Peklo / Ohlasy / Brian Boyle v slzách: Obvykle umím emoce krotit

Brian Boyle v slzách: Obvykle umím emoce krotit

Tak, jak se snažil veteránský centr zamaskovat dojetí v nočním zápase, tak maskoval emoce na začátku přípravného kempu, když mu byla diagnostikována chronická myeloidní leukémie. Přiznal, že to bylo pro něj a jeho rodinu děsivé období. Není se tedy čemu divit, že když Brian Boyle vstřelil první gól v dresu Devils, vyhrkly mu slzy do očí. Sám poznamenal, že ho to překvapilo.

„Obvykle umím emoce krotit,“ řekl Boyle. „Byla to vlna několika různých věcí. Moje rodina a moje žena [Lauren] se procházeli po hale. Říkal jsem si, že dnes večer nehraji, že tu nejsem. Tedy pokud to není pro ni, pro mou rodinu a pro tyhle kluky. Myslím, že dneska to pro mě znamená mnohem více, než jindy.“

Přesto, že Devils po neuvěřitelném úsilí prohráli ve čtvrtém zápase v řadě i před vyprodanou halou s Edmontonem 3-2, bylo skvělé vidět pravé křídlo Kylea Palmieriho zpátky v sestavě. Palmieri nehrál několik zápasů kvůli zraněnému levému kotníku.

„Myslím, že to byla docela dobrá snaha,“ řekl Boyle. „Je před námi stále nedokončená práce. Je teprve listopad a stále máme dostatek bodů, ale musíme se hodně zlepšit. Nemůžeme přijmout zisk bodu jako úspěch. Všichni v kabině mají stejný cíl a soustředí se na to samé. Vyhrávat!“

Útočník Edmontonu Connor McDavid přihrál Leonu Draisaitlovi na vítězný gól 16 vteřin před koncem prodloužení a Ďábelskou bilanci upravil na 0-2-2 v posledních čtyřech zápasech.

„Vypadalo to, že dnes večer jsme byli lepší a hráli jsme jeden z nejlepších zápasů,“ řekl Cory Schneider, který zaznamenal 30 zákroků. „Byli jsme lepší na puku a měli hodně šancí. Byly tam i tutovky, ale nepovedlo se je protlačit až do brány.“

Cam Talbot zastavil 32 pokusů a poprvé v sezóně vyhrál ve dvou po sobě jdoucích zápasech. Vyrovnávací gól Drewa Stafforda byl ale nad jeho síly.

„Udělal pár skvělých zákroků a my jsme několikrát minuli branku,“ řekl Palmieri, který měl v odehraných 19:25 minutách pět výstřelů poté, co se poprvé vrátil do tréninku 22.října.

Pokusy mimo zahrovaly i situaci, kdy v prodloužení na bránu ujíždela jednička draftu 2017 Nico Hischier a v tandemu s Taylorem Hallem a nepochopitelně vrátila nahrávku zpět, i když Nico měl o mnoho lepší pozici na střelu. Tento omyl poté zamkl Hischiera, Halla a Greenea v jejich obranném pásmu na více než dvě minuty. Schneider udržel remízu i v této situaci, na další pokus Draisaitla už nestačil.

Boyle vypustil výkřik se slzami, když se mu podařilo dopravit puk do branky a poté narazil v oslavách do plexiskla. Celý tým mu gól opravdu přál.

„Dnes večer to bylo pro nás opravdu smysluplné,“ řekl Hischier, který si v zápase také odseděl trest za hákování Milana Lucice. „Přes to, co prošel, je to jeho první gól za Ďábly. Máte z toho prostě radost.“

Devils hrají další zápas už v noci na neděli, kdy na domácí půdě přivítají hráče z týmu Florida Panthers. Zápas začíná v 1:00 SEČ.

Čtěte také

John Hynes: Výkon Kinkaida byl klíčem k úspěchu

Před utkání s Islanders se nečekaně Keith Kinkaid dozvěděl, že půjde do branky. Byla to pro něj skvělá novinka, na Long Islandu, kde od malička vyrůstal, si vždy rád zahraje. „Určitě dostanu několik zpráv,” vtipkoval po zápase Keith Kinkaid. „Vždy si to tu hrozně užívám, moc rád tu hraji.” Právě jeho výkon byl důležitý a …