Peklo / Reporty / Přestřelku v Calgary vyhráli domácí Flames po nájezdech

Přestřelku v Calgary vyhráli domácí Flames po nájezdech

Kanadský trip zakončilo New Jersey na ledě Calgary Flames. A zrodila se poměrně zajímavá přestřelka s překvapivými střelci a osmi góly v základní hrací době, vítězem se po samostatných nájezdech stali hráči Calgary Flames.

Do vedení šli Ďáblové hned po 94 sekundách hry, kdy střelu Nica Hischiera dorazil za bezmocného Smithe Taylor Hall. Ve 12. minutě dostali hosté možnost druhé přesilovky na kanadském tripu, ale překvapivě v ní sami inkasovali. Po kvalitně provedeném protiútoku vyrovnal Michael Frolík. Po konci trestu Calgary znovu mířilo do útoku a vybojovalo si trestné střílení, Micheal Ferland ho ale neproměnil, Kinkaid zakročil betonem. Na začátku druhé periody se New Jersey ujalo vedení, dlouhou střeleckou smůlu protrhl obránce Ben Lovejoy, znovu po dorážce Hischierovy střely! Po půlhodině hry však dělovkou od modré vyrovnal Michael Stone a obrat Flames dovršil zcela nepokrytý Sean Monahan. Vedení ale Calgary vydrželo pouhých deset sekund, neboť po chybné rozehrávce Mikea Smithe vyrovnal střelou od mantinelu nejlepší kanonýr týmu Brian Gibbons! Ve 47. minutě se kanadský tým ujal vedení, když se sám před Kinkaidem zjevil Micheal Ferland. Další vyrovnání přišlo v 52. minutě, střelou z levé strany se poprvé v sezoně prosadil kapitán Andy Greene. O chvíli později měl Miles Wood možnost trestného střílení, bekhendem však minul bránu.

Zápas za stavu 4:4 dospěl do prodloužení, které nabídlo řadu šancí, ale gól nikoliv. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů.

Calgary Flames 5:4sn. New Jersey Devils
12. Frolík (Backlund), 32. Stone (Versteeg, Frolík), 33. Monahan (Ferland, Gaudreau), 47. Ferland (Gaudreau, Monahan), rozhodující nájezd Tkachuk – 2. Hall (Hischier), 22. Lovejoy (Hischier, Hayes), 33. Gibbons, 52. Greene (Bratt, Lovejoy)

Neproměněná trestná střílení: 14. Ferland (CGY), 54. Wood (NJD).

Střely: 34:30 (9:16, 14:7, 9:5 – 2:2). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 17 839. Rozhodčí: L’Ecuyer, Hanson – Cherrey, Miller.

ZAJÍMAVOSTI
1) Devils se opět vrátili k systému 6D – 12F. Na tribunu zamířili Dalton Prout a zraněný Steven Santini, do hry se vrátili Stefan Noesen s Benem Lovejoyem. V brance nastoupil Keith Kinkaid.
2) V posledních čtyřech zápasech byli Ďáblové přestřílení, přesto měli bilanci 3-1-0.
3) Taylor Hall bodoval v pátém utkání za sebou, navíc i v sedmém z posledních osmi.
4) New Jersey poprvé v sezoně inkasovalo při vlastní přesilové hře.
5) Ben Lovejoy skóroval poprvé od 6. 12. 2016, Andy Greene pak poprvé od 14. 2. 2017.
6) Taylor Hall je aktuálně čtvrtý v NHL s průměrem 1,33 bodu na zápas.
7) Nováčci Devils v této sezoně posbírali zatím 35 bodů, nejvíce v celé NHL.
8) Devils poprvé v sezoně prohráli dvakrát za sebou.

Flames: Smith (Läck) – Giordano, Hamilton, Brodie, Stone, Kulak, Bartkowski – Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Bennett, Jankowski, Lazar – Versteeg, Stajan, Brouwer.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Müller, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Wood, Henrique, Stafford – Boyle, Zacha, Hayes – Gibbons, Coleman, Noesen.

Na Ďábly čeká Minnesota, kdo vylepší bodový zisk?

Zápas s Jets je minulostí a Devils se již plně soustředí na duel, který uzavře jejich kanadsko-americký trip. Stane se tak proti Minnesotě Wild. Celek Centrální divize se nachází na posledním místě své skupiny s 20 body na svém kontě. Ďáblové stále drží první pozici, na záda jim ale dýchají naprosto všichni soupeři z Metropolitní divize. Počítá se …