Peklo / Reporty / Devils padli s Edmontonem v prodloužení a připsali si čtvrtou porážku v řadě

Devils padli s Edmontonem v prodloužení a připsali si čtvrtou porážku v řadě

Dvakrát vedli, ale ani jednou vedení neudrželi. Hokejisté New Jersey Devils chtěli odčinit tři porážky v řadě, to se nakonec nepovedlo. Díky brance Leona Draisaitla z poslední minuty prodloužení si bod navíc odváží Olejáři a domácí tým si tak připsal již čtvrtou porážku v řadě.

První třetinu odstartovalo brzké vyloučení domácích, když už po 45 sekundách byl vyloučený Nico Hischier, ale Devils se bez problému ubránili. Po skončení přesilovky poprvé zahrozilo New Jersey. Nebezpečně z pravého kruhu vypálil Damon Severson. Talbot však zasáhl betonem. V šesté minutě se už skóre měnilo. Brian Gibbons vypálil, Talbot vyrazil střelu před sebe a Brian Boyle neměl problém uklidit kotouč do odkryté klece. Byla to jeho první trefa od 11. února! Zvýšit na rozdíl dvou branek mohl Stefan Noesen, v dobré pozici minul.

V prostřední části se hosté z Edmontonu dočkali vyrovnání. Ve 27. minutě Anton Slepyšev nachytal střelou na bližší tyč Schneidera. Ďáblové poté dostali možnost přesilové hry a někteří z hráčů už po střele Halla zvedali ruce, jenže puk, který Talbotovi vypadl, projel jen pár centimetrů vedle levé tyče. skóre se tak mohlo pohnout na druhé straně při přečíslení tři na dva. Kotouč dostal mezi kruhy obránce Klefbom, ale Schneider byl úspěšnější. Minutu a půl před koncem druhé třetiny si však vzal touš Drew Stafford, prosmýkl se kolem dvou hráčů Edmontonu, udělal kličku i Talbotovi a s přehledem zakončil do prázdné branky.

V závěrečné periodě se podařilo Olejářům vyrovnat zásluhou Milana Lucice, jenž prostřelil Schneidera střelou mezi betony. Osm minut před koncem měl na hokejce svůj druhý gól Stafford, když se dostal k odraženému kotouči, ale nedokázal ho dostat za Talbotova záda. O pár chvil později trefil dokonce Coleman tyč! Zápas tak dospěl do prodloužení.

V něm ujeli dva na jednoho Hall s Hischierem, leč bez úspěchu. Na druhé straně měli obrovské šance McDavid a Nugent-Hopkins, ale Schneider odolal. Sedmnáct sekund před koncem však rozhodl po McDavidově přihrávce Leon Draisaitl a dva body si tak odváží Edmonton.

New Jersey Devils – Edmonton Oilers 2:3p (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
6. Boyle (Gibbons, Moore), 39. Stafford (Henrique, Müller) – 27. Slepyšev (Lucic, Nugent-Hopkins), 44. Lucic (Nugent-Hopkins, Kassian), 65. Draisaitl (McDavid, Russell).

Střely: 32:34. Hity: 32:46. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 16 514. Rozhodčí: McCauley, Nicholson – Nansen, Gibbs.

ZAJÍMAVOSTI
1) New Jersey poprvé v sezoně nastoupilo bez Pavla Zachy.
2) Brian Boyle skóroval poprvé od 11. února, kdy se trefil proti Winnipegu Jets.
3) Drew Stafford dal v minulé sezoně pátý gól až 8. března. Nyní to dokázal už na začátku listopadu.
4) Edmonton vystřelil poprvé na branku až v desáté minutě.

Devils:
Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Müller, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Palmieri – Bratt, Henrique, Stafford – Gibbons, Boyle, Hayes – Wood, Coleman, Nosen.
Oilers: Talbot (Brossoit) – Nurse, Larsson, Klefbom, Benning, Russell, Gryba – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Pakarinen – Jokinen, Strome, Slepyšev – Malone, Letestu, Kassian.

Na Ďábly čeká Minnesota, kdo vylepší bodový zisk?

Zápas s Jets je minulostí a Devils se již plně soustředí na duel, který uzavře jejich kanadsko-americký trip. Stane se tak proti Minnesotě Wild. Celek Centrální divize se nachází na posledním místě své skupiny s 20 body na svém kontě. Ďáblové stále drží první pozici, na záda jim ale dýchají naprosto všichni soupeři z Metropolitní divize. Počítá se …