Peklo / Reporty / Druhé vítězství ve dvou dnech. Devils zdodali Red Wings v prodloužení

Druhé vítězství ve dvou dnech. Devils zdodali Red Wings v prodloužení

Byl to velice vyrovnaný zápas. Duel, ve kterém vyšel začátek daleko lépe domácím, kteří se dostali po půl minutě do vedení. Jenže ještě do konce první třetiny stihli Devils otočit skóre, které dokonce v poslední dvacetiminutovce navýšili. To však netrvalo dlouho a Red Wings během dvou minut vyrovnali. Z bonusového bodu se nakonec raduje tým z Newarku. V prodloužení se totiž již pojedenácté v této sezoně prosadil Brian Gibbons a New Jersey tak zvítězilo 4:3 po prodloužení.

Úvod zápasu Devils vůbec nevyšel. Už po 34 sekundách nahazoval Ouellet kotouč od modré a David Booth přesnou tečí rozvlnil síťku za bezmocným Kinkaidem. V osmé minutě se hosté dostali k prvnímu vážnějšímu ohrožení branky. Bratt se najednou ocitl tváří v tvář Mrázkovi, ale jeho kličku český gólman pokryl. Z následného brejku mohl zvýšit Larkin, ale také Kinkaid předvedl výborný zákrok. V desáté minutě však přišlo vyrovnání. Santiniho nahození perfektní tečí usměrnil do protipohybu Mrázka Brian Boyle. A pro Devils bylo ještě veseleji. Přesilovou hru využil střelou z mezikruží mezi Mrázkovy betony Taylor Hall. V závěru první části mohl navýšit vedení Coleman, jenže jeho první střelu Mrázek vyrazil a následná dorážka mířila pouze do tyče.

V prostřední třetině branka nepadla. Blíž k ní však měli Ďáblové, kteří byli o něco nebezpečnější než jejich soupeř. Nejprve svůj druhý gól v zápase mohl přidat Hall, ale jeho samostatný únik Mrázek vychytal. Poté se Wood dostal kolem levého mantinelu až před gólmana Red Wings. Ten byl ve druhé části ale stoprocentní a žádný puk za svá záda nepustil.

Na začátku poslední dvacetiminutovky ubránili Devils oslabení, které si přenesli z předchozí periody a o pár chvil později se dokonce radovali z branky. Henrique se natlačil před Mrázka, ten byl útočníkem New Jersey sražen a Zajac dorazil kotouč do branky. Místo vstřeleného gólu ale byly odpískány dvě trestné minuty pro Henriqua. Chvilku po dalším úspěšném ubráněném oslabení přišla regulérní branka. Hall našel perfektně od levého mantinelu Nica Hischiera, který mazácky nedal Mrázkovi šanci. Poté se český gólman klidil z brány a přenechal místo Howardovi. Třicet sekund na to přišlo snížení. Z pozice mezi kruhy vymetl šibenici Anthony Mantha. A ve 49. minutě přišlo dokonce vyrovnání. Hráč, který do tohoto utkání střelecky mlčel se prosadil podruhé v zápase. David Booth před Kinkaidem nezaváhal a nekompromisně poslal puk pod horní tyč.

Na řadu tak přišlo prodloužení. V něm měl první velkou šanci Zajac, ale při přečíslení minul branku. Na druhé straně se tak řítil na Kinkaida Larkin, ale gólman Devils byl úspěšnější. Rozhodnutí tak přišlo v 63. minutě, kdy Brian Gibbons vybojoval touš v útočné třetině, najel si před Howarda a střelou mezi betony připsal bonusový bod na stranu New Jersey.

Detroit Red Wings – New Jersey Devils 3:4pp (1:2, 0:0, 2:1 – 0:1)
Góly a nahrávky:
1. Booth (Glendening, Ouellet), 47. Mantha (Larkin), 49. Booth (Zetterberg, Abdelkader) – 10. Boyle (Santini, Wood), 14. Hall (Butcher), 47. Hischier (Hall, Henrique), 63. Gibbons.

Střely: 34:32. Hity: 25:17. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 19515. Rozhodčí: Voss, O´Rourke – Devorski, Sericolo.

ZAJÍMAVOSTI
1) Šlo o první vzájemné utkání v Little Ceasars Areně.
2) Jednalo se o jubilejní sté vzájemné utkání.
3) David Booth dal své první dva góly v letošní sezoně.
4) Brian Boyle bodoval potřetí v řadě (2+1).
5) Taylor Hall jako první hráč Devils překonal 25 bodovou hranici a navíc si připsal devátý bod v posledních sedmi zápasech (3+6).

Red Wings:
Mrázek (47. Howard) – DeKeyser, Green, Ericsson, Ouellet, Kronwall, Jensen – Mantha, Zetterberg, Nyquist – Tatar, Larkin, Athanasiou – Helm, Nielsen, Abdelkader – Booth, Glendening, Wilson.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Santini, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Henrique, Zajac, Stafford – Zacha, Boyle, Wood – Gibbons, Coleman, Noesen.

Devils poprvé v sezoně ve dvou zápasech po sobě nebodovali, podlehli Rangers

Derby o řeku Hudson vyhráli domácí Rangers, kteří více trestali chyby v obraně soupeře. Navíc vše velmi dobrým výkonem podpořil brankář Henrik Lundqvist. Do vedení šli po aktivním startu obou týmů domácí Rangers, kdy se povedenou střelou na vzdálenější tyč prosadil Jimmy Vesey. Ve druhé třetině byli blízko vyrovnání Devils, když v oslabení Gibbons již překonal …