Peklo / Reporty / Devils nestačili ani na druhý kanadský celek v řadě, s Winnipegem prohráli díky špatné druhé třetině

Hokejisté New Jersey Devils nezvládli ani druhé utkání s kanadským celkem v řadě. Na ledě Winnipegu byli sice opticky aktivnější, v prostřední části ovšem inkasovali hned pětkrát, což rozhodlo. Gólově se prosadil nejlépe střílející Ďábel Brian Gibbons, poprvé se prosadil také Will Butcher.

Do utkání lépe vstoupili hokejisté Devils, kteří měli i několik slibných šancí. V pátek minutě pálil tvrdě z pravého kruhu Kyle Palmieri, jeho pokus se ale odrazil od brankové konstrukce ven. Následovaly dvě šance Jets, Byfuglien ani Armia se ovšem v nadějných situacích neprosadili. V závěru třetiny bekhendem zakončoval Drew Stafford, ale jeho pokus nakonec v brance neskončil. Stav po první části hry byl tak nerozhodný.

Druhá třetina nabídla hned šest branek a valná většina z nich skončila v brance Coryho Schneidera. V šestadvacáté minutě otevřel skóre Kyle Connor, jenž dostal do branky vyražený kotouč. Vzápětí se devátou trefou v sezóně povedlo skórovat Brianu Gibbonsovi, jehož bomba skončila na brankové kameře a bleskově vyletěla. Poté ovšem přišla opravdu nevídaná situace, Winnipeg se totiž během minuty a půl prosadil hned třikrát.

Nejdříve tečoval pokus od modré čáry Patrik Laine, jenž vrátil Tryskáčům vedení. Půl minuty na to se dostal před Schneidera americký bek Jacob Trouba, který svou první brankou v ročníku navýšil na 3:1. Dílo dokonal Matt Hendricks, jenž skóroval po přihrávce zpoza branky. Devils byli následně aktivní, ale nic nevymysleli. V závěru třetiny tak navýšil vedení Mathieu Perreault.

Do třetí třetiny nastoupil Keith Kinkaid, který ve zbytku utkání již neinkasoval. Hostům se povedlo snížit ve 46. minutě, kdy střelu Taylora Halla tečoval Nico Hischier. Puk propadl Helleybuckovi do brankoviště, kde skóroval poprvé v NHL Will Butcher. Ve zbytku utkání se toho následně moc nestalo, a tak Devils v Kanadě nebodovali.

Zajímavosti
– Will Butcher po čtrnácti asistencích přidal také první branku, na kontě má tak již 15 bodů
– Devils v prostřední třetině inkasovali hned třikrát během jedné minuty a pětatřiceti sekund
– Pro Winnipeg to byla již čtvrtá výhra v řadě
– Taylor Hall si asistencí na druhou branku připsal jako první v týmu dvacátý bod

Winnipeg Jets 5:2 New Jersey Devils
26. Connor (Wheeler, Scheifele), 29. Laine (Ehlers, Little), 29. Trouba (Connor, Scheifele), 30. Hendricks (Perreault, Armia), 39. Perreault (Hendricks, Armia) – 27. Gibbons (Coleman, Butcher), 48. Butcher (Hischier, Hall)

Střely na branku: 34:36

Winnipeg Jets: Hellebuyck – Morrissey, Trouba, Enstrom, Byfuglien, Kulikov, Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Little, Laine – Copp, Lowry, Tanev – Perreault, Hendricks, Armia.

New Jersey Devils: Schneider (41. Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Bratt, Zajac, Stafford – Henrique, Boyle, Wood – Gibbons, Coleman, Noesen.

Jegor Jakovlev: Umím hrát jak defenzivně, tak ofenzivně, záleží na trenérovi

Ďáblové po konci mistrovství světa představili novou posilu – ruského obránce Jegora Jakovleva (anglický zápis Egor Yakovlev). Šestadvacetiletý zadák podepsal s týmem roční jednocestný kontrakt. Posledních 6 sezon působil v KHL. Tři sezony v Jaroslavli, tři sezony v Petrohradu. Celkově zde odehrál 301 duelů s 26 vstřelenými góly a 42 asistencemi. Nejvíce se mu vydařila …