Peklo / Ohlasy / Jesper Bratt: Nemůžete hrát jen technicky, musíte se i srážet

Jesper Bratt: Nemůžete hrát jen technicky, musíte se i srážet

Ne každý zápas vám vyjde podle představ, to vám potvrdí každý trenér. Devils vyhráli v pátek na ledě soupeře z Colorada 2:1. “Vyhráli jsme na venkovním ledě, hráli jsme chytře, druhá třetina byla pěkně těžká, ale ukázali jsme odolnost a ve třetí části jsme opět zabrali,” shrnuje Blake Coleman.

Takhle bude vypadat víc zápasů postupem sezóny. Ďáblové hráli v první třetině výborně, pak je trochu zpomalila vyloučení. Ve třetí části už však zase hráli na své možnosti. Ve třetí třetině v čase 6:11 využil Boyle přesilovku a vstřelil vítěznou branku. Druhá třetina? Devils trochu sjeli ze svého plánu a nehráli tak, jak potřebovali. Jak dodal mladíčký Švéd Jesper Bratt:

“Každý zápas je o tvrdé práci a bojovnosti, nemůžete prostě nastoupit a rozdat si to se soupeřem o to, kdo má lepší schopnosti. Tak jsme hráli ve druhé periodě a tak to prostě nefunguje, nemůžete hrát jen technicky a na krásné přihrávky, musíte se i srážet.”

Hynes o druhé třetině, která týmu nevyšla
“Nepracovali jsme dostatečně,” přidává svůj názor na druhou část John Hynes. “Nehráli jsme do těla, nedrželi jsme dostatečně puk na holích. Strávili jsme přes šest minut ve vlastním pásmu. Ve vlastní třetině jsme je jen honili, nedohrávali jsme souboje. Myslím, že třetí perioda byla lepší.”

Hodnocení Coryho Schneidera
„Začali jsme dobře,“ myslí si Cory Schneider. “V první části jsme jim nedali prostor, v obraně jsme byli opravdu dobří, rychle jsme přistupovali. Nedostali se k velkým ohrožením branky. Hráli jsme dobře ofenzivně. Myslím, že vyloučení ovlivnila zápas, ve druhé části nás zatlačili, nehráli jsme to, na co máme. Na druhou stranu zase jsme se poučili z pondělního utkání, které jsme prohráli 2:3 s Floridou. Myslím, že ve třetí třetině jsme hráli dobře, diktovali jsme tempo a dali jsme rozhodující gól. Defenzivně jsme to zvládli, prostě jsme to zavřeli a nepustili soupeře do nebezpečí. To je přesně to, co musíte udělat.”

Nový muž v sestavě Devils, obránce Vatanen
Vatanen, nová posila, dostal velký ice time. Odehrál 23:13, z toho 4:08 v přesilovkách a 3:26 v oslabení. Nový obránce v sestavě Devils předvedl dobrý výkon. Spokojený byl i sám Sami Vatanen.

“Myslím, že jsme hráli rychlý hokej,” hodnotí Vatanen. “Když není nikdo líný na krok, můžeme si vytvořit šance, můžeme být nebezpeční před brankou soupeře.”

Boyle o Vatanenovi
“Je rozdílovým hráčem, je efektivní ve všech situacích na ledě, chce vyhrávat, hraje tvrdě a umí rozehrát.” 

Bratt o svém gólu
“Měl jsem štěstí, že jsem dostal puk za záda Varlamova.”

Hynes o Johanssonovi
“Vypadal na ledě dost dobře, dobře bruslil, udělal několik dobrých akcích. Byl v dobré kondici.”

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …