Peklo / Reporty / New Jersey nenašlo recept na Andersena, padlo 0:1 v prodloužení

New Jersey nenašlo recept na Andersena, padlo 0:1 v prodloužení

Poprvé v letošní sezoně NHL se na branku čekalo déle než tři třetiny. A skoro zápas za stavu 0:0 dospěl až do nájezdů, to ale domácí William Nylander odmítl.

Zápasu od jeho úvodu kralovali především muži v maskách. Jak Frederik Andersen, tak hlavně Cory Schneider se museli hodně činit a zvládali to na jedničku. Utkání za stavu 0:0 dospělo dokonce až do prodloužení. Těsně před koncem ho rozhodl švédský útočník ve službách Toronta William Nylander, který tak zajistil druhý bod pro domácí celek.

Zajímavosti

• Travis Zajac si odbyl sezonní debut, a to ve formaci vedle Jespera Bratta a Drewa Stafforda. A byl to pro něj 780. zápas v dresu Devils (a v NHL), největší počet mezi aktivními hráči.
  • Poprvé v této sezoně vstupovali Ďáblové do třetí třetiny za stavu 0:0, posléze tedy i do prodloužení.
  • Jednalo se o první utkání v této sezoně, které za stavu 0:0 dospělo do prodloužení.

Toronto Maple Leafs 1:0pp. New Jersey Devils
65. Nylander (Kadri, Rielly)

Střely: 25:42 (12:10, 4:10, 7:14 – 2:8). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Walsh, Rooney – Cherrey, Devorski. Diváci: 19 202.

Tři hvězdy zápasu: 1. Frederik Andersen (42 zákroků), 2. William Nylander (1+0), 3. Cory Schneider (24 zákroků).

Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, Zajcev, Borgman, Carrick – Hyman, Marleau, Brown – Komarov (A), Kadri, Nylander – van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Martin, D. Moore, Sošnikov.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Santini, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall (A), Hischier, Palmieri – Bratt, Zajac (A), Stafford – Henrique, Boyle, Wood – Gibbons, Coleman, Noesen.

Kapitán Greene: Nemůžeme si myslet, že se hra přizpůsobí nám sama od sebe

Tohle se prostě nepovedlo. Není třeba hledat výmluvy, obkliky či jiná synonyma. Devils prohráli v Torontu vysoko 1:6 a nebýt slušného výkonu Kinkaida v brance, mohlo to být ještě horší. Po čtyřech výhrách v úvodu sezony uspěli Ďáblové jen ve 2 z následujících 10 duelů. „Je to těžké,“ hlesl Brian Boyle. „1:6 je 1:6, to …