Peklo / Reporty / Cory Schneider vychytal Columbus a připsal si sté vítězství v dresu Devils

Cory Schneider vychytal Columbus a připsal si sté vítězství v dresu Devils

Po nepovedeném zápase na ledě Arizony Ďáblové zabrali a v přímém souboji o čelo Metropolitní divize zvítězili na ledě Columbusu 4:1. O bod se tak dostali před svého soupeře. Pro gólmana Coryho Schneidera šlo navíc o 350. zápas v NHL, ve kterém vychytal svou jubilejní stou výhru v dresu New Jersey.

Devils začali zápas s Columbusem na výbornou. Už v páté minutě, kdy domácí udělali několik chyb, využil svého důrazu Travis Zajac a nadvakrát propasíroval kotouč za Bobrovského. Ve dvanácté minutě mohli Blue Jackets vyrovnat. Sedlák našel zpoza branky najíždějícího Jenneram který si se svou střelou z první nepřišel na Schneidera. Vyrovnání se tak dočkali o necelé tři minuty později. Krátce po skončení přesilové hry vypálil od modré Bjorkstrand a jeho střelu tečoval mimo dosah Schneidera Nick Foligno.

Na začátku druhé části si Ďáblové vytvořili tlak a vyslali na Bobrovského několik střel. Hlavně poslední z hole Seversona z bezprostřední blízkosti byla nebezpečná, ale ruský gólman předvedl pěkný zákrok lapačkou. Minutu na to se ale hosté radovali z branky. Při rychlém brejku našel Hischier najíždějícího Taylora Halla, jenž z první prostřelil domácího brankáře. A necelou minutu před koncem bylo na střídačce New Jersey ještě veseleji. Woodovu střelu sice Bobrovskij vyrazil, ale na dorážku Stefana Noesena byl krátký.

V závěrečné dvacetiminutovce si první velkou příležitost připsal tým z Newarku. Moorovu střelu od modré vyrazil domácí gólman jen na hokejku Noesena, kterému se ale nepodařilo zakončit podle představ. Čtvrtou branku tak přidal Jesper Bratt, který těžil z výborné práce Halla, jenž se natlačil před Bobrovského a ten poté nestačil na rychlou dorážku prvně jmenovaného.

Columbus Blue Jackets – New Jersey Devils 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
14. Foligno (Bjorkstrand, Jones) – 5. Zajac (Noesen, Johansson), 25. Hall (Hischier, Bratt), 40. Noesen (Wood, Hischier), 52. Bratt (Hall).

Střely: 42:36 (16:11, 11:13, 15:12). Hity: 25:19. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 14 282. Rozhodčí: Brenk, Furlatt – MacPherson, Barton.

ZAJÍMAVOSTI
1) Travis Zajac si připsal první bod v letošní sezoně a trefil se poprvé od 25. března 2017.
2) Jasper Bratt zaznamenal desátou asistenci v sezoně.
3) Cory Schneider odchytal 350. utkání NHL v kariéře a jubilejní 100. vítězství v dresu Devils.
4) Stefan Noesen zaznamenal poprvé v NHL dva body v jednom utkání (1+1).
5) Taylor Hall zaznamenal už 20. asistenci v sezoně a osmý bod v posledních šesti zápasech.

Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, Jones, Johnson, Savard, Harrington, Carlsson – Panarin, Dubios, Anderson – Foligno, Wennberg, Atkinson – Calvert, Dubinsky, Bjorkstrand – Jenner, Sedlák, Motte.
Devils:
Schneider (Kinkaid) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Santini – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Noesen – Gibbons, Coleman, Stafford – Wood, Boyle, Hayes.

Konečně doma! Devils přivítají oblíbený Pittsburgh

Hororový venkovní trip je u konce. Devils se vracejí na led milovaného Prudential Center, kde hráli naposledy 27. října. Sedm duelů a jedna výhra – právě proti Penguins. Celek Johna Hynese je v krizi a postrádá Hischiera s Boylem, do sestavy se ale vrací Pavel Zacha. Druhý duel sezóny s Pittsburghem je věnován Martinu Brodeurovi, …