Peklo / Reporty / Po více než devíti letech vyhráli Devils na ledě Colorada Avalanche!

Po více než devíti letech vyhráli Devils na ledě Colorada Avalanche!

Velice vyrovnané utkání v Pepsi Center vyhráli Ďáblové, kteří po více než devíti letech dokázali v Coloradu vybojovat dvoubodový zisk! Po gólech Bratta a Boylea uspěli v poměru 2:1.

Na úvodní branku duelu se čekalo až do 35. minuty. Velkou chybu za brankou vyrobil NIkita Zadorov, ke kotouči se dostal Jesper Bratt, jenž už měl jednoduchou úlohu. Devils tak šli do vedení 1:0. O chvíli později domácí celek vyrovnal v přesilové hře zásluhou J.T. Comphera. Ďáblové ve třetí třetině také využili početní výhodu, dorážkou Hallovy střely se prosadil Brian Boyle a bylo to 2:1 pro hostující tým. 90 sekund před koncem odvolali Avalanche gólmana a hráli v šesti, na gól to již ovšem nestačilo.

1) Finský bek Sami Vatanen si odbyl debut v dresu New Jersey.
2) Po 13 vynechaných zápasech kvůli zranění se do akce vrátil švédský útočník Marcus Johansson.
3) Do zápasu zasáhlo celkem pět jedniček draftu (Nico Hischier, Nathan MacKinnon, Nail Jakupov, Taylor Hall a Erik Johnson).
4) Coloradu trvalo téměř 13 minut, než se dostalo k první střele na branku – přišla během přesilové hry.
5) Ďáblům se v Coloradu nedařilo, prohráli zde šest zápasů v řadě. Dnes ovšem tuto sérii prolomili. Předtím zde naposledy vyhráli v březnu 2008.

Colorado Avalanche 1:2 New Jersey Devils
38. Compher (Kerfoot, Barrie) – 34. Bratt, 47. Boyle (Hall, Bratt)

Střely: 23:21 (5:7, 10:5, 8:9). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 14 614. Rozhodčí: McIsaac, Hanson – MacPherson, Alphonso.

Tři hvězdy zápasu: 1. Jesper Bratt (1+1), 2. J.T. Compher (1+0), 3. Brian Boyle (1+0).

Avalanche: Varlamov (Bernier) – Girard, Johnson (A), Zadorov, Barberio, Lindholm, Barrie – Jakupov, MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – Andrighetto, Toninato, Bourque.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall (A), Hischier, Bratt – Johansson, Zajac (A), Zacha – Gibbons, Coleman, Stafford – Wood, Boyle, Noesen.

Devils poprvé v sezoně ve dvou zápasech po sobě nebodovali, podlehli Rangers

Derby o řeku Hudson vyhráli domácí Rangers, kteří více trestali chyby v obraně soupeře. Navíc vše velmi dobrým výkonem podpořil brankář Henrik Lundqvist. Do vedení šli po aktivním startu obou týmů domácí Rangers, kdy se povedenou střelou na vzdálenější tyč prosadil Jimmy Vesey. Ve druhé třetině byli blízko vyrovnání Devils, když v oslabení Gibbons již překonal …