Peklo / Reporty / Smazání dvoubrankového manka se nyní povedlo Devils, byl z toho ale jen bod

Smazání dvoubrankového manka se nyní povedlo Devils, byl z toho ale jen bod

New Jersey v domácím utkání s Bostonem sice po 12 minutách prohrávali o dva góly, utkání však dokázali vyrovnat a chybělo málo k vítězství. Řada šancí však třetí gól nepřinesla, dlouhé nájezdy posléze uťal hostující bek Charlie McAvoy.

Hned po 85 sekundách hry šli do vedení hosté, v přečíslení dva na jednoho se střelou zápěstím prosadil Jake DeBrusk. Ve dvanácté minutě se, i když nebyli v herní převaze, dostali dokonce do dvoubrankového vedení. Pastrňák našel před brankou volného Patrice Bergerona a na toho už zívala prázdná branka. V osmnácté minutě během přesilové hry snížil na rozdíl jediného gólu Jesper Bratt, který se dostal k volnému puku na brankovišti – těžil z výborné práce Boylea. Ďáblové byli jednoznačně lepším týmem a usilovali o vyrovnání, kterého se dočkali v 56. minutě – Brian Gibbons ukázkově tečoval Seversonovu střelu a bylo to 2:2! I přes prodoužení plné šancí došlo nakonec na samostatné nájezdy. Ty až v jedenácté sérii rozhodl obránce Bostonu Charlie McAvoy, za Ďábly se prosadil pouze Hall v první sérii.

Zajímavosti
1. Travis Zajac nastoupil poprvé v sezoně v domácím utkání.
2. Jesper Bratt se posadil pošesté v sezoně a ukončil osmizápasové čekání na gól. Navíc tím vyrovnal počet branek z minulé sezony, kdy hrál druhou švédskou ligu.
3. První střela Bruins na branku ve třetí třetině přišla až v čase 54:30.
4. Brian Gibbons se stal prvním hráčem Devils v této sezoně, jehož počet gólů zasáhl do dvojciferných čísel.

New Jersey Devils 2:3sn. Boston Bruins
18. Bratt (Boyle, Henrique), 56. Gibbons (Severson) – 2. DeBrusk (Grzelcyk), 12. Bergeron (Pastrňák, Heinen), rozh. náj. McAvoy

Střely: 42:29 (15:10, 9:12, 15:5 – 3:2). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Rank, O’Rourke – Shewchyk, Murchison. Diváci: 16 514.

Tři hvězdy zápasu: 1. Brian Gibbons (1+0), 2. Jesper Bratt (1+0), 3. Damon Severson (0+1).

Bruins: Chudobin (Rask) – Chára (C), McAvoy, O’Gara, Carlo, Grzelcyk, K. Miller – Heinen, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Cehlárik – Schaller, Kuraly, Vatrano – Spooner, Nash, Acciari.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Santini, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall (A), Zajac (A), Bratt – Henrique, Hischier, Gibbons – Wood, Boyle, Stafford – Zacha, Coleman, Hayes.

Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Druhý den Development kempu New Jersey Devils se nesl ve znamení turnaje tří hráčů proti třem. Celky byly rozděleny na čtyři týmy (Team Niedermayer, Stevens, Eliáš a Brodeur). Z výhry se nakonec radoval tým pojmenovaný po třebíčském rodákovi. Ty Smith zaujal a mohl by být velkou posilou do obrany Devils, nabízíme rozhovor.