Peklo / Hlavní zprávy / Hynes zcela změnil identitu svého mužstva, ve hře je znát odhodlání a odvaha

Hynes zcela změnil identitu svého mužstva, ve hře je znát odhodlání a odvaha

Hlavnímu kouči New Jersey Devils Johnu Hynesovi se letos daří. Co se změnilo od posledního roku, že je vychvalován až nyní?

Devils jsou letošním překvapením v rozjeté sezóně NHL. Hodně analytiků předvídalo, že New Jersey se letos zlepší, nikdo však už nečekal jejich uragán. Všichni si mysleli, že budou na chvostu Metropolitní divize, nikdo nepředpovídal to, co se stalo.

Den po díkůvzdání se Ďáblové usídlili na vrcholu své divize. Ocitli se tam i přesto, že týmy okolo mají série několika vítězství.

Letošní sezóna vychází hlavně díky hlavnímu koučovi Hynesovi. Horší trenér by neudělal rozhodnutí, která udělal Hynes. Jeho letošní úspěšnost je viditelná na výsledcích. Devils více vyhrávají než prohrávají.

Podívejme se na rozhodnutí, která vyšla. Všechno to začalo sestavou na na otevírací zápas sezóny. Podržel v sestavě Briana Gibbonse před talentovanějšími jedinci, kterými jsou Quenneville a Lappin. Gibbons je nyní nejlepším střelcem s 11 brankami na kontě.

Dalšími majstrštyky Hynese bylo vypořádání se s hráči, co hráli pod svoje možnosti. Na lavičku posadil Pavla Zachu, který se však vrátil s větším odhodláním, než s jakým hrál předtím. Adam Henrique byl přeřazen do čtvrté pětky a zápas po tom předvedl svůj nejlepší výkon v sezóně. Dalším tahem bylo posazení Lovejoye, i přes jeho smlouvní status.

Co se změnilo od minulé sezóny?

Hynes měl v sezóně 2015-16 špatné období. Bylo tak špatné, až se zdálo, že jedinou možností bude jeho propuštění. Ovšem GM Ray Shero ho podržel a neztratil v něj víru.

Hynes udělal všechna špatná rozhodnutí v minulém ročníku. Nezastavil řadu proher, která se poté proměnila v lavinu proher. Špatně využíval timeouty. Hned jak šel tým s výkony dolů, už se nedokázal zvednout.

K jeho zásluze, letos tým nepřestává hrát, když prohrává. Je jedno jaký je stav, Devils hrají až do konce. Po třech prohrách vypadali na “ručník,” avšak odpověděli výhrou a 7 nastřílenými góly. Nastoupili k zápasu proti nejlepšímu týmu ligy, Tampa Bay Lightning, a vyhráli v prodloužení.

Hynes dokázal toto s týmem, jenž měl problémy se zraněními a nemocemi. Travis Zajac odehrál po svém dlouhodobém zranění jen 6 utkání. Marcus Johansson byl mimo 13 zápasů. Kyle Palmieri zmeškal 10 utkání se dvěma zraněními v dolní části těla. Brian Boyle byl mimo 10 zápasů, kdy mu zjistili, že má rakovinu.

Horší tým by byl zdevastován zraněními, skoro každý tým by trpěl ztrátou velkého talentu. Nicméně New Jersey nebylo tento případ.

Největší změnou byla přeměna Coryho Schneidera. To on se vrátil se skvělými výkony, kterými držel Ďábly nad vodou. Poděkování patří také vrátivšímu se trenérovi Melansonovi, ale Hynes na tom má též svůj podíl.

Takže jaký je rozdíl mezi minulou a letošní sezónou?

Hynes se jistě poučil z minulého ročníku. Zcela změnil identitu svého týmu. Ve hře je znát odhodlání a odvaha. To jsme v minulém ročníku neměli možnost vidět. Taylor Hall vypadá jako lepší hráč, lídr. Nováčci Nico Hischier,  Jesper Bratt a Will Butcher dostali šanci se ukázat a zatím se jim daří. Tento ďábelský tým je rozdílný od těch, co jsme měli možnost vidět několik let. Díky, ano, Johnu Hynesovi. To je důvod, proč zatím vede hlasování na Jack Adams Award pro nejlepšího trenéra sezóny.

Čtěte také

Star Wars night uvede Devils vs. Blackhawks

Po třídenním volnu naskakují Ďáblové opět na led, tentokrát na domácí půdě Prudential Center přivítají Chicago Blackhawks. Dnešní utkání je prvním z celkových dvou tuto sezonu (druhý zápase se hraje na Štědrý den od 2:30 hod). V loňském ročníku to byly také dvě utkání, z nichž první vyhráli Devils 8:5 a ve druhém zase Blackhawks 5:2.  Od sezony …