Peklo / Reporty / Šílená přestřelka v Chicagu! Devils z ní vzešli vítězně

Šílená přestřelka v Chicagu! Devils z ní vzešli vítězně

Tak tohle byla divočina! V United Center se roztrhl pytel s góly, diváci se rozhodně nenudili. Dohromady jich padlo dvanáct, New Jersey dalo o dva více, ačkoliv v zápase prohrávalo již 1:4.

Ačkoliv první šanci zápasu měli Devils, prosadili se Hawks. Nahození Jana Rutty po 41 sekundách hry do brány ztečoval před brankou bojující Arťom Anisimov. Ve čtvrté minutě ovšem bylo vyrovnáno. Drew Stafford zpoza branky během přesilovky našel Milese Wooda, který vyhrál osobní souboje a prostřelil Crawforda. V polovině třetiny nevyužili své úniky hostující Hall a domácí Sharp – prvně jmenovaného vychfytal brankář, druhý trefil tyčku. Chicago si své vedení vzalo zpět. Schmaltz obral Halla o kotouč ve středním pásmu, založil akci, nahrál na Alexe DeBrincata a ten překonal Kinkaida. Netrvalo to dlouho a domácí získali dvoubrankové vedení, na konci přesilové hry se dělovkou prosadil Jan Rutta. Ještě kratší dobu to pak zabralo ke čtvrté brance, po zmatcích v mezikruží se touš odrazil před Tannera Kera, který bekhendovým šťouchnutím dal na 4:1. O 36 sekund později snížil po přihrávce Pavla Zachy druhou brankou v zápase Miles Wood. První třetina v United Center nabídla šest branek!

Druhá třetina začala ze strany Devils lépe. Po krásné akci se díky pasu Stefana Noesena prosadil obránce Andy Greene. Jestřábi sice na pár chvil ožili, ale vedení stejně neudrželi. Na 4:4 střelou z mezikruží po podařené akci Kylea Palmieriho srovnal Nico Hischier. Famózní obrat dokonal hostující tým ve 33. minutě. Po akci z levého křídla našel mezírku mezi Crawfordovými betony Taylor Hall. Ještě lépe pro Devils bylo několik minut poté, střelou zápěstím se prosadil nejlepší střelec týmu Brian Gibbons – 6:4! Jiskru naděje pro domácí vykřesal těsně před koncem druhé dvacetiminutovky Patrick Kane, který dorazil Ruttovu odraženou střelu od mantinelu v přesilové hře.

Do třetí třetiny v brance Chicaga místo Coreyho Crawforda nastoupil švédský brankář Anton Forsberg. Ten měl hned od začátku mnoho práce. Několika šancím odolával, ale ve 43. minutě během přesilovky Devils nestačil na Milese Wooda, který dovršil svůj první hattrick v kariéře v NHL. 4 minuty a 10 sekund před koncem odvolal domácí tým brankáře. Gól jsme již ale neviděli, zápas tak skončil 7:5 pro New Jersey Devils!

Zajímavosti
1) Keith Kinkaid vychytal ve třetím utkání kariéry proti Blackhawks první výhru.
2) Miles Wood dal gól po 11 zápasech, naposledy se trefil před necelým měsícem.
3) Mirco Müller od začátku první třetiny po faulu již nehrál, Devils tak naprostou většinu zápasu hráli s pěti obránci.
4) Andy Greene zaznamenal 200. bod v NHL (všechny pochopitelně v dresu New Jersey).
5) Taylor Hall zaznamenal 400. bod v NHL.
6) Miles Wood vstřelil první hattrick v kariéře v NHL. Jeho otec Randy dal ve své kariéře také jeden hattrick, a to 19. 1. 1990 za Islanders proti Winnipegu.
7) V posledním vzájemném utkání v Chicagu dal Ďábel také hattrick, tehdy to byl Travis Zajac. A to byl dosud také poslední hattrick Devils.
8) Devils naposledy dali 7 golů na ledě soupeře 23. 11. 2008 proti Tampě Bay, kterou i díky čtyřem gólům Dainiuse Zubruse porazili 7:3.

Chicago Blackhawks 5:7 New Jersey Devils
1. Anisimov (Rutta, Kane), 14. DeBrincat (Schmaltz), 17. Rutta, 18. Kero (Bouma), 40. Kane (Rutta, Schmaltz) – 4. Wood (Stafford, Hall), 18. Wood (Zacha, Santini), 24. Greene (Noesen, Coleman), 27. Hischier, 33. Hall (Hischier, Greene), 38. Gibbons (Wood), 43. Wood (Bratt, Hischier)

Střely: 44:38 (17:12, 16:13, 11:13). Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Skilliter, Lee – Mach, Barton. Diváci: 21 487.

Tři hvězdy zápasu: 1. Miles Wood (3+1), 2. Nico Hischier (1+2), 3. Jan Rutta (1+2).

Blackhawks: Crawford (od 41. Forsberg) – Keith (A), Rutta, Forsling, Seabrook (A), Kempný, Murphy, Oesterle – Saad, Toews (C), Pánik – Schmaltz, Anisimov, Kane – Bouma, Kero, Sharp – DeBrincat, Hayden.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene (C), Santini, Moore, Severson, Butcher, Müller – Hall (A), Hischier, Palmieri – Bratt, Henrique (A), Stafford – Zacha, Boyle, Wood – Gibbons, Coleman, Noesen.

Na Ďábly čeká Minnesota, kdo vylepší bodový zisk?

Zápas s Jets je minulostí a Devils se již plně soustředí na duel, který uzavře jejich kanadsko-americký trip. Stane se tak proti Minnesotě Wild. Celek Centrální divize se nachází na posledním místě své skupiny s 20 body na svém kontě. Ďáblové stále drží první pozici, na záda jim ale dýchají naprosto všichni soupeři z Metropolitní divize. Počítá se …