Peklo / Reporty / Třetí vítězství v řadě nepřišlo. Devils padli s Floridou o gól

Třetí vítězství v řadě nepřišlo. Devils padli s Floridou o gól

Nebylo to podařené utkání. Možná jedno z nejhorších, které letos hokejisté New Jersey odehráli. Však po dvou třetinách měli na svém kontě pouhopouhých deset střel na branku! Ve třetí třetině se sice jejich výkon zlepšil, ale ani to na vítězství nestačilo. Devils nakonec padli s Floridou 2:3.

Začátek zápasu byl velice opatrný a ani jeden z týmů si nevytvořil žádnou vážnější šanci. Ta přišla až téměř po šesti minutách, kdy se před Schneidera dostal MacKanzie, ale domácí gólman byl úspěšnější. I druhou obrovskou příležitost si připsala Florida. V přesilovce Devils ujel sám na Schneidera opět MacKanzie, jenže jeho blafák vyrazil ďábelský brankář betonem. V jedenácté minutě o sobě konečně dali vědět také Devils. Obránce Moore trefil tyč Luongovy branky. Kotouč se pak třepotal v brankovišti, ale nikdo z domácích útočníků ho nedokázal dorazit. Brankovou konstrukci trefil na druhé straně také Weegar! O pár sekund později střílel dobře Petrovic a dorážel McCann, Schneider však všechno uhasil. I následně byli lepší hosté. Cory Schneider musel hasit minimálně další dvě šance Floridy, ale puk za svá záda nepustil. V poslední sekundě ještě zahrozil Moore, kterého perfektním zákrokem lapačkou vychytal hostující gólman!

I ve druhé dvacetiminutovce si jako první připsali šanci Panthers. Velkou šanci Trochecka však zastavil dalším perfektním zákrokem Schneider. S jistotou se dá říct, že Ďáblové hráli do té doby nejhorší zápas letošní sezony. Další zajímavou střelu vypustil ze své hole Yandle, kterého mezi kruhy našel Malgin. Jediný, kdo snesl přísnější měřítka v dresu Devils byl Schneider a Moore. Druhý jmenovaný pálil po půl hodině nebezpečně od modré. Před Luongem bylo několik těl, ale obránce New Jersey netrefil zařízení. Ke konci prostřední části v přesilové hře měla ještě šanci Florida, nicméně bekhend Barkova neskončil za zády Schneidera. Ale vědět o sobě dali i domácí. Boyle se dostal do zajímavé střelecké pozice, Luongo však vykryl střelecký úhel a udržel nulu na svém kontě. Skóre tak otevřeli hosté v oslabení. Aleksander Barkov ujel se Sceviourem dva na jednoho, prvně jmenovaný to vzal na sebe a střelou zápěstím poslal svůj tým do vedení.

V poslední periodě přišlo z čista jasna vyrovnání domácích. Zacha přiťukl kotouč Nicu Hischierovi, který se z mezikruží trefil přesně pod horní tyč. Netrvalo to dlouho a hosté opět vedli. Vincent Trocheck dobruslil s pukem do útočné třetiny a zápěstím poslal touš přesně k pravé tyči. V 39. minutě přišlo další vyrovnání. Jesper Bratt to zkusil z rohu hřiště a Ekblad si srazil kotouč do vlastní sítě. Florida přesto šla do vedení i potřetí. Jared McCann s velkým štěstím překonal bekhendovým pokusem gólmana Devils, od kterého se kotouč odrazil do branky. Blízko třetí brance byl Stafford, který si nabruslil před Luonga, ale jeho forhendový blafák byl přetažený a střela nakonec nezamířila mezi tři tyče. V závěru to domácí zkoušeli ještě bez brankáře, ale bez úspěchu. Třetí vítězství v řadě tak nepřišlo a Florida si z Prudential Center odváží zasloužené dva body za vítězství 3:2.

New Jersey Devils – Florida Panthers 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky:
43. Hischier (Zacha), 49. Bratt. – 38. Barkov (Matheson), 45. Trocheck, 53. McCann (Hunt).

Střely: 25:38. Hity: 15:20. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 13184. Rozhodčí: Charron, Kozari – Galloway, Smith.

ZAJÍMAVOSTI
1) Po dvou třetinách měla Florida trojnásobný počet střel oproti Devils (10:31).
2) Jesper Bratt překonal svůj počet gólů z loňské sezony, kdy se v druhé švédské lize trefil šestkrát.
3) Devils si i po porážce udrželi první místo v Metropilitní divizi, díky prohře Columbusu v Montrealu.
4) Roberto Luongo vychytal 200. výhru v dresu Panthers, což se mu povedlo i ve Vancouveru, kde působil dříve společně s Cory Schneiderem.

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Henrique, Zajac, Stafford – Gibbons, Coleman, Noesen – Zacha, Boyle, Wood.
Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Petrovic, Pysyk, Matheson, Weegar – Huberdeau, Barkov, Malgin – McGinn, Trochek, Bjugstad,  – Haapala, McCann, Hunt – Haley, MacKenzie, Sceviour.

Farma se trápí – Binghamton je jedním z dvou nejhorších týmů v AHL

Přestěhování týmu z Albany do Binghamtonu možná pomohlo na návštěvnosti a zájmu fanoušků, co se týče výsledků, zde to již takové světlé ale není. Ba naopak, je to velice tmavé. Ďáblové jsou po 24 odehraných zápasech společně s Chicago Wolves nejhorším týmem v AHL. 8 výher, 13 proher v základní hrací době a 3 prohry …