Peklo / Reporty / Devils podruhé v sezóně porazili Canucks, vítězný gól obstaral Severson

Devils podruhé v sezóně porazili Canucks, vítězný gól obstaral Severson

Předzápasovému programu dominovala charitativní akce na podporu boje proti rakovině. Slavnostní vhazování obstarali členové rodiny Briana Boyla. Hrdinou zápasu se stal Taylor Hall, který si připsal 3 body. Celý zápas měli herně navíc Ďáblové, hostující Canucks se ale nechtěli vzdát zadarmo.

První třetina patřila krom několika málo vteřin domácím Devils. Soupeře nepouštěli do větších šancí a sami si budovali celkem slušný tlak. Obrovskou šanci si vypracoval po samostatném úniku po pravé straně Blake Coleman, ale při zakončení se mu puk zamotal a neskóroval. Chvíli před tím z bekendu zkoušel překvapit brankáře Markströma český útočník Pavel Zacha. Nepříjemný zákrok, který zůstal nepotrestán, se stal necelé 4 minuty před prvním hvizdem. Na jedničku draftu Nico Hischiera si zezadu počíhal Alexander Edler a nepříjemně jej narazil na mantinel. Domácí měli možnost přesilové hry 1:13 před koncem třetiny, ale i přes výrazný tlak nedokázali vstřelit branku.

Začátek druhé třetiny už vypadal i něco lépe, když po dokončení přesilové hry v dalším útoku zezadu branky přihrál Nico Hischier na skvěle postaveného Taylora Halla. Ten nádherně trefil protilehlý roh Markströmovy branky a otevřel skóre. Radost domácích netrvala příliš dlouho, tu jim zkazil Daniel Sedin, který tečoval puk za Schneiderova záda. Po dalších pokusech Wooda a Hischiera se prosadil Brian Boyle, který neodmítl nabídku Willa Butchera a v přesilové hře poslal Devils do vedení. Na svůj pravidelný výlet v oslabení se vydal Blake Coleman, ovšem ani na dvakrát nepřekonal hostujícího gólmana. Ovšem o pár vteřin později se před ním objevil osamocený Taylor Hall a po nastřelení tyčky dorážel do prázdné branky Damon Severson.

Druhý gól Briana Boyla v dresu Devils
Také třetí třetina se nesla ve znamení tlaku Devils. Dokonce další oslabení přežili bez úhony. Nepříjemně s přítomností krve byl zraněn Miles Wood při hře za brankou, ale hostující Del Zotto vyvázl bez trestu. Hostům se ale podařilo snížit stav na rozdíl jedné branky, když v další přesilové hře se před brankou uvolnil Bo Horvat a překonal Coryho Schneidera. Canucks zkoušeli ještě hru bez brankaře s jedním hráčem v poli navíc, ale Devils byli pozorní a celou situaci zvládli. Za odměnu jim náleží dva body do celkové tabulky.

Zajímavosti
1. Taylor Hall si ve 33 vzájemných zápasech s Canucks připsal již 34 bodů (10+24) a překonal průměr jednoho bodu na zápas.
2. V posledních 6 zápasech s Canucks Taylor Hall vždy bodoval, celkově má za toto období 12 bodů (4+8).
3. Brian Boyle byl po vstřelení gólu vyvoláván fanoušky, byl to jeho třetí gól proti Canucks
4. Ďáblově z jedenácti zápasů vyhráli 10, pokud vedli po druhé třetině.
5. Devils porazili Canucks posedmé v řadě
6. Pavel Zacha a Miles Wood měli nejvíce střel z týmu (4)

New Jersey Devils  3:2  Vancouver Canucks
23. Hall, 31. Boyle (Butcher, Hall), 36. Severson (Hall, Hischier) – 26. D. Sedin (Edler, H. Sedin), 51. Horvat (D. Sedin)

Střely: 26:25 (10:9, 10:5, 6:11). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Dean Morton, Brian Pochmara – Ryan Daisy, Michel Cormier Diváci: 16.514

Tři hvězdy zápasu: 1. Brian Boyle (1+0), 2. Taylor Hall (1+2), 3. Nico Hischier (0+1)

Canucks: Markström (Nilsson) – Edler, D. Pouliot, Del Zotto, Ch. Tanev, B. Hutton, Stecher – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Virtanen – B. Gaunce, B. Sutter, Gagner – Vanek, M. Granlund, Eriksson.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Henrique, Zajac, Stafford – Zacha, Boyle, Wood – Gibbons, Coleman, Noesen.

Farma se trápí – Binghamton je jedním z dvou nejhorších týmů v AHL

Přestěhování týmu z Albany do Binghamtonu možná pomohlo na návštěvnosti a zájmu fanoušků, co se týče výsledků, zde to již takové světlé ale není. Ba naopak, je to velice tmavé. Ďáblové jsou po 24 odehraných zápasech společně s Chicago Wolves nejhorším týmem v AHL. 8 výher, 13 proher v základní hrací době a 3 prohry …