Peklo / Ohlasy / Dobré týmy mají čtyři lajny, které tvoří hru, připomněl soupeřům Brian Boyle

Dobré týmy mají čtyři lajny, které tvoří hru, připomněl soupeřům Brian Boyle

Vypadalo to jako další černá můra. Vždyť Devils už zažili zápas, kdy ztratili svůj slibný náskok během pár minut. Tentokrát proti Detroitu ale dotáhli duel do vítězného konce a slavili výhru 4:3 v prodloužení. Byl to Brian Gibbons, nejproduktivnější hráč Ďáblů, kdo zařídil výhru.

„Prostě jsem skočil na led a myslel jsem si, že mám čerstvější nohy než ostatní kluci. Věděl jsem, že mohou být unavení,“ řekl Gibbons, který ale pro soupeře nejprve vůbec nevypadal jako hrozba. „Ztratil jsem rovnováhu a oni se snažili dostat do útoku. Naštěstí jsem byl schopný dostat se zpátky na brusle a přijmout přihrávku,“ dodal.

S výkonem týmu byl spokojený i Keith Kinkaind, který se mezi třemi tyčemi objevil poprvé od 12. listopadu, kdy byl u vítězství Devils nad Chicagem v poměru 7:5. „Myslím si, že jsme ukázali náš charakter, kterým se tento rok chceme prezentovat. Trošku jsme se ohýbali, ale nezlomili se,“ těšilo maskovaného muže.

Spolu s Kinkaidem však již potřetí v krátké době Devils čelili nepříjemnosti v podobě gólu z první soupeřovi střely. Stalo se tak jak proti Bostonu, tak proti Chicagu a nyní i tentokrát. „Naštěstí první třetina byla daleko lepší než v Chicagu,“ oddechl si Kinkaid. „Do zápasu jdete s tím, že chcete nulu. Nezměnilo se to ani potom, zkrátka je musíte vychytat ve zbytku zápasu. Bohužel jsem toho nebyl schopen, ale dostali jsme se zpátky,“ těšilo brankáře Devils.

Na 1:1 vyrovnával Brian Boyle, který využil své dlouhé hokejky. „Snažil jsem se objet obránce tak, abych měl svou hokejku volnou. Stevie to viděl a dal mi puk naprosto přesně. Čekal, dokud svou hůl neuvolním, byla to perfektní práce,“ pochválil svého spoluhráče Boyle.

Brian Boyle si počkal na správný okamžik a tečoval puk mimo Mrázkův dosah
Slova Kinkaida o týmovém duchu potvrdil také trenér Hynes. „Ano, bylo to pěkné. Bylo to znovu něco, o čem jsme mluvili. Snažit se držet v tlaku. Věděli jsme, že to proti Detroitu bude velmi intenzivní hokej. Myslím si, že jsme sem dnes opravdu přijeli hrát. Samozřejmě, ve třetí třetině jsme udělali chyby, ale ihned jsme se z nich poučili. Ztratili jsme vedení, ale dokázali jsme vyhrát zápas,“ dodal, ale zároveň zdůraznil, že se mu nelíbila odpověď týmu na vedení 3:1, které zařídil Nico Hischier.

„Bylo to, jako by cítili krev,“ přiznal Brian Boyle. „Samozřejmě, tohle není způsob jakým chcete dojít k remíze. Chcete náskok zkrátka zamknout a nedat jim přičichnout. I Wings jsou ale dobrým týmem, umí bruslit. Občas měli důležité momenty oni, pak zase my.“

Zhruba v polovině třetí třetiny přišlo ze strany Detroitu vyrovnání, jak ale připustil kouč Hynes, cítil to v kostech. „Mohli jste cítit, že to přijde. Viděli jste, že jsme prohrávali souboje o puk a nebyli jsme na něm tak silní. Z toho oni těžili. Neuvědomili jsme si to dost rychle na to, abychom tomu mohli zabránit.“

„Podle mě jsme se poučili ze zápasu ve Winnipegu. Právě odtud jsme si z té prohry něco odnesli,“ řekl Gibbons, jenž tak připomněl porážku 2:5, kdy Jets nastříleli všech pět branek ve druhé třetině. „Tentokrát jsme byli schopní zastavit jejich tlak na dvou. Dostali jsme se zpět. Začínalo se od nuly a další gól byl tím vítězným,“ dodal.

Brian Gibbons a jeho vítězný gól proti Detroitu
K autorovi vítězné branky se vyjádřil po jednom z dotazů i lodivod Hynes. „Myslím si, že jeho herní projev a soutěživost je nyní velmi konzistentní. To bylo právě to, co jsme od něho postrádali. Když ho nyní vidíte hrát, všimnete si jeho rychlosti, soutěživosti, citu pro hokej a instinktu…Jasně pochopil, co je od něj potřeba a snaží se to udržet na stále stejném stupni. To je ten největší rozdíl oproti minulosti.“

Kromě Gibbonse si bod připsali také Taylor Hall a Brian Boyle, oba tak pokračují ve sběru bodů z předchozího zápasu. „Je to super, pokračovat v tom. Dobré týmy mají čtyři lajny, které tvoří hru,“ připomněl Boyle, že v letošním ročníku může za Devils dávat góly kdokoliv.

Čtěte také

Devils 4-3 SN Blue Jackets