Peklo / Reporty / New Jersey nenašlo recept na Andersena, padlo 0:1 v prodloužení

New Jersey nenašlo recept na Andersena, padlo 0:1 v prodloužení

Poprvé v letošní sezoně NHL se na branku čekalo déle než tři třetiny. A skoro zápas za stavu 0:0 dospěl až do nájezdů, to ale domácí William Nylander odmítl.

Zápasu od jeho úvodu kralovali především muži v maskách. Jak Frederik Andersen, tak hlavně Cory Schneider se museli hodně činit a zvládali to na jedničku. Utkání za stavu 0:0 dospělo dokonce až do prodloužení. Těsně před koncem ho rozhodl švédský útočník ve službách Toronta William Nylander, který tak zajistil druhý bod pro domácí celek.

Zajímavosti

• Travis Zajac si odbyl sezonní debut, a to ve formaci vedle Jespera Bratta a Drewa Stafforda. A byl to pro něj 780. zápas v dresu Devils (a v NHL), největší počet mezi aktivními hráči.
  • Poprvé v této sezoně vstupovali Ďáblové do třetí třetiny za stavu 0:0, posléze tedy i do prodloužení.
  • Jednalo se o první utkání v této sezoně, které za stavu 0:0 dospělo do prodloužení.

Toronto Maple Leafs 1:0pp. New Jersey Devils
65. Nylander (Kadri, Rielly)

Střely: 25:42 (12:10, 4:10, 7:14 – 2:8). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Walsh, Rooney – Cherrey, Devorski. Diváci: 19 202.

Tři hvězdy zápasu: 1. Frederik Andersen (42 zákroků), 2. William Nylander (1+0), 3. Cory Schneider (24 zákroků).

Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, Zajcev, Borgman, Carrick – Hyman, Marleau, Brown – Komarov (A), Kadri, Nylander – van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Martin, D. Moore, Sošnikov.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Santini, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall (A), Hischier, Palmieri – Bratt, Zajac (A), Stafford – Henrique, Boyle, Wood – Gibbons, Coleman, Noesen.

Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Druhý den Development kempu New Jersey Devils se nesl ve znamení turnaje tří hráčů proti třem. Celky byly rozděleny na čtyři týmy (Team Niedermayer, Stevens, Eliáš a Brodeur). Z výhry se nakonec radoval tým pojmenovaný po třebíčském rodákovi. Ty Smith zaujal a mohl by být velkou posilou do obrany Devils, nabízíme rozhovor.