Peklo / Reporty / Po třech výhrách opět přišla porážka, tentokráte v Edmontonu

Po třech výhrách opět přišla porážka, tentokráte v Edmontonu

Třetí porážku v sezoně utrpěli Devils na ledě Edmontonu Oilers. Poté, co smazali dvoubrankové manko, o vyrovnaný stav rychle přišli a domácí si již dokráčeli pro vítězství.

Domácí celek se v šesté minutě ujal vedení, když přesilovou hru po faulu Daltona Prouta po skvělém pasu McDavida proměnil Drake Caggiula. O chvíli později šli Oilers do dvougólového náskoku, díky ráně Larssona se prosadil Ryan Strome. Ďábly to však probralo a přišlo snížení. Po velmi dobré práci Wooda se k dorážce dostal Taylor Hall, který se tak na ledě svého bývalého celku prosadil gólem. Vyrovnat se týmu z Newarku povedlo ve druhé třetině zásluhou pěkné střely Jespera Bratta. Hosté se ale nemohli dlouho radovat, na 3:2 pro Edmonton totiž krátce poté tvrdou střelou dal Oscar Klefbom. Diváky poté nabudila bitka mezi Daltonem Proutem a Milanem Lucicem, po které se oba siláci férově poplácali.

V předposlední minutě odskočili Oilers na rozdíl dvou branek. Šťastným způsobem skóroval Milan Lucic, od jehož nohy se odrazil kotouč za záda bezmocného Coryho Schneidera. V 54. minutě definitivně o výhře domácího týmu rozhodl Leon Draisaitl, kterému do gólové šance přihrával kdo jiný než Connor McDavid. O chvíli později sice tečoval Butcherovu střelu Brian Gibbons a bylo sníženo, ale to bylo ze strany Devils vše. Oilers již jen přidali gól do prázdné branky zásluhou Ryana Nugenta-Hopkinse.

Edmonton Oilers 6:3 New Jersey Devils
6. Caggiula (McDavid, Letestu), 9. Strome (Caggiula, Larsson), 27. Klefbom (Maroon, McDavid), 39. Lucic (Slepyšev, Nugent-Hopkins), 54. Draisaitl (McDavid, Benning), 59. Nugent-Hopkins – 16. Hall (Wood), 26. Bratt (Hischier, Severson), 55. Gibbons (Butcher, Stafford)

Střely: 42:34 (10:16, 20:9, 12:9). Vyloučení: 0:1, navíc Lucic (EDM) a Prout (NJD) 5 min. za bitku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 18 347. Rozhodčí: L’Ecuyer, Meier – Cherrey, Heyer.

Tři hvězdy zápasu: 1. Adam Larsson (0+1), 2. Drake Caggiula (1+1), 3. Connor McDavid (0+3).

ZAJÍMAVOSTI
1) Oilers v dnešním utkání bojovali proti rakovině, na slavnostní buly byl pak pozván specificky Brian Boyle – krásné gesto od kanadského celku.
2) Taylor Hall bodoval ve čtvrtém zápase v řadě (3+4 za poslední čtyři utkání), posledně, kdy nebodoval, podlehli Devils San Jose 0:3.
3) Potřetí v sezoně soupeř proti Devils vystřelil více než 40krát v jednom utkání.
4) Brian Gibbons vstřelil šestou branku v sezoně a překonal své dosavadní kariérní maximum v NHL.
5) Devils dnes opět potvrdili nastolený trend, kdy po třech výhrách v řadě přišla porážka.

Oilers: Talbot  (Brossoit) – Nurse, Larsson, Klefbom, Benning, Gryba, Russell – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Slepyšev – Caggiula, Strome, Jokinen – Pakarinen, Letestu, Kassian.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Müller, Butcher, Prout – Hall, Hischier, Stafford – Gibbons, Henrique, Bratt – Boyle, Zacha, Hayes – Wood, Coleman.

Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Druhý den Development kempu New Jersey Devils se nesl ve znamení turnaje tří hráčů proti třem. Celky byly rozděleny na čtyři týmy (Team Niedermayer, Stevens, Eliáš a Brodeur). Z výhry se nakonec radoval tým pojmenovaný po třebíčském rodákovi. Ty Smith zaujal a mohl by být velkou posilou do obrany Devils, nabízíme rozhovor.