhá třetina přinesla krátkou přesilovku pro domácí díky vyloučení Willa Butchera z minulé třetiny. Nejvíce byla na ledě vidět čtvrtá formace ve složení Wood, Coleman a Boyle, který dnes nastoupil poprvé od začátku sezóny. Domácí Derek Dorsett si ve středním pásmu u mantinelu vyšlápl na nováčka Nico Hischiera a ten se s bolestivou grimasou těžko zvedal z ledu. První gól padl až v polovině utkání, kdy po levé straně ujel Taylor Hall, prověřil pozornost Markströma a do odraženého puku se opřel Jimmy Hayes a překonal domácího gólmana. Domácí se snažili skóre vyrovnat, Schneider byl ale ve formě.

Ve třetí třetině se Ďáblům vůbec nedařilo pozičně. Vancouver je velmi sandno uzavíral v jejich obraném pásmu a nepouštěl do žádných šancí. Vynikající  práci odváděl brankář Cory Schneider, který likvidoval jednu střelu za druhou a tím výrazně pomohl odvrátit vyrovnání a případnou vysokou prohru. Vancouver výrazně přestřílel New Jersey. Minutu před koncem základní hrací doby zkoušeli domácí hru bez brankaře, doufajíc ve vyrovnání. Naopak druhý gól do prázdné branky po nahrávce Taylora Halla poslal Drew Stafford.

Vancouver Canucks  0:2  New Jersey Devils
(0:0, 0:1, 0:1)
31. Hayes (Hall), 60. Stafford (Hall)

Střely: 37:26 (11:11. 13:8, 13:7) Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 16 855. Rozhodčí: St.Pierre – Kozari, Heyer – MacPherson

ZAJÍMAVOSTI
1) New Jersey má nyní bilanci 9-2-0, což je nejlepší start sezóny v historii klubu
2) Marcus Johansson odehrál jen 28 sekund, po nárazu na mantinel opustil ledovou plochu a do hry již nezasáhl.
3) Brian Boyle při svém debutu za New Jersey odehrál přes 15 minut a zaznamenal jednu střelu
4) Brankář Cory Schneider vychytal čisté konto a vyhrál posledních 5 zápasů proti Vancouveru. Celkem má ve svých statistikách 24 zápasů bez obdržené branky (z toho 15 v dresu Devils).
5) Taylor Hall si připsal dvě asistence a je nejproduktivnějším hráčem týmu s patnácti body (3+12)
6) Devils mají 100% úspěšnost (5-0-0) v zápasech hraných na ledě soupeře

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Moore, Santini, Butcher, Müller – Hall, Hischier, Stafford – Johansson, Henrique, Bratt – Gibbons, Zacha, J. Hayes – Boyle, Coleman, Wood.

Canucks: Markström (Nillson) – Hutton, Tanev, Del Zotto, Gudbranson, Pouliot, Biega – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Virtanen – Vanek, Burmistrov, Gagner – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett.

New Jersey Devils mají den volno a v noci na sobotu se představí na ledě Edmonton Oilers. Zápas začíná ve 2:00 SEČ.

Nás už nic nepřekvapí, říká Schneider o brzkém odvolání Dubnyka

Devils právě absolvovali čtyřzápasový trip, v němž získali 5 bodů. Slušná bilance, 62.5% úspěšnost, nestačili jen na Winnipeg a v prodloužení na Toronto. Ďáblové hráli v noci z pondělí na úterý proti Minnesotě, se kterou si poradili 4:3 po prodloužení. Divočáci neprožívají zrovna povedený vstup do sezóny, avšak jejich skalp se počítá, mají větší potenciál …