Peklo / Reporty / Po třech výhrách opět přišla porážka, tentokráte v Edmontonu

Po třech výhrách opět přišla porážka, tentokráte v Edmontonu

Třetí porážku v sezoně utrpěli Devils na ledě Edmontonu Oilers. Poté, co smazali dvoubrankové manko, o vyrovnaný stav rychle přišli a domácí si již dokráčeli pro vítězství.

Domácí celek se v šesté minutě ujal vedení, když přesilovou hru po faulu Daltona Prouta po skvělém pasu McDavida proměnil Drake Caggiula. O chvíli později šli Oilers do dvougólového náskoku, díky ráně Larssona se prosadil Ryan Strome. Ďábly to však probralo a přišlo snížení. Po velmi dobré práci Wooda se k dorážce dostal Taylor Hall, který se tak na ledě svého bývalého celku prosadil gólem. Vyrovnat se týmu z Newarku povedlo ve druhé třetině zásluhou pěkné střely Jespera Bratta. Hosté se ale nemohli dlouho radovat, na 3:2 pro Edmonton totiž krátce poté tvrdou střelou dal Oscar Klefbom. Diváky poté nabudila bitka mezi Daltonem Proutem a Milanem Lucicem, po které se oba siláci férově poplácali.

V předposlední minutě odskočili Oilers na rozdíl dvou branek. Šťastným způsobem skóroval Milan Lucic, od jehož nohy se odrazil kotouč za záda bezmocného Coryho Schneidera. V 54. minutě definitivně o výhře domácího týmu rozhodl Leon Draisaitl, kterému do gólové šance přihrával kdo jiný než Connor McDavid. O chvíli později sice tečoval Butcherovu střelu Brian Gibbons a bylo sníženo, ale to bylo ze strany Devils vše. Oilers již jen přidali gól do prázdné branky zásluhou Ryana Nugenta-Hopkinse.

Edmonton Oilers 6:3 New Jersey Devils
6. Caggiula (McDavid, Letestu), 9. Strome (Caggiula, Larsson), 27. Klefbom (Maroon, McDavid), 39. Lucic (Slepyšev, Nugent-Hopkins), 54. Draisaitl (McDavid, Benning), 59. Nugent-Hopkins – 16. Hall (Wood), 26. Bratt (Hischier, Severson), 55. Gibbons (Butcher, Stafford)

Střely: 42:34 (10:16, 20:9, 12:9). Vyloučení: 0:1, navíc Lucic (EDM) a Prout (NJD) 5 min. za bitku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 18 347. Rozhodčí: L’Ecuyer, Meier – Cherrey, Heyer.

Tři hvězdy zápasu: 1. Adam Larsson (0+1), 2. Drake Caggiula (1+1), 3. Connor McDavid (0+3).

ZAJÍMAVOSTI
1) Oilers v dnešním utkání bojovali proti rakovině, na slavnostní buly byl pak pozván specificky Brian Boyle – krásné gesto od kanadského celku.
2) Taylor Hall bodoval ve čtvrtém zápase v řadě (3+4 za poslední čtyři utkání), posledně, kdy nebodoval, podlehli Devils San Jose 0:3.
3) Potřetí v sezoně soupeř proti Devils vystřelil více než 40krát v jednom utkání.
4) Brian Gibbons vstřelil šestou branku v sezoně a překonal své dosavadní kariérní maximum v NHL.
5) Devils dnes opět potvrdili nastolený trend, kdy po třech výhrách v řadě přišla porážka.

Oilers: Talbot  (Brossoit) – Nurse, Larsson, Klefbom, Benning, Gryba, Russell – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Slepyšev – Caggiula, Strome, Jokinen – Pakarinen, Letestu, Kassian.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Müller, Butcher, Prout – Hall, Hischier, Stafford – Gibbons, Henrique, Bratt – Boyle, Zacha, Hayes – Wood, Coleman.

Na Ďábly čeká Minnesota, kdo vylepší bodový zisk?

Zápas s Jets je minulostí a Devils se již plně soustředí na duel, který uzavře jejich kanadsko-americký trip. Stane se tak proti Minnesotě Wild. Celek Centrální divize se nachází na posledním místě své skupiny s 20 body na svém kontě. Ďáblové stále drží první pozici, na záda jim ale dýchají naprosto všichni soupeři z Metropolitní divize. Počítá se …