Peklo / Preview / Dějství druhé: Nyní Ďáblové hostí Blue Jackets

Dějství druhé: Nyní Ďáblové hostí Blue Jackets

První zápas vyšel náramně. Ďáblové nedali modrokabátníkům šanci a poměrně jasným výsledkem 1-4 na ledě soupeře opanovali první z home-at-home zápasu. Mimo výhry jsme se zároveň dočkali několika zajímavých okamžiků, tak například – Cory Schneider vychytal své sté vítězství coby Ďábel, navrátilec do sestavy Travis Zajac, vstřelil svůj první gól v sezoně! Doufejme tedy, že nás budou stejné radosti čekat i po zápase druhém!

Aktuální forma Blue Jackets
Stejně tak jako Ďáblové, i Blue Jackets měli před druhým zápasem volno a tak se toho příliš nezměnilo. To, že má Columbus za sebou slušné období stále platí. V posledních jedenácti utkání dokázali 8x zvítězit, v posledních dvou zápasech však podlehli Capitals 3-4 a naposled našim Ďáblům.

Vzájemné zápasy
Minulý zápas mezi Devils a Blue Jackets byl jubilejní třicátý. Dnes nás tedy čeká zápas číslo 31. Z tohoto počtu si naposled připsali Ďáblové 16. výhru, 12 utkání prohráli a 2 utkání skončili remízou nebo prohrou v prodloužení/nájezdy.

Novinky a zajímavosti z kabiny Devils

  • Sestava zůstane od minulého zápasu téměř v nezměněné podobě.
  • Sestava beze změny znamená tribunu opět pro Pavla Zachu, dále pak Bena Lovejoye a Daltona Prouta.
  • Do branky se postaví Cory Schneider, v zítřejším zápase pak Keith Kinkaid.
  • Zápas číslo 100 dnes odehraje v ďábelském dresu Taylor Hall. V předešlých 99 utkáních zaznamenal celkem 82 bodů (29+53) a 331 střeleckých pokusů.
  • Jesper Bratt, nováček v sestavě Devils, vstřelil v minulém zápase svůj 9. gól v sezoně. To ho řadí na páté místo v bodování nováčků NHL.
  • Oslabení Ďáblům v posledních zápasech jdou! Úspěšnost ubráněných PK se pohybuje nad 94 %!
  • Do sestavy se vrací Steven Santini poté, co odseděl dva zápasy na tribuně.
  • Proti Blue Jackets mají Ďáblové na domácím kluzišti bilanci 7-5-2, ale! od sezony 2013-14 je tato statistika záporná v poměru 3-5-1.
  • Kouči Johnu Hynesovi chybí 9 zápasů k dosažení 200 zápasu na lavičce Devils.

Předpokládané sestavy
New Jersey Devils:
Schneider (Kinkaid) – Greene, Vatanen, Moore, Severson, Butcher, Santini – Hall, Hischier, Bratt – Johansson, Zajac, Stafford – Gibbons, Coleman, Noesen – Wood, Boyle, Hayes.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, Jones, Johnson, Savard, Harrington, Nutivaara – Panarin, Dubois, Anderson – Foligno, Wennberg, Atkinson – Calvert, Dubinski, Bjorkstrand – Jenner, Sedlák, Motte.


Tipovačka 28

Pravidla ZDE

Průběžné výsledky ZDE

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins