Peklo / Ohlasy / Cory Schneider: Víme o chybách, ale musíme jít dál

Cory Schneider: Víme o chybách, ale musíme jít dál

Ďáblové nedokázali udržet dvoubrankové vedení a nakonec podlehli Columbusu 3:5. Ten se posunul na první místo v Metropolitní divizi. Hráči Devils po zápase hovořili o tom, jak se z jejich pohledu zápas vyvíjel.

Devils byli „křehcí“
Devils věděli, že Blue Jackets budou hodně tlačit s ohledem na úterní prohru na domácím ledě. Během prvních 20 minut domácí dominovali a měli zápas na svých hokejkách. Tomu odpovídal i stav po první třetině 2:0. Jakmile ale začala druhá třetina, situace na ledě se výrazně změnila.

„Byli jsme křehcí, povolili jsme v napadání a trochu jsme se odklonili od našeho herního plánu,“ řekl Brian Boyle. „Ale můžeme se z toho leccos naučit… Nemůžeme takto hrát, když vedeme. Musíme držet tempo a jet naplno až do konce zápasu. Dnes jsme to nezvládli, ale bude to pro nás ponaučení do dalších zápasů.“

Marcus Johansson a jeho gól zpoza branky
Schneider a jeho padající forma
Brankářská jednička Cory Schneider byl spolehlivý téměř pokaždé, když v letošní sezoně nastoupil na led, ale sám řekl, že se pozastavil nad několika střelami, které v pátek prošly skrz jeho ruce. Schneider považoval prostor kolem rukou za svou silnou stránku po celou sezónu, ale ve včerejším zápase se přesvědčil, že puky tímto prostorem prošly, i když si myslel, že je chytil.

„Dnes jsem zaznamenal několik chyb ve své práci rukami. Puky procházely přes moje ruce, což si naopak myslím, že jsem za poslední sezónu hodně zlepšil,“ řekl Schneider. „Já vím, že střely jsou různé, ale musíte útočníka přimět k dokonalému výstřelu. Pak se nestane, aby vám puky prošly za záda.“

Hischier je v pořádku
Ďábelský nováček Nico Hischier měl krvavý ret a vypadalo to na pozdní noční výlet k zubaři, když byl v průběhu třetí třetiny zasažen vysokou holí. Celá situace nakonec skončila přesilovou hrou pro Devils, která trvala necelé 4 minuty. Hischier byl chvíli mimo hru, ale trenér John Hynes uvedl, že očekává, že bude k dispozici pro sobotní zápas proti Rangers v Madison Square Garden.

Nico Hischier ukazuje zranění sudím

Hra z první třetiny zmizena
Devils řídili posledních 40 minut v úterním zápase v Columbusu, kde nakonec vyhráli 4:1 a vypadalo to, že stejný scénář se bude opakovat i v prvních 20 minutách v nočním zápase. Ale v okamžiku, kdy se vhodil puk do hry na začátku druhé třetiny, se věci změnily a Blue Jackets zahájily protiútok.

„Vždycky máme houpavé momenty a dneska jsme neodvedli tak dobrou práci, abychom to zvládli,“ řekl Taylor Hall. „Dokázali jsme ještě nabrat síly do hry při vyrovnání na 3:3, hodně nás to zvedlo. Ale udělali jsme několik hrubých chyb a to se nám vymstilo. Do zítřejšího zápasu s Rangers budeme ale připraveni v plné síle a budeme hrát zase jako celý tým.“

Žádný trest při úniku Halla
Poté, co Blue Jackets vyrovnali hru na 2:2 ve druhé třetině, zdálo se, že Devils mají velkou šanci znovu převzít vedení. Taylor Hall se uvolnil na útočné modré čáře a měl volnou cestu k brance. Bohužel ale těsně před brankou upadl po sporném zákroku obránce Zacha Werenskiho. Vypadalo to tak, že Halla trefil čepelí své hokejky, a ten neudržel stabilitu. Ale Hall sám řekl, že jen upadl a nezpochybnil rozhodnutí rozhodčích, kteří celou situaci vysvětlili i trenéru Hynesovi. Dle sudích se o nedovolený zákrok nejednalo.

Taylor Hall po zákroku Zacha Werenskiho

Není čas na truchlení
Devils budou v noci na něděli hrát proti jinému diviznímu soupeři, představí se na ledě New York Rangers. Hráči mluvili o tom, že je teď důležité rychle zapomenut na prohru a soustředit se na derby.

„Nemůžete vyhrát každý zápas v divizi,“ řekl Schneider. „Jsou tam dobré týmy. Víme, co musíme napravit a to uděláme. Nemyslím si, že nás to poznamená. Bylo to celé v naší režii a my to víme. Takže se musíme soustředit na další zápas.“

Další zápas odehrají Devils dnes v noci od 1:00 SEČ.