Peklo / Reporty / Devils utnuli sérii proher, v bojovném utkání přetlačili Floridu

Devils utnuli sérii proher, v bojovném utkání přetlačili Floridu

Čtyři prohry a dost! Hokejisté New Jersey utnuli sérii čtyř proher a konečně brali dva body. V utkání proti Panthers ale svěřenci Johna Hynese nepodali nejlepší výkon, zvláště třetí třetina se nepovedla. Ďáblové mohou děkovat Corymu Schneiderovi, jenž dnes položil základy vítězství. Poprvé po zranění se navíc trefil Kyle Palmieri.

I přes ospalý start do utkání se právě New Jersey dostalo v šesté minutě do první šance. Z otočky zakončoval před brankou Kyle Palmieri, ale neuspěl. Skóre tak ve stejné minutě otevřel Damon Severson, jenž od pravého mantinelu trefil nohu Keitha Yandleho před brankou. Kotouč následně skončil v síti – 1:0! Největší šanci na vyrovnání měli hosté v patnácté minutě, kdy Jonathan Huberdeau dorážel před Schneiderem. Beton amerického brankáře ovšem nepřehodil.

Devils se dostali hned na začátku druhé třetiny do dvoubrankového vedení. Dvojnásobnou přesilovku využil luxusní střelou pod víko Kyle Palmieri – 2:0. Zanedlouho ale bylo sníženo, Nick Bjugstad si nabruslil před Schneidera a nadvakrát jej překonal – 2:1. Velké šance Henriquea a Scevioura zůstaly nevyužité, vyrovnání zamezil také Andy Greene, jenž zastoupil Schneidera v brance a skvěle zasáhl proti Radimu Vrbatovi, jenž to zkoušel zpoza branky.

Aktivní Radim Vrbata dostával do branky další kotouč, nyní jej ale na startu poslední dvacetiminutovky odehrál pozorný John Moore. Cory Schneider následně zahrál domácím na nervy, když špatně rozehrál a Trocheck mířil do odkryté klece. Americký brankář se ovšem rychle přesunul a střelu zneškodnil. V posledních sekundách hry si najel před branku Schneidera opět Huberdeau, ani nyní ale domácí mág neinkasoval a hlavně díky němu Devils zvítězili.

New Jersey Devils 2:1 Florida Panthers (1:0, 1:1, 0:0)

6. Severson (Hayes), 25. Palmieri (Butcher, Hischier) – 28. Bjugstad (Matheson)

Střely: 21:33. Hity: 17:20. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0 Diváci: 16 514. Rozhodčí: Hanson, St. Laurent – Gibbons, Miller.

ZAJÍMAVOSTI
1) Will Butcher zaznamenal třináctou asistenci v šestnáctém utkání. To se naposledy povedlo Scottu Stevensovi v sezóně 1991/92
2) Devils poprvé po pětizápasové pauze skórovali v přesilové hře, naposledy se jim to povedlo proti Arizoně na konci října
3) Florida domácí celek ve třetí třetině přestřílela, Devils vypálili poprvé až v deváté minutě
4) Podruhé v řadě bylo v Prudential Center vyprodáno – to se v sezóně dosud nestalo
5) Kyle Palmieri vstřelil první branku po zranění, dnes to byla dokonce trefa vítězná
6) Devils se vůbec nedařilo na buly, v dnešním zápase dokázali vyhrát jen 16 ze 49 podstoupených vhazování (pouze 33% úspešnost)!
7) Tým z Newarku vylepšil svou zápasovou bilanci na výborných 10-4-2 a proti celkům z Atlantické divize má nadále perfektní bilanci (6-0-0).
8) New Jersey čekají proti Panthers ještě dvě utkání v této sezóně – 27. listopadu opět v Newarku a 1. března pojedou Ďáblové na souboj, který se odehraje v hale BB&T Center.

Devils:
Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Butcher, Müller – Hall, Hischier, Palmieri – Bratt, Henrique, Stafford – Wood, Boyle, Hayes – Gibbons, Coleman, Noesen.
Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Yandle, Pysyk, Matheson, Weegar, McCoshen – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Vrbata, Trocheck, Brickley – Sceviour, Bjugstad, J. McGinn – Hunt, MacKenzie, Haley.

Nás už nic nepřekvapí, říká Schneider o brzkém odvolání Dubnyka

Devils právě absolvovali čtyřzápasový trip, v němž získali 5 bodů. Slušná bilance, 62.5% úspěšnost, nestačili jen na Winnipeg a v prodloužení na Toronto. Ďáblové hráli v noci z pondělí na úterý proti Minnesotě, se kterou si poradili 4:3 po prodloužení. Divočáci neprožívají zrovna povedený vstup do sezóny, avšak jejich skalp se počítá, mají větší potenciál …