Peklo / Reporty / Smazání dvoubrankového manka se nyní povedlo Devils, byl z toho ale jen bod

Smazání dvoubrankového manka se nyní povedlo Devils, byl z toho ale jen bod

New Jersey v domácím utkání s Bostonem sice po 12 minutách prohrávali o dva góly, utkání však dokázali vyrovnat a chybělo málo k vítězství. Řada šancí však třetí gól nepřinesla, dlouhé nájezdy posléze uťal hostující bek Charlie McAvoy.

Hned po 85 sekundách hry šli do vedení hosté, v přečíslení dva na jednoho se střelou zápěstím prosadil Jake DeBrusk. Ve dvanácté minutě se, i když nebyli v herní převaze, dostali dokonce do dvoubrankového vedení. Pastrňák našel před brankou volného Patrice Bergerona a na toho už zívala prázdná branka. V osmnácté minutě během přesilové hry snížil na rozdíl jediného gólu Jesper Bratt, který se dostal k volnému puku na brankovišti – těžil z výborné práce Boylea. Ďáblové byli jednoznačně lepším týmem a usilovali o vyrovnání, kterého se dočkali v 56. minutě – Brian Gibbons ukázkově tečoval Seversonovu střelu a bylo to 2:2! I přes prodoužení plné šancí došlo nakonec na samostatné nájezdy. Ty až v jedenácté sérii rozhodl obránce Bostonu Charlie McAvoy, za Ďábly se prosadil pouze Hall v první sérii.

Zajímavosti
1. Travis Zajac nastoupil poprvé v sezoně v domácím utkání.
2. Jesper Bratt se posadil pošesté v sezoně a ukončil osmizápasové čekání na gól. Navíc tím vyrovnal počet branek z minulé sezony, kdy hrál druhou švédskou ligu.
3. První střela Bruins na branku ve třetí třetině přišla až v čase 54:30.
4. Brian Gibbons se stal prvním hráčem Devils v této sezoně, jehož počet gólů zasáhl do dvojciferných čísel.

New Jersey Devils 2:3sn. Boston Bruins
18. Bratt (Boyle, Henrique), 56. Gibbons (Severson) – 2. DeBrusk (Grzelcyk), 12. Bergeron (Pastrňák, Heinen), rozh. náj. McAvoy

Střely: 42:29 (15:10, 9:12, 15:5 – 3:2). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Rank, O’Rourke – Shewchyk, Murchison. Diváci: 16 514.

Tři hvězdy zápasu: 1. Brian Gibbons (1+0), 2. Jesper Bratt (1+0), 3. Damon Severson (0+1).

Bruins: Chudobin (Rask) – Chára (C), McAvoy, O’Gara, Carlo, Grzelcyk, K. Miller – Heinen, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Cehlárik – Schaller, Kuraly, Vatrano – Spooner, Nash, Acciari.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Santini, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall (A), Zajac (A), Bratt – Henrique, Hischier, Gibbons – Wood, Boyle, Stafford – Zacha, Coleman, Hayes.

Kapitán Greene: Nemůžeme si myslet, že se hra přizpůsobí nám sama od sebe

Tohle se prostě nepovedlo. Není třeba hledat výmluvy, obkliky či jiná synonyma. Devils prohráli v Torontu vysoko 1:6 a nebýt slušného výkonu Kinkaida v brance, mohlo to být ještě horší. Po čtyřech výhrách v úvodu sezony uspěli Ďáblové jen ve 2 z následujících 10 duelů. „Je to těžké,“ hlesl Brian Boyle. „1:6 je 1:6, to …