Peklo / Reporty / Cory Schneider vychytal Columbus a připsal si sté vítězství v dresu Devils

Cory Schneider vychytal Columbus a připsal si sté vítězství v dresu Devils

Po nepovedeném zápase na ledě Arizony Ďáblové zabrali a v přímém souboji o čelo Metropolitní divize zvítězili na ledě Columbusu 4:1. O bod se tak dostali před svého soupeře. Pro gólmana Coryho Schneidera šlo navíc o 350. zápas v NHL, ve kterém vychytal svou jubilejní stou výhru v dresu New Jersey.

Devils začali zápas s Columbusem na výbornou. Už v páté minutě, kdy domácí udělali několik chyb, využil svého důrazu Travis Zajac a nadvakrát propasíroval kotouč za Bobrovského. Ve dvanácté minutě mohli Blue Jackets vyrovnat. Sedlák našel zpoza branky najíždějícího Jenneram který si se svou střelou z první nepřišel na Schneidera. Vyrovnání se tak dočkali o necelé tři minuty později. Krátce po skončení přesilové hry vypálil od modré Bjorkstrand a jeho střelu tečoval mimo dosah Schneidera Nick Foligno.

Na začátku druhé části si Ďáblové vytvořili tlak a vyslali na Bobrovského několik střel. Hlavně poslední z hole Seversona z bezprostřední blízkosti byla nebezpečná, ale ruský gólman předvedl pěkný zákrok lapačkou. Minutu na to se ale hosté radovali z branky. Při rychlém brejku našel Hischier najíždějícího Taylora Halla, jenž z první prostřelil domácího brankáře. A necelou minutu před koncem bylo na střídačce New Jersey ještě veseleji. Woodovu střelu sice Bobrovskij vyrazil, ale na dorážku Stefana Noesena byl krátký.

V závěrečné dvacetiminutovce si první velkou příležitost připsal tým z Newarku. Moorovu střelu od modré vyrazil domácí gólman jen na hokejku Noesena, kterému se ale nepodařilo zakončit podle představ. Čtvrtou branku tak přidal Jesper Bratt, který těžil z výborné práce Halla, jenž se natlačil před Bobrovského a ten poté nestačil na rychlou dorážku prvně jmenovaného.

Columbus Blue Jackets – New Jersey Devils 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
14. Foligno (Bjorkstrand, Jones) – 5. Zajac (Noesen, Johansson), 25. Hall (Hischier, Bratt), 40. Noesen (Wood, Hischier), 52. Bratt (Hall).

Střely: 42:36 (16:11, 11:13, 15:12). Hity: 25:19. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 14 282. Rozhodčí: Brenk, Furlatt – MacPherson, Barton.

ZAJÍMAVOSTI
1) Travis Zajac si připsal první bod v letošní sezoně a trefil se poprvé od 25. března 2017.
2) Jasper Bratt zaznamenal desátou asistenci v sezoně.
3) Cory Schneider odchytal 350. utkání NHL v kariéře a jubilejní 100. vítězství v dresu Devils.
4) Stefan Noesen zaznamenal poprvé v NHL dva body v jednom utkání (1+1).
5) Taylor Hall zaznamenal už 20. asistenci v sezoně a osmý bod v posledních šesti zápasech.

Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, Jones, Johnson, Savard, Harrington, Carlsson – Panarin, Dubios, Anderson – Foligno, Wennberg, Atkinson – Calvert, Dubinsky, Bjorkstrand – Jenner, Sedlák, Motte.
Devils:
Schneider (Kinkaid) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Santini – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Noesen – Gibbons, Coleman, Stafford – Wood, Boyle, Hayes.

Devils poprvé v sezoně ve dvou zápasech po sobě nebodovali, podlehli Rangers

Derby o řeku Hudson vyhráli domácí Rangers, kteří více trestali chyby v obraně soupeře. Navíc vše velmi dobrým výkonem podpořil brankář Henrik Lundqvist. Do vedení šli po aktivním startu obou týmů domácí Rangers, kdy se povedenou střelou na vzdálenější tyč prosadil Jimmy Vesey. Ve druhé třetině byli blízko vyrovnání Devils, když v oslabení Gibbons již překonal …