Peklo / Preview / Druhé měření sil s Kojoty, tentokrát v jejich teritoriu

Druhé měření sil s Kojoty, tentokrát v jejich teritoriu

Včera zvládli Ďáblové druhý zápas proti Coloradu, tentokrát podstatně skromnějším rozdílem, než v zápase prvním. Dnes Devils poměří síly s dalším soupeřem ze Západní konference, se kterým se již jednou a úspěšně v této sezoně potkali – s Kojoty z Arizony!

Aktuální forma Coyotes
V prosinci je to pro Yotes první zápas. V závěru listopadu se Arizoně podařilo trochu zvednout, avšak na odlepení ze dna Pacifické divize ani celé Západní konferenci jim to nestačilo. Z posledních 8 zápasů dokázali 4x vyhrát, celkově v sezoně pak mají 6 výher, tudíž by se dalo konstatovat, že jde o jakési zlepšení. Na svém kontě mají aktuálně 16 bodů, když k těmto výhrám přidali 4 body z prohraných prodloužení či nájezdů.

Soupiska týmu
Brankáři: Scott Wedgewood, Marek Langhamer, Antti Raanta – co se brankoviště týče, tam to mají Yotes zapeklité. V této sezoně se jim na tomto postu protočilo již 5 brankářů. Louis Dominque byl vyměněn před dvěma týdny do Tampy. Aktuální jednička Antti Raanta je zraněný. Na jeho místo se tedy posunul exďábel Scott Wedgewood, kterého aktuálně doplňuje česká naděje Marek Langhammer, který byl povolán z farmy a odchytal zrhuba 30 minut. Ve třech zápasech se ještě mihnul Adin Hill, Langhammerův parťák z AHL. Pravděpodobně i vinou těchto rošád jsou Yotes poslední v celé soutěži a obrdželi suveréně nejvíce branek, přesně 101. Jen pro srovnání, předposlední Buffalo obdrželo 89 branek.

Exďábel Scott Wedgewood

 

Obránci: Andrew Campbell, Jakob Chychrun, Kevin Connauton, Jason Demers, Oliver Ekman-Larsson “A”, Alex Goligoski “A”, Joel Hanley, Niklas Hjalmarsson “A”, Luke Schenn – když vidíme vedle sebe tato jména, vypadá to na slušnou defenzívu. Avšak jak už jsme zmiňovali v odstavci výše, opak je pravdou. Nejhorší defenzíva nesouvisí jen s golmany, ale také s obránci, kteří svým kolegům příliš nepomáhají. Dopředu jsou svému platní především Ekman-Larsson s 18 body (6+12) a Alex Goligoski s 12 body (2+10). Dozadu už je to horší. Za očekáváním je stále letní posila ze Chicaga Niklas Hjalmarsson, který se krčí vespod tabulek produktivity se 4 asistencemi.

Oliver Ekman-Larsson – pilíř arizonské obrany

 

Útočníci: Nick Cousins, Max Domi, Anthony Duclair, Christian Dvorak, Christian Fischer, Clayton Keller, Jordan Martinook, Brendan Perlini, Brad Richardson “A”, Tobias Rieder, Zac Rinaldo, Derek Stepan “A”, Dylan Strome – stejně tak, jako kolegové z obrany příliš dobře nebrání, tak útočníci příliš gólů nestřílí. S 66 vstřelenými brankami se řadí k nejhorším týmům NHL. Hůře jsou na tom už jen San Jose a Boston ( shodně 63), ti mají však stabilnější obranné řady. Na úplném chvostu je s 55 vstřelenými brankami Buffalo.

Nejproduktivnějším hráčem útočných řad je překvapivě s 21 body Clayton Keller. Je to zároveň nejlepší střelec s 11 brankami. Keller je teprve 19letý útočník, který se v NHL ještě příliš neohřál. Loni naskočil do 3 zápasů, ve kterých 2x asistoval, letos už má na svém kontě zatím plnou porci 28 zápasů.

Clayton Keller – překvapění v sestavě Yotes

 

Vzájemné zápasy
Devils a Yotes mezi sebou odehráli s tím letošním zápasem 75 utkání. Pro Devils je statistika proti tomuto soupeři stále negativní. Ze 75 utkání dokázali zvítězit pouze 27x, 38x odcházali jako poražení a zbylých 10 zápasů skončilo remízou či prohrou v prodloužení.

Předpokládané sestavy
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Zacha, Zajac, Johansson – Gibbons, Coleman, Stafford – Wood, Boyle, Noesen

Coyotes: Wedgewood (Langhammer) – Ekman-Larsson, Demers, Hanley, Goligoski, Connauton, Schenn – Perlini, Stepan, Rieder – Keller, Richardson, Strome – Domi, Dvorak, Fischer – Martinook, Cousins, Rinaldo


Tipovačka 26

Pravidla ZDE

Průběžné výsledky ZDE

Čtěte také

Canadiens 3-4 OT Devils