Peklo / Ohlasy / Brian Boyle v slzách: Obvykle umím emoce krotit

Brian Boyle v slzách: Obvykle umím emoce krotit

Tak, jak se snažil veteránský centr zamaskovat dojetí v nočním zápase, tak maskoval emoce na začátku přípravného kempu, když mu byla diagnostikována chronická myeloidní leukémie. Přiznal, že to bylo pro něj a jeho rodinu děsivé období. Není se tedy čemu divit, že když Brian Boyle vstřelil první gól v dresu Devils, vyhrkly mu slzy do očí. Sám poznamenal, že ho to překvapilo.

„Obvykle umím emoce krotit,“ řekl Boyle. „Byla to vlna několika různých věcí. Moje rodina a moje žena [Lauren] se procházeli po hale. Říkal jsem si, že dnes večer nehraji, že tu nejsem. Tedy pokud to není pro ni, pro mou rodinu a pro tyhle kluky. Myslím, že dneska to pro mě znamená mnohem více, než jindy.“

Přesto, že Devils po neuvěřitelném úsilí prohráli ve čtvrtém zápase v řadě i před vyprodanou halou s Edmontonem 3-2, bylo skvělé vidět pravé křídlo Kylea Palmieriho zpátky v sestavě. Palmieri nehrál několik zápasů kvůli zraněnému levému kotníku.

„Myslím, že to byla docela dobrá snaha,“ řekl Boyle. „Je před námi stále nedokončená práce. Je teprve listopad a stále máme dostatek bodů, ale musíme se hodně zlepšit. Nemůžeme přijmout zisk bodu jako úspěch. Všichni v kabině mají stejný cíl a soustředí se na to samé. Vyhrávat!“

Útočník Edmontonu Connor McDavid přihrál Leonu Draisaitlovi na vítězný gól 16 vteřin před koncem prodloužení a Ďábelskou bilanci upravil na 0-2-2 v posledních čtyřech zápasech.

„Vypadalo to, že dnes večer jsme byli lepší a hráli jsme jeden z nejlepších zápasů,“ řekl Cory Schneider, který zaznamenal 30 zákroků. „Byli jsme lepší na puku a měli hodně šancí. Byly tam i tutovky, ale nepovedlo se je protlačit až do brány.“

Cam Talbot zastavil 32 pokusů a poprvé v sezóně vyhrál ve dvou po sobě jdoucích zápasech. Vyrovnávací gól Drewa Stafforda byl ale nad jeho síly.

„Udělal pár skvělých zákroků a my jsme několikrát minuli branku,“ řekl Palmieri, který měl v odehraných 19:25 minutách pět výstřelů poté, co se poprvé vrátil do tréninku 22.října.

Pokusy mimo zahrovaly i situaci, kdy v prodloužení na bránu ujíždela jednička draftu 2017 Nico Hischier a v tandemu s Taylorem Hallem a nepochopitelně vrátila nahrávku zpět, i když Nico měl o mnoho lepší pozici na střelu. Tento omyl poté zamkl Hischiera, Halla a Greenea v jejich obranném pásmu na více než dvě minuty. Schneider udržel remízu i v této situaci, na další pokus Draisaitla už nestačil.

Boyle vypustil výkřik se slzami, když se mu podařilo dopravit puk do branky a poté narazil v oslavách do plexiskla. Celý tým mu gól opravdu přál.

„Dnes večer to bylo pro nás opravdu smysluplné,“ řekl Hischier, který si v zápase také odseděl trest za hákování Milana Lucice. „Přes to, co prošel, je to jeho první gól za Ďábly. Máte z toho prostě radost.“

Devils hrají další zápas už v noci na neděli, kdy na domácí půdě přivítají hráče z týmu Florida Panthers. Zápas začíná v 1:00 SEČ.

Nás už nic nepřekvapí, říká Schneider o brzkém odvolání Dubnyka

Devils právě absolvovali čtyřzápasový trip, v němž získali 5 bodů. Slušná bilance, 62.5% úspěšnost, nestačili jen na Winnipeg a v prodloužení na Toronto. Ďáblové hráli v noci z pondělí na úterý proti Minnesotě, se kterou si poradili 4:3 po prodloužení. Divočáci neprožívají zrovna povedený vstup do sezóny, avšak jejich skalp se počítá, mají větší potenciál …