Peklo / Ohlasy / Jeho schopnosti a přehled jsou na vysoké úrovni, říká Hynes o Hischierovi

Jeho schopnosti a přehled jsou na vysoké úrovni, říká Hynes o Hischierovi

Devils se dobře připravili na duel o první místo v Metropolitní divizi, přehráli v něm Modrokabátníky z Columbusu 4:1. Zápas se odehrál v domácí hale Columbusu v Nationwide aréně. Hischier a jeho celá lajna zářili, udávali zápasu tón, ve druhé pětce se zápas povedl Stefanu Noesenovi a v brance podal skvélý výkon Cory Schneider, jenž zaznamenal stou výhru v barvách Devils.

“Byla to jen přihrávka,” říká Hischier o své nahrávce na gól Hallovi

Nico Hischier nedělal z přihrávky na gól Hallovi velkou vědu. Byl to pas na rozhodující gól utkání. Hischier zastavil, nechal přejet obránce, zvážil možnosti a předvedl krásnou asistenci na gól Halla. Hall oslavil svůj devátý gól sezóny rychlou střelou do poloprázdné branky. Po vstřelené brance ihned ukazoval na toho, kdo se na ní podílel největší měrou, tedy na Hischiera.

“Nabruslil jsem do třetiny a na chvíli se zastavil,” přiznal Hischier. “Viděl jsem najíždějícího Halla a zvážil další možnosti, nakonec jsem ho však viděl volného, tak jsem mu to nahrál a on to tam uklidil. Viděl jsem ho najíždět, takže to byla prostě jen přihrávka.”

Hischier vtipkoval na téma gólu Halla, dělal si srandu, že on sám by to do branky nedostal. Větší podíl za gól dával Hallovi, který byl stejně jako švýcarský drahokam první na draftu. Tak jak se utkání vyvíjelo, dal kouč Hynes velký podíl na výhře právě Nicovi. “Jeho schopnosti a přehled jsou na vysoké úrovni,” říká Hynes.

“Je to skromný kluk,” hodnotí Hynes. “Při té asistenci na gól měl dvě možnosti. Pro elitní hráče jako je on je to jen přihrávka. Pro všechny ostatní je to výtečný přehled a skvělá hra. To je ten rozdíl mezi vynikající hokejovou inteligencí a všemi ostatními,” vysvětluje Hynes.

První útok předvedl krásnou show

Gól Halla, asistence Hischiera, to jsou highlighty duelu s Columbusem. Celá lajna šlapala výborně. Všichni šli za gólem.

“Pro mě je opravdu snadné s nimi hrát,” dodává Hischier. “Oba jsou to skvělí hráči, já se jen snažím něco vymyslet, vytvořit. Oba jsou výborní týmoví hráči a spoluhráči, opravdu si to užívám.”

Zajac se konečně prosadil

Zajac udělal v první třetině první bod za gól. Byl to jeho desátý zápas po návratu ze zranění. Zajac neodehrál žádný přípravný duel a musel naskočit do rozjetého kolotoče, avšak konečně se prosadil.

“Travis je charakterový hráč, je pro nás opravdu důležitý,” uznává kvality hráče Hynes. “Někdy je pro vás příležitost hrát přesilovky a oslabení zbytečně velká zodpovědnost, proto jsme se rozhodli Travise z těchto speciálních formací vyškrtnout a ulevit mu. Bylo hezké vidět ho znovu se prosadit. Dal svůj první gól. Myslím, že ho necháme rozehrát a až se rozjede, vrátíme ho zpět do speciálních formací.”

Marcus Johansson je OK po tvrdé ráně, kterou schytal při blokování

Ve druhé polovině třetí třetiny jel Johansson střídat po tvrdé ráně velmi pomalu. Bylo vidět, že trpí bolestí. Nicméně, zůstal na střídačce a dohrál zápas, po něm byl úplně v pohodě. Navíc Johansson zaznamenal první bod od návratu po jeho zranění.

Schneider a jeho stá výhra u Devils

Schneider stopl celkem 41 střel Modrokabátníků. Columbus byl velmi nebezpečný, v první třetině vyslal na Coryho dokonce 16 ran a dlouho Devils tlačil, držel dlouho puk v pásmu Devs. Schneider však své spoluhráče podržel a Ďáblové utkání otočili ve svůj prospěch.

“V první třetině byl naším nejlepším hráčem,” říká Hynes. “Pak jsme se trochu sebrali a hráli lépe než v první části. Myslím, že Cory se potřeboval chytit brzy, tady v této aréně, proti silnému týmu. Soupeř hodně střílel, dával vše na branku a Cory nás velice podržel.”

 

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …