Peklo / Reporty / Ztracené dvoubrankové vedení Ďábly nesložilo, prodloužení rozhodl specialista Moore

Na závěr tripu pořádné drama. Devils v Minnesotě nehráli zpočátku bůhvíjak dobře, ale přesto byli schopní si vypracovat dvoubrankové vedení. To sice ztratili gólem v předposlední minutě, nicméně prodloužení velice rychle rozhodli a z ledu Wild si vezou dva body.

V prvních deseti minutách rychlého hokeje se střílelo výhradně na Schneiderovu branku, Devils se první střely dočkali až v čase 9:00 od obránce Lovejoye, který vyhazoval puk při oslabení. Oba týmy měly vynikající pohyb na ledě, častěji se do zakončení dostávali domácí Wild. Skóre ale otevřeli hosté, když po nahození puku Gibbonsem jej tečoval Adam Henrique a svým čtvrtým gólem v sezóně poslal Ďábly do vedení.

Druhá třetina nezačala pro Ďábly vůbec dobře. Krátce po jejích začátku byl vyloučen Steven Santini a v následné přesilové hře domácích se skóre vyrovnalo. Za záda Coryho Schneidera propasoval puk Nino Niederreiter. Devils sice dnes neoslňovali nádhernými akcemi ani rychlými protiútoky, zato znovu vedli. Po nahození Stevena Santiniho byl puk opět ztečován za Dubnykova záda. Hosté pak již kontrolovali hru.

Třetí dějství přineslo vyhrocené okamžiky obou týmů, které vyústily ve strkanici bývalých spoluhráčů Wooda a Quinceyho, z čehož se stala hra 4 na 4. Domácí chtěli vyrovnat skóre, ovšem Devils jakoby se probudili a začali více hrát. Adam Henrique předvedl skvělý přehled ve hře a poslal přesnou přihrávku Willu Butcherovi. Ten svým druhým gólem v kariéře zvyšoval na 3:1. Vyhrocené utkání dostalo další náboj, když domácí snížili na rozdíl jednoho gólu díky Mikaelu Granlundovi. Wild ještě zkoušeli hru bez brankaře na více než dvě minuty a bylo to dobré rozhodnutí. Mikael Granlund svým druhým gólem v zápase vyrovnal skóre.

V prodloužení se hráči ani nestihli zorientovat a dvaapadesát vteřin po začátku se vítězným hrdinou stal kdo jiný než John Moore. Díky skvělé nahrávce od Adama Henriquea zajistil Ďáblům dva body.

Zajímavosti
1) Devils vyslali na soupeřovu branku první střelu až v počátku desáté minuty, v první třetině celkově 3.
2) Adam Henrique skóroval po desetizápasovém půstu a připsal si tak čtvrtý gól v sezóně.
3)  Další bezbrankový půst zlomil Steven Santini, když vstřelil branku po 45 zápasech (naposledy 20. 1. 2017).
4) John Moore vstřelil celkem 6 gólů v prodloužení, všechny v dresu Devils.
5) V dnešním zápase padaly góly převážně z hokejek obránců (3 ze 4 gólů Devils).
6) Taylor Hall má na svém kontě již 15 asistencí.

Minnesota Wild 3:4pp New Jersey Devils
22. Niederreiter (Granlund, Koivu), 52. Granlund (Spurgeon, Koivu), 59. Granlund (Suter, Staal) – 19. Henrique (Gibbons, Greene), 28. Santini, 48. Butcher (Henrique, Lovejoy), 61. Moore (Henrique, Hall)

Střely: 36:25 (12:3, 11:12, 13:9 – 0:1). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Jackson, Skilliter – Gibbs, Rody. Diváci: 19 048.

Tři hvězdy zápasu: John Moore (1+0), Mikael Granlund (2+1), Will Butcher (1+0)

Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Quincey – Foligno, Staal, Niederreiter – Zucker, Koivu, Granlund – Winnik, Eriksson Ek, Kunin – Ennis, Cullen, Coyle.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Zacha, Zajac, Bratt – Wood, Boyle, Stafford – Henrique, Coleman, Gibbons.

Konečně doma! Devils přivítají oblíbený Pittsburgh

Hororový venkovní trip je u konce. Devils se vracejí na led milovaného Prudential Center, kde hráli naposledy 27. října. Sedm duelů a jedna výhra – právě proti Penguins. Celek Johna Hynese je v krizi a postrádá Hischiera s Boylem, do sestavy se ale vrací Pavel Zacha. Druhý duel sezóny s Pittsburghem je věnován Martinu Brodeurovi, …